برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

سنگ بنای زورخانه ی کربلا بر زمین گذاشته شد

«حجر الاساس» زورخانه حضرت عباس بن علی (ع)، قمر بنی هاشم در شهر مقدس کربلا بنا نهاده شد.
به گزارش Zurkhaneh.com همزمان با ایام ولادت حضرت ختمی مرتب محمد مصطفی (ص) و حضرت امام صادق(ع) سنگ بنای زورخانه عباس بن علی (ع) با حضور جاسم محمد جعفر وزیر ورزش و جوانان عراق، حسن دانایی فر سفیر جمهور اسلامی ایران در عراق، عالی خانی کنسول ایران در کربلا، سید امیر حسینی دبیرکل IZSF، آما‌ل‌الدین مجیدالهر استاندار کربلا، نماینده سازمان ملل متحد در کربلاء رییس مجلس محلی، مدیرکل ورزش و جوانان و رییس کمیته المپیک کربلا، عبدالکریم جاسم البصری رییس و حاج جعفر الخطیب نایب رییس فدراسیون زورخانه عراق عصر چهارشنبه 27 بهمن ماه در کنار استادیوم المپیک شهر مقدس کربلا بر زمین نهاده شد.
جاسم محمد جعفر وزیر ورزش جوانان عراق و نایب رییس فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای در سخنانی با اشاره به خواستگاه تاریخی این ورزش گفت: تهذیب نفس و پرورش فضایل اخلاقی از جمله ویژگی های خاص این ورزش است که در سایر رشته ها کمتر به چشم می خورد.
وی با اشاره به نابودی زورخانه های عراق در طول حکومت حزب بعث افزود: امیداواریم با کمک برادران ایرانی این خانه های جوانمردی «بیت الفتوه» مانند قبل رونق بگیرد.
دکتر سیدامیر حسینی دبیرکل فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای نیز در سخنان کوتاهی گفت: پرچم حرکت حضرت سیدالشهداء درطول تاریخ توسط جوانمردان و پهلوانان زنده نگه داشته شده است و عباس ابن علی(ع) پهلوان نام آور نهضت عاشورا و قطب فتوت وجوانمردی است؛ بهمین دلیل نام زورخانه کربلاء را زورخانه «حضرت عباس ابن علی بن ابی طالب، قمر بنی هاشم» انتخاب کردیم.
بعد از ساخت دو مجموعه زورخانه در تاجیکستان و افغانستان، زورخانه حضرت عباس بن علی (ع) از محل اعتبارات IZSF و کمک های مردمی و با مساعدت سفارت جمهوری اسلامی ایران در عراق در زمینی به مساحت 2500متر مربع و بازیربنای1280مترمربع در مدت یکسال ساخته می شود.
عبدالکریم البصری رییس فدراسیون زورخانه عراق گفت: امیرالمومنین در دعای کمیل می فرماید «قوّعلی خدمتک جوارحی» هدف ورزش زورخانه  نیز که مزین می باشد  به نام اهل بیت (ع) جوانمردی و تکریم فضایل اخلاقی با تقویت قوای جسمی است. اعتقاد داریم بیت الفتوه در دوره ی جدید علاوه بر تحکیم فضایل اخلاقی در گسترش صلح و برادری بین ملت ها نیز موثر می باشد. این مجموعه شامل یک زورخانه به مساحت 480 متر مربع، سالن کشتی به مساحت  400 مترمربع و فضای اداری به مساحت 400 متر مربع می باشد.
در این مراسم تیم های زورخانه ی  کربلا و کاظمین به ارایه ورزش پرداختند که مورد توجه حاضران قرار گرفت.
تاریخ: 1389/12/3
کلمات کلیدی: ، ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: