برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

گزارش خبرنگار مهر از سنگاپور/شیریان از "آرش کمانگیر" الهام می گیرد

یاسمن شیریان، کماندار دختر ایران در رقابت های المپیک نوجوانان سنگاپور ، می گوید در این مسابقات می خواهد با الهام گرفتن از آرش کمانگیر، نتایج خوبی کسب کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به سنگاپور، آرش کمانگیر یک شخصیت اساطیری پارسی است که برای نجات سرزمین ایران، جان خود را در یک نبرد، فدای ایران می کند.

شیریان گفت: در ایران همه با رشته تیر و کمان آشنا هستند چراکه ما شخصیتی چون آرش را داشته ایم. آرش تیر خود را در کمان گذاشت و برای تعیین مرزهای ایران و توران، تمام هستی خود را در کمان گذاشت و آن را رها کرد. وقتی تیر از چله کمان آرش رها شد، او دیگر مرده بود. البته امیدوارم این اتفاق در مورد من نیفتد.

این کماندار 17 ساله که اهل تهران است گفت داستان آرش کمکش کرده تا او به عنوان یک ورزشکار زن پذیرفته شود.

وی افزود: برای زنان ایران هنوز هم کار جدیدی است که خود را در عرصه های ورزشی ببینند. ما در رقابت ها المپیک پکن فقط سه ورزشکار زن داشتیم اما در المپیک نوجوانان سنگاپور بیش از 20 ورزشکار داریم و من امیدوارم که این تعداد برای بازی های المپیک لندن افزایش پیدا کند. این نشان می دهد که در کشور ما دگرگونی هایی ایجاد شده و این امر مرا مصمم می کند تا به این تغییرات کمک کنم.

شیریان گفت حمایت خانواده اش همواره کمک بزرگی برای او بوده است. وی افزود: آنها مرا تشویق کرده اند و به من گفته اند که به خودم ایمان داشته باشم. خانواده ام از اینکه من در رقابت های المپیک نوجوانان حضور یافته ام به خود می بالند.

شیریان روز چهارشنبه در رقابت های تیر و کمان بانوان در "کالانگ فیلد" سنگاپور به میدان می رود.


تاریخ: 1389/5/25
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: