سه شنبه 12 فروردین 1399
Tues, Mar 31, 2020
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش | گزارش خبرنگار مهر از کره / سپهرزاد: از مصدومیت دوباره ترسیدم/ شاید می‌توانستم رکورد ورودی المپیک را بزنم
گزارش خبرنگار مهر از کره / سپهرزاد: از مصدومیت دوباره ترسیدم/ شاید می‌توانستم رکورد ورودی المپیک را بزنم
موضوع: تازه ها
نخستین دهگانه کار کشورمان پس از بازماندن از ادامه رقابتهای قهرمانی جهان در دایگو گفت: از مصدومیت دوباره ترسیدم و با ترس و لرز نمی‌شد مسابقه جهانی داد!

هادی سپهرزاد در گفتگو با خبرنگار اعزامی مهر به کره جنوبی در خصوص کسب اولین تجربه جهانی اش گفت: پس از کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیای ژاپن به طور اتوماتیک از سوی فدراسیون جهانی برای شرکت در رقابتهای جهانی دایگو دعوت شدم.

وی در مورد عملکردش در این رقابتها افزود: در چهار مسابقه روز نخست دهگانه بسیار خوب بودم به طوریکه رکوردهای شخصی ام را در مسابقات قهرمانی آسیا شکستم. از این مسئله راضی بودم و حتی نسبت به نتیجه ام حس خوبی داشتم. در روز دوم هم در پرتاب دیسک خوب شروع کردم به طوریکه با پرتاب 50 متری ام از رده بیست و ششم به دوازدهم صعود کردم.

قهرمان دهگانه ایران و آسیا ادامه داد: متاسفانه در دوی 110 متر مانع شرایط تغییر کرد. در مانع دوم دونده آلمانی به من برخورد کرد و پس ازآن در نزدیک خط پایان هم دست این دونده به سینه ام خورد به طوریکه در چند متر آخر تعادلم به هم خورد و نزدیک بود به زمین بخورم.

وی بیان کرد: همین مسئله باعث شد تا در فاصله دو ساعته بین مسابقه پرتاب دیسک و دوی مانع تا پرش نیزه دچار گرفتگی شدید کمر شوم. در هنگان مسابقه پرش با نیزه هم نتوانستم مانع 4 متری را رد کنم. البته خود من در تمرینات از موانع پائین تر شروع می کنم اما این بار برگزار کنندگان رقابتها پریدن از مانع 4 متر را به عنوان پرش اول انتخاب کرده بودند.

 وی ادامه داد: من در پرش ارتفاع 6 سانت بهتر از مسابقات کوبه پریدم. در 100 متر و پرتاب وزنه و پرش طول اندازه خودم بودم اما جا داشت بهتر باشم. در مانع هم خوب نبودم به طوریکه نزدیک بود مسابقه را از دست دهم. در ماده پرتاب دیسک خیلی خوب بودم به طوریکه دیسک را به میزان  50 متر انداختم و 14 پله در جدول صعود کردم.

سپهرزاد در خصوص مسابقه پرش با نیزه اش هم گفت: من در این مدت در پرش با نیزه بیشتر تمرین کرده بودم چون یکی از نقاط ضعفم بود و حتی بالاتر از 4 متر می پریدم. به نظرم با این وجود تجربه خوبی بود.

سپهرزاد خاطرنشان کرد: من باترس و لرز موانع را رد می کردم و مطمئنا با ترس نمی توان مسابقه جهانی را ادامه داد. من می خواستم در این رقابتها نتیجه بگیرم اما متاسفانه خاطره بدی از گوانگجو داشتم.

وی ادامه داد: در بازیهای آسیایی گوانگجو به رگفتگی عضله ام توجه نکردم و همین مسئله باع شد تا آسیب ببینم و حتی یک حسی به من می گفت که شاید هرگز نتوانم به ورزش حرفه ای باز گردم. در این مسابقه هم وقتی کمرم و پس ازآن پایم گرفت حسی به من می گفت که بهتر است مراعات کنم. شاید می توانستم یک پرش را انجام دهم اما دیگر نمی توانستم مسابقات را ادامه دهم .

دارنده مدال طلای مسابقات دهگانه رقابتهای قهرمانی آسیا(کوبه ژاپن) تصریح کرد: تمریناتم را در این فصل به آن شکلی که می خواستم نبود. من بعد از گوانگجو فرصت 6 ماهه تمرین را از دست دادم و به تازگی به مسابقات برگشته ام. فکر می کنم با این وجود که نتوانستم به مسابقات ادامه دهم نتیجه خوبی گرفته ام. تجربه خوبی بود و فکر می کنم جا دارد که باز هم در این رشته پیشرفت کنم.

وی در مورد اینکه آی فکر می کردی بتوانی با ادامه رقابتها سهمیه المپیک لندن را بگیرید؟"، گفت": سه مسابقه ام مانده بود و امتیاز خوبی داشتم بعید بودم بتوانم به ورودی المپیک برسم البته خودم نزدیک شدن به رکورد ورودی راهدف حضورم در مسابقات جهانی گذاشته بودم.

" آیا فکر می کنید از نظر تکنیکی با دهگانه کاران دنیا فرق دارید؟" وی در پاسخ به این پرسش گفت: نه. خودم فکر می کردم تکنیک من بد است اما در اینجا متوجه شدم که آنها تنها تجربه دارند. با وجود اینکه مسابقه دهگانه در جهان کمتر ازمابقی رشته ها برگزار می شود اما باز هم این دهگانه کاران سالی چند بار در مسابقات همدیگر را می بینند. به نظرم فرق این ها با ما در تکنولوژی هایشان است. این ها با ما فرقی ندارند. تنها 100 درصد مربی، امکانات و برنامه ریزی بهتر داند و ورزش را حرفه ای تر از ما دنبال می کنند. کشوری مانند آلمان 60 سال ورزش حرفه ای دارد اما ما چند سالی است حرفه ای شده ایم.

" رکورد وردی المپیک لندن بالاتر از رقابتهای گذشته است فکر می کنید بتوانید به این رکور دست یابید؟"، سپهرزاد در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر گفت: من تنها به کسب نتیجه خوب فکر می کنم نه کسب سهمیه المپیک. من یک بار المپیک رفته ام و این بار می خواهم بهتر ظاهر شوم. به نظرم هرچند رکورد ورودی المپیک بالاتر رفته اما می‌توانم به آن برسم.

وی بزرگترین دغدغه اش را نبود متخصصان در ورزش کشور دانست و گفت: من بیشتر به خاطر ترس از مصدومیت نمی توانستم به خوبی به مسابقه ام ادامه دهم. متاسفانه مشکل ما در این است که وقتی مصدوم می‌شویم باید خودمان صبر کنیم تا خوب شود چون پزشک و فیزیوتراپ تخصصی ورزشی در کشور نداریم یا حداقل پزشکان متخصص در دوومیدانی نداریم.

هادی سپهرزاد نماینده کشورمان در رقابتهای قهرمانی جهان در ماده دهگانه برای اولین بار جواز حضور در این رقابتها را بدست آورده بود. وی در حالیکه در رده دوازدهم جدول جهان قرار داشت به دلیل کشیدگی در عضله پا و انجام سه خطا در پرش با نیزه از دور مسابقات حذف شد.

سیزدهمین دوره مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان با حضور دوهزار ورزشکار از 202 کشور جهان در دایگو کره جنوبی برگزار می شود.منبع: مهر
1390/6/14

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......