برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.
معاون امور ورزشی اداره‌کل ورزش و جوانان استان خبر داد؛

حضور ۴ ورزشکار معلول زنجانی در اردوی تیم‌های ملی

زنجان- معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان از حضور چهار ورزشکار معلول زنجانی در اردوی تیم های ملی خبر داد.

غفار امانی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه برخی از اردوهای تیم ملی در رشته های مختلف آغاز شده و شاهد حضور ورزشکاران زنجان در این اردوها هستیم، اظهار کرد: خوشبختانه زنجان در زمینه حضور ورزشکاران در اردوی تیم های ملی آمار قابل قبولی در اختیار داشته و تعداد ورزشکاران زنجانی حاضر در این اردوها نسبت به سایر استان ها و با توجه به جمعیت استان، رقم بالایی است.

وی با یادآوری اینکه در حال حاضر چهار ورزشکار معلول زنجانی در اردوی تیم های ملی حضور دارند، خاطرنشان کرد: فرشید استجلو یکی از این ورزشکاران است که با صلاحدید کادر فنی به چهارمین مرحله از اردوی آمادگی تیم ملی در رشته بوچیا دعوت شده است. این اردو قرار است از فردا به میزبانی بابلسر آغاز و به مدت یک هفته ادامه داشته باشد.

امانی با اشاره به اینکه تیم ‎ملی بسکتبال با ویلچر ایران نیز خود را برای حضور در مسابقات پاراآسیایی هانگ ژو آماده می کند، افزود: در این اردو نیز شاهد حضور سه ورزشکار زنجانی به نام های رقیه امیری، سمیرا خالقی و رقیه قازیلو هستیم.

معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان با تاکید بر اینکه تداوم حضور ورزشکاران زنجانی در اردوی تیم های ملی در گرو اهتمام به موضوع استعدادیابی است، عنوان کرد: با توجه به اینکه رقابت برای حضور در تیم های ملی بسیار بالا است، برای تداوم حضور ورزشکاران استان در این عرصه باید به موضوع استعدادیابی و جانشین پروری در ورزش قهرمانی که عمر آن بسیار کوتاه است، توجه ویژه ای داشته باشیم.

منبع: مهر
تاریخ: 1402/4/3
موضوع: معلولان
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: