برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.
کیومرث هاشمی:

ژیمناستیک نباید دیگر آسیب ببیند/ الفتی اعتماد به‌ نفس خوبی دارد

وزیر ورزش و جوانان گفت: الفتی اعتماد به نفس خوبی دارد و ما امیدواریم آن را در المپیک هم حفظ کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، کیومرث هاشمی ظهر امروز (چهارشنبه)، با حضور در آکادمی ژیمناستیک سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، به محل تمرین مهدی الفتی، عضو تیم ملی ژیمناستیک پیش از رقابت های المپیک ۲۰۲۴ پاریس حضور یافت و جویای آخرین وضعیت این المپین کشورمان شد.

هاشمی در حاشیه بازدید از اردوی مهدی الفتی ژیمناست المپیکی ایران گفت: برای اولین بار در این رشته صاحب سهمیه شدیم و این نشان می دهد که در این رشته ظرفیت وجود دارد. باید بیشتر از قبل به ژیمناستیک توجه شود. این موفقیت ها متعلق به مهدی الفتی است اما در توسعه این رشته می تواند کمک کند. رشته سختی است و من تقدیر می کنم از شما و امیدوارم که موفق باشید. الفتی اعتماد به نفس خوبی دارد و ما امیدواریم آن را در المپیک هم حفظ کند. او چند حرکت در این بازدید انجام داد که دو حرکت آن خیلی خوب بود و به گفته مربیان این حرکات صاحب مدال می شود.

وزیر ورزش گفت: نزدیک به ۵۷۰ مکان اختصاصی برای ژیمناستیک داریم و این خیلی خوب است، باید فدراسیون به باشگاه ها مجوز بدهد و لیگ پویایی داشته باشند. سعی کردیم اعتبارات را نسبت به سال گذشته افزایش دهیم. پرداخت خوبی به مجموعه فدراسیون ها داشتیم تا دستشان باز باشد. باید تمرکز خود را در المپیک بگذارید و گوش به فرمان مربی خود باشید. دغدغه شما هم حل خواهد شد و به آن فکر نکنید. باید در سایه آرامش پیش بروید. ژیمناستیک آسیب دیده و نباید دیگر بیش از این آسیب ببیند. در بخش تهیه تجهیزات هم مبالغی تعیین شده تا بهتر این رشته توسعه پیدا کند.

رضا خیرخواه سرمربی الفتی نیز گفت: سال های سختی را پشت سر گذاشتیم تا امروز مهدی به این مرحله رسیده است. ما برای کسب مدال بازی های آسیایی هدفگذاری کرده بودیم. گرفتن سهمیه در المپیک خیلی سخت است و ما بدون هیچ امکاناتی سهمیه گرفتیم اما با قدرت ایستادیم. ایمان داشتیم که می توانیم و انجام شد. قول مدال نمی دهیم چون نه من و نه مهدی تجربه المپیک نداریم اما می رویم و تمام تلاش خود را می کنیم. با برنامه ریزی هایی که داشتیم تمام زور خود را می زنیم و می خواهیم پرچم ایران را بالا ببریم.

اینچه درگاهی نیز گفت: خیرخواه از سال ۹۶ در تیم ملی مربی بود و از زندگی خود گذاشته است. الفتی هم بعد از ۶۰ سال سهمیه گرفت. البته او پیش تر در بخش جوانان هم سهمیه المپیک گرفته بود که به دلیل آسیب نتوانست برود. از شما هم تشکر می کنم که به ژیمناستیک نگاه می کنید و در بخش تجهیزات هم کمک کردید.

منبع: مهر
تاریخ: 1403/4/20
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: