برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

۸۰ درصد ورزشکاران جانباز و معلول قزوین دانش آموز هستند

قزوین - ایرنا - رییس هیات ورزش جانبازان و معلولان قزوین گفت: ۸۰ درصد ورزشکاران جانباز و معلول استان دانش آموزان هستند که در ۱۱ رشته ورزشی فعالیت ...

مصطفی دیندار مهربان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: رشته های ورزشی دانش آموزان ورزشکار شامل والیبال نشسته، بستکبال با ویلچر، فوتبال هفت و پنج نفره، پرتاب دیسک و نیزه، بوچیا، تیر و کمان، تفنگ تپانچه، رالی و شنا هستند.

وی با بیان اینکه ورزش معلولان قزوین با ۳۰۰ بیمه شده ورزشی یکی از پرافتخارترین استان ها محسوب می شود، افزود: ۳۴ مدال ورزشی طی سال گذشته توسط ورزشکاران جانباز و معلول ما کسب شد و حدود ۹۰ ورزشکار زن و ۱۰۰ ورزشکار مرد معلول استان نیز در هیات ورزشی معلولان قزوین ساماندهی شدند، اما آمار ورزشکاران تازه کار و غیرحرفه ای این هیات ۵۰۰ تا ۶۰۰ ورزشکار است.

دیندار مهربان خاطرنشان کرد: ورزش برای معلولان نه فقط منجر به سلامتی آنها بلکه اثرات توانبخشی را برای آنان به وجود می آورد و تامین زیرساخت های ورزشی برای معمولان می تواند موجب صرفه جویی هم در زمان و هم در هزینه های جاری زندگی آنها شود.

این مسوول ادامه داد: هم اکنون یک سالن ورزشی، ۲ هزار متر زمین در ورزشگاه شهید رجایی برای ورزشکاران پرتاب دیسک و نیزه و همچنین ۲ خط سالن تیراندازی برای ورزش تفنگ و تپانچه در اختیار هیات ورزش جانبازان و معلولان قزوین قرار دارد.

رییس هیات ورزش جانبازان و معلولان استان قزوین خاطرنشان کرد: ورزش معلولان در استان به غیر از تاکستان در هیچ یک از شهرستان ها سالن اختصاصی ندارد و از نظر امکانات مادی نیز با مشکلاتی مواجه هستیم که باید بودجه لازم تزریق شود و حمایت های لازم از این ورزش صورت بگیرد تا به قله های پیشرفت برسیم.

منبع: ایرنا
تاریخ: 1403/3/20
موضوع: معلولان
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: