برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

مسئول برگزاري مسابقه پرسپولیس - تراختور :نبايد رفتاري انجام دهند كه آذربايجان را زير سؤال ببرند / خطيبي تماشاگران تبريزي را تحريك كرد/از مردم با فرهنگ آذري زبان بيش از اين انتظار داريم

مسئول برگزاري مسابقه پرسپولیس - تراختور :نبايد رفتاري انجام دهند كه آذربايجان را زير سؤال ببرند / خطيبي تماشاگران تبريزي را تحريك كرد/از مردم با فرهنگ آذري زبان بيش از اين انتظار داريم 3:54:00 pm - 1389/ 5/ 7 : در تاريخ خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام اندازه فونت : مسئول برگزاري مسابقه پرسپوليس و تراكتورسازي تمارض مهاجم تيم ميهمان را عامل تحريك تماشاگران تبريزي دانست.

يدالله سليماني در مورد اتفاق‌هاي رخ داده در ديدار پرسپوليس و تراكتورسازي تبريز گفت: بعد از قرائت قرآن طبق قانون عكاسان بايد پشت دروازه‌ها مستقر شوند اما زماني كه آنها خواستند به سمت دروازه تراكتورسازي بروند با پرتاب سنگ و بطري از سوي تماشاگران تيم تراكتورسازي مواجه شدند و ما هم مجبور شديم برخلاف قانون عكاسان را جلوي تابلوهاي تبليغاتي مستقر كنيم.

وي تاكيد كرد: اين كار از نظر قانوني صحيح نيست زيرا صاحب آگهي پول داده تا تبليغش ديده شود اما از طرفي عكاس‌ها در خطر بودند و من مي‌خواستم بازي را سريع‌تر شروع كنم تا پرتاب اشيا به ميدان كمتر شود كه همين طور هم شد.

سليماني ادامه داد: از مردم با فرهنگ آذري زبان بيش از اين انتظار داريم. آنها نبايد چنين حركاتي را به نمايش بگذارند. ديروز جو ورزشگاه اصلا خوب نبود و فوتبال روز خوبي را سپري نكرد.

مسئول برگزاري مسابقه با اشاره به حضور تماشاگران تبريزي از ساعات اوليه روز در جلوي ورزشگاه آزادي عنوان كرد: به همين دليل ماموران انتظامي آنها را به ورزشگاه راه دادند. با اينكه ساعت آغاز مسابقه 19:40 بود اما من از ساعت 15:30 در ورزشگاه بودم و از همان ساعات نيز مي‌ديدم كه به سمت ماموران برگزاري مسابقه بطري پرتاب مي‌شود.

سليماني در مورد اينكه چرا با توجه به تشنج روي سكوها اجازه برگزاري مسابقه را داده است گفت: اگر بخواهيم قوانين و مقررات را مو به مو در ايران اجرا كنيم هيچ بازي در ايران برگزار نمي‌شود. چه زماني كه داور بودم چه اكنون كه به عنوان نماينده فدراسيون و مسئول برگزاري مسابقه كار مي‌كنم نمي‌توان قوانين را مو به مو اجرا كرد. اگر بازي را برگزار نمي‌كرديم تماشاگران تيم ميهمان بيشتر تحريك مي‌شدند و مسايل حادتر مي‌شد. با شروع مسابقه اين مسئله كمتر شد.

وي افزود: متاسفانه رسول خطيبي با تمارضي كه انجام داد تماشاگران را تحريك كرد و باعث سنگ‌پراني و فحاشي تماشاگران تبريزي شد در حالي كه هيچ خطاي پنالتي در آن صحنه بر روي اين بازيكن رخ نداده بود.

سليماني در مورد اينكه مقصر اين اتفاق‌ها را تماشاگران پرسپوليس مي‌داند يا تراكتورسازي گفت: متاسفانه جلسه هماهنگي پيش از مسابقه طول كشيد و صحنه‌اي كه فراز كمالوند سرمربي تيم ميهمان مي‌گفت كه در هنگام گرم كردن بازيكنانش به سمت آنها بطري پرتاب شده را نديدم. البته اگر چه طرفداران پرسپوليس نيز در دقايقي از مسابقه شعارهاي زشتي سر دادند اما اعمال آنها در مقايسه با حركت تماشاگران تيم ميهمان قابل اعتنا نبود. آنها نبايد رفتاري انجام دهند كه كل آذربايجان را زير سؤال ببرند. ممكن است در بين تماشاگران افرادي هم نفوذ كنند و قشر جوان تماشاگران را بخواهند تحريك كنند. من زماني كه آن صحنه‌ها را ديدم وحشت كردم. ضلع جنوبي ورزشگاه آزادي مملو از بطري، سانديس و سنگ شده بود.

وي با اشاره به قوانين مسابقات گفت: پيش از مسابقه به سرپرست تراكتورسازي گفتيم كه از ليدرهاي تيمش بخواهد آرامش را حفظ كنند زيرا عواقب رفتار تماشاگران منتسب به يك باشگاه به آن باشگاه مربوط مي‌شود و قانون، گفتن اينكه تماشاگران خودجوش هستند را نمي‌پذيرد. به هر حال تماشاگران دو تيم در اين مسابقه رفتار خوبي نداشتند و پرسپوليسي‌ها نيز مقابله به مثل كردند. در مجموع روز خوبي براي فوتبال نبود.
تاریخ: 1389/5/7
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: