لیگ اروپا شاگردان هیدینک در خانه اودینزه
با خاتمه مسابقات دور اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا فردا شب اولین سری از مسابقات مرحله گروهی «لیگ اروپا» در گروههای 12 گانه انجام خواهد شد.
از جمله دیدارهای قابل تامل این پیکارها میتوان به مصاف آنژی روسیه که توسط گاس هیدینک هلندی هدایت میشود در زمین اودینزه ایتالیا در گروه اول اشاره کرد. در همین گروه لیورپول انگلیس که زمانی در بین بزرگان در لیگ قهرمانان حضور داشت، در میهمانی یانگ بویز سوئیس حضور دارد.
در گروه سه، فنرباغچه، تیم صاحب نام لیگ ترکیه به استقبال از تیمی بزرگ و دارای ریشه از لیگ فرانسه یعنی المپیک مارسی میرود.
از گروه هشت، اینترمیلان فاتح مهمترین لیگ اروپا در سال 2010 در ورزشگاه جوزپه مهآتزا میهمان روبین کازان روسیه است که یکی از بازیکنانش، علیرضا حقیقی، دروازهبان ملیپوش ایرانی است.
در گروه دهم، رویارویی تاتنهام انگلیس با لاتزیو ایتالیا نیز در نوع خود جالب است. تاتنهامیها که اکنون توسط آندره ویاس بواس، مربی پرتغالی سابق چلسی هدایت میشوند، حریفی مطرح از کالچو را پیش رو دارد که در خط حملهاش، «میروسلاو کلوزه» گلزن شاخص تیم ملی آلمان بازی میکند.
*برنامه کامل این مسابقات به شرح زیر است:
گروه اول:
اودینزه ایتالیا – آنژی ماخاچکالا روسیه
یانگ بویز سوئیس – لیورپول انگلیس
گروه دوم:
هاپوئل رژیم اشغالگر قدس – اتلتیکومادرید اسپانیا
ویکتوریا جمهوری چک- آکادمیکا پرتغال
گروه سوم:
لیماسول قبرس – بورسیامونشنگلادباخ آلمان
فنرباغچه ترکیه – المپیک مارسی فرانسه
گروه چهارم:
بوردو فرانسه – بروژ بلژیک
ماریتیمو پرتغال – نیوکاسل انگلیس
گروه پنجم:
اشتوتگارت آلمان – استوا بخارست رومانی
کپنهاگن دانمارک – مولده نروژ
گروه ششم:
دنیپرو اوکراین – آیندهوون هلند
ناپولی ایتالیا – آیکسولنا سوئد
گروه هفتم:
اسپورتینگ پرتغال – بازل سوئیس
گنگ بلژیک – ویدیوتون مجارستان
گروه هشتم:
اینترمیلان ایتالیا – روبین کازان روسیه
پارتیزان صربستان – نفتچی آذربایجان
گروه نهم:
بیلبائو اسپانیا – هاپوئل رژیم اشغالگر قدس
المپیک لیون فرانسه – اسپارتاپراگ جمهوری چک
گروه دهم:
تاتنهام انگلیس – لاتزیو ایتالیا
ماریبور اسلوونی – پاناتینایکوس یونان
گروه یازدهم:
بایرلورکوزن آلمان – متالیست اوکراین
راپیدوین اتریش – روزنبورگ نروژ
گروه دوازدهم:
لوانته اسپانیا – هلزینگبورگ سوئد
توانت انشده هلند- هانوفر آلمان (فارس)