برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

با این راهکار خطر مرگ را به نصف کاهش دهید

ایسنا/خراسان رضوی نتایج تحقیق بین المللی اخیر نشان داد که روال های ورزشی خاص با کاهش قابل توجه میزان مرگ ومیر مرتبط است.

به نقل از ارث، این تحقیق که در چهار کشور انجام شده و عادات سلامتی نیم میلیون آمریکایی را بررسی کرده است، از یک رژیم تمرینی دقیق پرده برداری می کند که به طور بالقوه می تواند خطر مرگ زودرس را به نصف کاهش دهد.

گروهی از محققان اسپانیا، استرالیا، کانادا و دانمارک سوابق پزشکی و پاسخ های نظرسنجی آمریکایی های سالم ۱۸ ساله و بالاتر را به دقت بررسی کردند.

کارشناسان داده ها و سوابق مرگ آنان را برای تعیین زمان و نوع بهینه ورزش که خطر مرگ ومیر ناشی از علل مختلف را کاهش می دهد، مورد تجزیه وتحلیل قرار دادند.

محققان دریافتند که ترکیبی از فعالیت های قلبی وعروقی متوسط تا شدید که با تمرینات وزنه برداری تکمیل می شود، ممکن است روال تمرینی عالی باشد. این روال هفتگی شامل یک ساعت و ۱۵ دقیقه فعالیت های متوسط مانند پیاده روی سریع، حداقل دو ساعت و نیم تمرینات شدیدتر مانند دویدن یا شنا و حداقل دو جلسه فعالیت های تقویت کننده عضلات مانند وزنه برداری است.

قابل توجه است که این رژیم با ۵۰ درصد کمتر خطر مرگ به هر علتی همراه بود، با این حال، محققان تاکید می کنند که هر گونه فعالیت بدنی، حتی در میزان کمتر، بسیار برتر از سبک زندگی بی تحرک است.

آنان به مطالعه اخیر اشاره کردند که نشان داد پیاده روی سریع روزانه ۱۱ دقیقه ای می تواند خطر مرگ زودهنگام را تقریباً یک چهارم کاهش دهد.

نتایج این تحقیق در مجله JAMA Internal Medicine منتشر شده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا
تاریخ: 1402/5/20
کلمات کلیدی: ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: