برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.
در گفت‌وگو با مهر بررسی شد؛

عملکرد تیم کشتی آزاد در مسابقات جهانی/زود به پیشواز قهرمانی رفتیم

کارشناس کشتی آزاد ضمن تحلیل عملکرد آزادکارانی که تا به امروز در رقابت های جهانی روی تشک رفته اند، تاکید کرد که خیلی زود به پیشواز قهرمانی رفتیم. ...

رضا لایق در گفت وگو با خبرنگار مهر، درباره عملکرد حسن یزدانی مقابل «دیوید تیلور» و کسب مدال نقره مسابقات جهانی گفت: سرآمد کشتی آزاد حسن یزدانی است، او اسطوره و غرور ملی برای مردم به حساب می آید و هیچکس دوست نداشت زمین خوردن حسن یزدانی را ببیند. آن لحظه بسیار ناراحت کننده و غمناک بود. یزدانی کوله باری از تجربه است ولی بار روانی بالایی روی دوش اوست.

تیلور از نقطه ضعف یزدانی استفاده کرد

وی افزود: یزدانی بدون هیچ برنامه ای روی تشک رفت، همه یزدانی را یک کشتی گیر تهاجمی می دیدند. دست های او خیلی خوب کار می کرد به طوری که حریفان را از کار می انداخت و اجازه نمی داد آن ها فکر کنند. این اتفاق در رابطه با کشتی یزدانی با تیلور رقم نخورد و زمانی که دست های کشتی گیر ما به خوبی کار نکرد، تیلور هم از این نقطه ضعف استفاده کرد و زمانی که حسن یزدانی گاردش بالا بود او را از خودش جدا می کرد تا زیرگیری کند. این برنامه ریزی نشان می داد آن ها به خوبی کار کردند و یزدانی را آنالیز کردند.
 

حسن یزدانی دیگر جنگنده نیست/بضاعت کادرفنی کشتی آزاد همین قدر است

امیرمحمد یزدانی به کسب عنوان دومی راضی شده است

لایق همچنین در مورد عملکرد امیرمحمد یزدانی در این مسابقات عنوان کرد: من فکر می کنم امیرمحمد به دوم بودن راضی شده است. در حالی که کشتی او جنگندگی و اجرای فن است، اما مقابل کشتی گیر امریکایی هیچ کاری نمی کرد و منتظر بود کشتی گیر آمریکایی خودش نتیجه را به یزدانی واگذار کند. او باید از همان ابتدا به کشتی گیر آمریکایی حمله می کرد، کما اینکه اولین زیرگیری هم که انجام داد به راحتی خاک شد. این زیرگیری ها باید بیشتر ادامه پیدا می کرد.

کشتی گیران ایرانی مقابل حریفان بزرگ دنیا کم می آورند

کارشناس کشتی ایران گفت: کشتی گیران ایران در این چند روز مقابل حریفان صاحب نام نتیجه را واگذار کردند، حریفانی که مغلوب کشتی گیران ایرانی شده اند اسم و رسم دار نبودند. متأسفانه کشتی گیران ایرانی مقابل حریفان بزرگ دنیا کم می آورند.

کشتی گیران ایرانی ترس از کم آوردن داشتند

وی اظهار داشت: از بین کادر فنی، محسن کاوه باید در کنار تیم حضور می داشت، او کشتی دنیا را بلد است و می توانست به تیم کمک کند. این اتفاق برای کشتی ایران خوب نیست. متأسفانه همه کشتی گیران ترس از کم آوردن داشتند. کشتی گیران ما نباید تحت تأثیر نام ها قرار بگیرند. کشتی گیران ما در گذشته فقط حمله می کردند و تهاجمی کار می کردند اما در این دوره کشتی گیران فقط می ایستند و کاری نمی کنند.

زیر کتف گرفتن هم یک کلاس کشتی است

لایق عنوان کرد: زارع منطقی کشتی گرفت. درست است که تنها زیر کتف را می گرفت در حالی که زیر کتف گرفتن هم یک کلاس کشتی است و با این کار کشتی گیر می توانست کارهای دیگر هم انجام دهد. حسن یزدانی به خاطر زیرکتف گیری خیلی از حریفان را از پادرآورد و نتیجه اش این شده که کشتی گیر نتیجه نمی گیرد و روی تشک دفاع نمی کند.

تیم خیلی زود به پیشواز قهرمانی رفت

کارشناس کشتی آزاد عنوان کرد: این تیم لیاقت قهرمانی داشت ضمن اینکه تیم خیلی زود به پیشواز قهرمانی رفت، خوشحالی بیش از حد برای کشتی سم است. متأسفانه رفتارها به گونه ای بود که انگار ما قهرمان شدیم و همه کشتی گیران در رتبه اول قرار گرفتند، در حالی که اصلاً این طور نیست. کشتی گیران ما خیلی زحمت کشیدند اما اگر رقابت در کشتی وجود نداشته باشد خیلی راحت از المپیک حذف می شود. کشتی گیران ما در خیلی مواقع حریفان را دست کم می گیرند و حس جنگندگی در برابر حریفان صاحب نام ندارند.

منبع: مهر
تاریخ: 1402/6/28
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: