برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

چرا با تجهیزات ورزشی لاغر نمی‌شویم؟

ایسنا/خراسان رضوی محققان مدرسه پزشکی آیکان در مانت ساینای آمریکا گزارش کردند که بهترین ضربان قلب در سوزاندن چربی برای هر فردی متفاوت است و ...

به گزارش مدیکال اکسپرس، محققان گفتند: تست بالینی ورزش که یک روش تشخیصی برای اندازه گیری پاسخ فیزیولوژیکی فرد به ورزش است، شاید ابزار مفیدتری برای کمک به افراد برای دستیابی به اهداف کاهش چربی مورد نظر باشد. این تحقیق از رویکرد مدل سازی مبتنی بر یادگیری ماشینی استفاده کرده است.

دکتر هانا کیترل، محقق اصلی در آزمایشگاه هوش مصنوعی در پزشکی و علوم در دانشگاه آیکان می گوید: افرادی که هدفشان کاهش وزن یا کاهش چربی است ممکن است علاقه مند به ورزش با شدتی باشند که حداکثر سرعت چربی سوزی را ممکن می کند. بیشتر دستگاه های  ورزشی تجاری با توجه به سن، جنس و ضربان قلب گزینه «منطقه چربی سوزی» را ارائه می دهند، با این حال، «منطقه چربی سوزی» که اغلب توصیه شده، تایید نشده است، بنابراین افراد ممکن است با شدت هایی ورزش کنند که با اهداف کاهش وزن شخصی آنان همسو نیست.

اصطلاح «نقطه اوج چربی سوزی» گاهی اوقات برای نشان دادن شدت تمرین و ضربان قلب مرتبط استفاده می شود که در آن بدن به بالاترین میزان چربی سوزی خود طی تمرین هوازی می رسد. در این مرحله، چربی یک منبع سوخت قابل توجه است، بنابراین، این شدت ممکن است برای کسانی که به دنبال بهینه سازی کاهش چربی حین تمرین هستند، جالب باشد.

به عنوان بخشی از این تحقیق، محققان ضربان قلب را در «نقطه اوج چربی سوزی» با ضربان قلب پیش بینی شده در درصد حداکثر تلاش در «منطقه چربی سوزی» مقایسه کردند.

در یک نمونه از ۲۶ نفر، محققان دریافتند که تطابق ضعیفی بین ضربان قلب اندازه گیری شده و پیش بینی شده، با اختلاف میانگین ۲۳ ضربه در دقیقه بین این دو اندازه گیری وجود دارد. این نکته نشان می دهد که توصیه های کلی برای «منطقه چربی سوزی» ممکن است راهنمایی دقیقی ارائه ندهد.

در مرحله بعد، محققان قصد دارند بررسی کنند که آیا افرادی که نسخه ورزشی شخصی تری دریافت می کنند، کاهش وزن و چربی بیشتری را نشان می دهند، همچنین نشانگرهای سلامت متابولیک را که مشخص کننده خطرات سلامتی مانند دیابت نوع ۲، چاقی و بیماری قلبی هستند را بهبود می بخشند یا خیر.

یافته های این تحقیق در مقاله ای تحت عنوان «اختلاف بین شدت تمرین پیش بینی شده و اندازه گیری شده برای برانگیختن حداکثر سرعت اکسیداسیون لیپید» به صورت آنلاین در Nutrition, Metabolism and Cardiovascular Disease منتشر شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا
تاریخ: 1402/5/23
کلمات کلیدی: ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: