برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

چهار هفته اول لیگ بیست و چهارم بدون VAR شد

فدراسیون فوتبال اعلام کرد که چهار هفته ابتدایی لیگ فصل آینده بدون استفاده از کمک داور ویدئویی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی تارقلی زاده مدیر امور بین الملل فدراسیون فوتبال در نشست خبری امروز چهارشنبه ضمن تشریح آخرین اتفاقاتی که برای تجهیز ورزشگاه ها به سیستم کمک داور ویدئویی صورت گرفته است گفت: در چهار هفته اول فصل جدید لیگ برتر از سیستم VAR استفاده نخواهد شد.

او درباره اینکه پنجره باشگاه استقلال به دلیل شکایت آمانوف بسته است یا خیر، گفت: من چنین چیزی ندیدم و نیست چون فایل ها در اختیار من است و اینکه پنجره بسته باشد را ندیدم. ممکن است که پرونده باز باشد اما مشکل این چنینی به اطلاع من نرسیده است. «چند پنجره بسته داریم؟» تارقلی زاده گفت: باید این را چک کنم چون اگر الان بگویم امکان دارد که آمار غلط بدهم و اشتباه کنم.

این مقام مسئول درباره پول بلوکه شده در فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: به زبان ساده توضیح می دهم که کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا بانک نیستند. شما از فدراسیون فوتبال می توانید پول به جایی بفرستید؟ نمی شود و باید به بانک برویم. این یک ارگان بانکی است که اگر بخواهند پولی بدهند به بانک می روند و ارسال می کنند. الان سیاست Cash Less هم آمده و مستقر شده و باید اجرا کند که ترجمه آن بدون پول کاغذی است. کنفدراسیون فوتبال آسیا به ما می گوید که وقتی به بانک می رویم نمی توانیم برای ایران پول بفرستیم. بارها نامه زدیم و چطور این پول به ورزش اختصاص پیدا نمی کند. پول بلوکه نشده، پول وجود دارد اما بانک نمی فرستد.

او درباره اینکه فیفا برخی اوقات همکاری داشته اما کنفدراسیون فوتبال آسیا تابع این قانون نیست هم گفت: هر شرکت و یک کشوری قوانینی دارد، کنفدراسیون فوتبال آسیا در مالزی است و دفاع نمی کنم اما این اتفاق افتاده است. AFC کمک می کند و اینطور نبوده که اصلا همکاری نداشته باشند. در قطر کمک کردند ولی فیفا محبت بسیار بسیار بیشتری داشته است. دسترس ما به صورت نقدینگی و ترانسفر پول برای آن ها امکان ندارد. دقیقا نمی دانم چقدر پول داریم ولی رقم قابل ملاحظه ای است. افرادی که ایرانی هستند با توجه به محدودیت هایی که وجود دارد در فیفا و AFC دوست ندارند به ایران کمک کنند اما امکان آن برخی اوقات وجود ندارد. برخورد اروپایی ها مانند ایرانی ها نیستند و هر کسی در چارچوب مقررات خودش کار می کند.

منبع: مهر
تاریخ: 1403/4/20
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: