برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.
انتخابات ابطال می‌شود؟

جزئیات مجمع عجیب ژیمناستیک/ترجمه اشتباه برای ناظر فدراسیون جهانی!

ناظر فدراسیون جهانی ژیمناستیک پس از برگزاری مجمع انتخاباتی در ایران اعلام کرد که برگه ای را امضا نکرده و گزارش مجمعی که به گفته خودش باعث «سردرد» ...

به گزارش خبرنگار مهر، مجمع انتخاباتی فدراسیون ژیمناستیک در حالی روز چهارشنبه گذشته برگزار شد که دقایقی قبل از شروع این مجمع گزینه های ریاست این فدراسیون مشخص شدند. بر این اساس اعلام شد صلاحیت زهرا اینچه درگاهی رئیس سابق فدراسیون و یکی از گزینه های اصلی ریاست تایید نشده است.

اینچه درگاهی که در جلسه حضور داشت، پس از این اتفاق نسبت به عدم تایید صلاحیتش معترض شد و همراه با بیش از ۲۰ نفر از اعضا، مجمع را ترک کرد. این در حالی بود که مجمع با ریاست محمد پولادگر معاون وزیر ورزش به کار خود ادامه داد و در نهایت عابد حقدادی به عنوان رئیس جدید فدراسیون انتخاب شد.

در مجمع فدراسیون ژیمناستیک، ناظر فدراسیون جهانی هم حضور داشت که به گفته اینچه درگاهی در نهایت حاضر به امضای صورتجلسه انتخابات نشد و قصد دارد گزارش کامل مجمع فدراسیون ایران را به فدراسیون جهانی ارائه دهد؛ اتفاقی که ممکن است باعث ابطال انتخابات و یا تعلیق فدراسیون ایران بشود.

اینچه درگاهی با اشاره به جزئیات مجمع ژیمناستیک که در بخشی از آن خبرنگاران اجازه ورود به آن را پیدا نکردند و پشت در ماندند، گفت: در مجمع اعلام کردند انتخابات طبق اساسنامه وزارت ورزش برگزار می شود اما مترجم برای ناظر فدراسیون جهانی چیز دیگری را ترجمه کرد و گفت "انتخابات طبق اساسنامه فدراسیون ژیمناستیک برگزار می شود".

گزینه رد صلاحیت شده ریاست فدراسیون ژیمناستیک ادامه داد: من نسبت به این موضوع معترض شدم و با زبان انگلیسی گفتم که مترجم امانتداری را رعایت نمی کند. پولادگر گفت "انگلیسی صحبت نکنم چون این کارم توهین به مجمع است". من هم گفتم اعتمادی به مترجم شما نیست.

جزئیات مجمع عجیب ژیمناستیک/ترجمه اشتباه برای ناظر فدراسیون جهانی!
زهرا اینچه درگاهی

اینچه درگاهی در خصوص اینکه گفته می شود مجمع فدراسیون ژیمناستیک به حد نصاب نرسیده و برگزاری انتخابات قانونی نیست، تاکید کرد: طبق ماده ۱۸.۱ اساسنامه فدراسیون و ماده ۱۵.۱ اساسنامه وزارت ورزش، حضور دو سوم اعضای مجمع در زمان رای گیری لازم است. قبل از شروع انتخابات، ۲۳ نفر از مجمع بیرون آمدیم و نامه هایش موجود است. در مجموع اعضای مجمع ۴۸ نفر بودند. مجمع از رسمیت خارج شد اما ادامه دادند. انتخابات باید لغو می شد و الان هم باطل است.

وی با بیان اینکه به نشانه اعتراض نسبت به عدم تایید صلاحیتش مجمع را ترک کرده است، در پاسخ به این سئوال که آیا پرونده باز قضایی و مالی دارد؟ اظهار کرد: خیر؛ پرونده مالی باز ندارم. حکم تبرئه من موجود است. پرونده تشکیل شد اما در دادسرا تبرئه شدم. پرونده باز ندارم. یک پرونده تبرئه شده دارم و جلوی حضورم در انتخابات گرفته شد. حتی گفتند من اختلاس گر هستم ولی خوشحالم که ثابت شد یک خدمت گزارم.

رئیس پیشین فدراسیون ژیمناستیک همچنین به تهدید شدنش از سوی وزارت ورزش اشاره کرد و گفت: هنگامی که می خواستیم مجمع را ترک کنیم به ما گفتند"اگر بروید شما را به کمیته اخلاق کمیته المپیک معرفی می کنیم و تنبیه می شوید". حتی بعضی از دوستان ما آنها - مدیران وزارت ورزش - را تشویق کردند اما ما مجمع را ترک کردیم.

اینچه درگاهی افزود: مجمع ۲۵ عضو دارای رای داشت که ۲۰ رای به حقدادی رسید. اگر من تایید صلاحیت می شدم، با احتساب ۲۳ نفری که از مجمع خارج شدند، رای بیشتری نسبت به حقدادی داشتم. در مجمع ۲۷ رای داده شد در حالی که ۲۵ نفر صاحب رای حضور داشتند. آن دو نفر دیگر چه کسانی بوده اند؟

«آیا ممکن است رد صلاحیت شما به خاطر پرونده باز در سازمان بازرسی و بحث هزار یا پانصد دلاری باشد که برای کلاس ها هزینه شده است؟» اینچه درگاهی در پاسخ به این سئوال گفت: پرونده باز در سازمان بازرسی هم ندارم و چیزی ابلاغ نشده است. برای آن بحث دلارها هم هیچ پرونده ای موجود نیست. هیچ سئوال پاسخ داده نشده ای وجود ندارد. رسیدهای پرداخت های ما به نهادهایی که سئوال کردند ارائه شده است.

وی که با برنامه «ورزشگاه» گفتگو می کرد، به واکنش ناظر فدراسیون جهانی به این انتخابات هم پرداخت و یادآور شد: پس از مجمع ناظر فدراسیون جهانی از من خواست به هتل محل اقامتش بروم و در لابی منتظر بمانم. او به اتاقش رفت و اساسنامه انگلیسی را آورد. ناظر گفت "سرم درد گرفته است چون در اساسنامه انگلیسی قانون یک سوم و دو سوم برای برگزاری رسمی مجمع ذکر شده در حالی که در جلسه به من گفتند قانون نصف به علاوه یک است".

جزئیات مجمع عجیب ژیمناستیک/ترجمه اشتباه برای ناظر فدراسیون جهانی!
ناظر فدراسیون جهانی ژیمناستیک در کنار پولادگر

گزینه رد صلاحیت شده انتخابات فدراسیون ژیمناستیک در پاسخ به این سئوال که آیا بهتر نیست به خاطر نفع کشور اقدامی برای تعلیق این فدراسیون صورت نگیرد؟ گفت: نفع کشور در حضور متخصصان است. من قهرمان ژیمناستیک هستم. با احترام به آقای حقدادی؛ او هنوز حتی اسم همه شاخه های رشته ژیمناستیک را نمی داند. من ۲۲ ماه کوتاه آمدم و الان هم مشکلی ندارم. ناظر فدراسیون جهانی، گزارش خودش را می دهد. چه بپذیرم چه نپذیرم. هر کاری برای جلوگیری از تعلیق لازم بوده است را انجام داده ام. می توانستم زودتر این کار را بکنم ولی اقدامی نکردم که فدراسیون تعلیق بشوم.

اینچه درگاهی ادامه داد: ناظر فدراسیون جهانی به من گفت "برگه ای را امضا نخواهم کرد؛ متاسفم و گزارشم را می دهم". حتی دبیر و بازرس هم صورت جلسه را امضا نکرده اند. شاید به خاطر زن بودنم است که با حضورم در مجمع انتخابات مشکل دارند. من هم جزوی از مردم ایران هستم و حق دارم که خواهش قانونی کنم تا فرصت داده بشود و تکلیفم مشخص بشود. فکر می کنم به جای اینکه برای زنان دیگر کشورم الگو بشوم، برای آنها تبدیل به درس عبرت شده ام.

وی در پایان در خصوص احتمال ابطال انتخابات یا تعلیق فدراسیون هم گفت: اگر خودمان در داخل بررسی کنیم و انتخابات ابطال بشود و سریع به فدراسیون جهانی گزارش بدهیم می گویند خودشان این کار را کرده اند وگرنه فدراسیون جهانی خودش اقدام به بازنگری می کند. نمی دانم چه می شود. امیدوارم فدراسیون تعلیق نشود هرچند که اساسنامه زیر پا گذاشته شده است.

منبع: مهر
تاریخ: 1401/12/26
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: