برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

آندرانيك تيموريان:احتمالا ژانويه به بلكبرن مي‌پيوندم

بازيكن سابق تيم فولام گفت: پرونده انتقالم به بلكبرن بسته نشده و احتمال دارد ژانويه به اين تيم بپيوندم.

آندرانيك تيموريان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) درباره‌ي آخرين وضعيتش گفت: سه چهار ماه پيش با بلكبرن وارد مذاكره شدم. پس از گفت و گوي مديربرنامه‌هايم با مسوولان بلكبرن، تمريناتم را به همراه ديگربازيكنان اين تيم آغاز كردم. در تست‌هاي پزشكي و آمادگي جسماني عملكرد بسيار خوبي داشتم و مسوولان تيم، كادر فني و كادر پزشكي كه تست‌ها را از من گرفته بودند، از شرايط بدني‌ام ابراز رضايت كردند. با شرايطي كه داشتم، توانستم نظر مثبت سرمربي تيم را به خودم جلب كنم و پس از آن قرار شد به همراه ساير بازيكنان به استراليا بروم. اما به خاطر اينكه نتوانستم ويزاي كار دريافت كنم، نتوانستم در اين سفر حاضر شوم.

وي افزود: در مدت دو هفته و نيم كه در انگليس بودم، زير نظر مربي بدنساز بلكبرن تمرين كردم و سام آلاردايس هم از طريق تلفن وضعيتم را از مربي بدنساز تيم جويا مي‌شد و او به دقت وضعيتم را مورد بررسي قرار مي‌داد. پس از بازگشت تيم از استراليا و در شرايطي كه مدير برنامه‌هايم با مسوولان باشگاه به توافق رسيده بود و چيزي نمانده بود تا قراردادم را امضا كنم، به خاطر قانون اتحاديه فوتبال انگليس كه مي‌گويد بازيكنان آسيايي بايد در 75 درصد بازي‌هاي ملي كشورشان شركت كرده باشند، نتوانستم قراردادم را با اين تيم ببندم.

تيموريان ادامه داد: در مدت دو ماه به خاطر مصدوميت در دو بازي تيم ملي برابر كره شمالي و عربستان حاضر نبودم. اگر مي‌توانستم در ديدار برابر عربستان بازي كنم، آن وقت مشكلي براي پيوستن به بلكبرن نداشتم. اما همين يك بازي كم ملي مانع از آن شد تا ويزاي كارم را دريافت كنم.

وي با بيان اينكه دادگاه عالي فوتبال انگليس هم پس از فرجام‌خواهي، براي من ويزاي كار صادر نكرد گفت: به هر حال اين قسمت من است و آن را به فال نيك مي‌گيرم. شايد خيري در اين كار بوده است. تنها چيزي كه مي‌توانم بگويم اين است كه خيلي خوشحالم توانستم در مدتي كه با بلكبرن تمرين مي‌كردم، نظر كادر فني را به خودم جلب كنم. با اين حال همه چيز براي من تمام نشده است و مدير برنامه‌هايم همچنان با مسوولان باشگاه در تماس است تا اگر همه چيز خوب پيش رفت ژانويه به اين تيم بپيوندم.

تيموريان درباره‌ي آينده‌اش گفت: خيلي راغب بودم كه در فوتبال اروپا بمانم. حتي باشگاه بلكبرن وكيلي كه وكيل باشگاه‌هاي ليورپول و آرسنال است را هم استخدام كرده بود تا بتواند مشكل من را حل كند اما به هر حال اين اتفاق نيفتاد. با اين حال نمي‌خواهم تا ژانويه دوران باقي مانده را از دست بدهم. مدير برنامه‌هايم در حال مذاكره با چند تيم اماراتي و چند تيم ايراني است و در يكي دو روز آينده با او گفت‌وگو خواهم كرد. هر تيمي شرايط بهتري داشته باشد آن جا را انتخاب مي‌كنم. مي‌خواهم به تيمي بروم كه بتوانم هم آن تيم به من كمك كند و من هم بتوانم باعث پيشرفت آن تيم شوم. فكر مي‌كنم هفته آينده وضعيت نهايي‌ام مشخص شود.

وي در ادامه گفت‌وگو با ايسنا با رد خبر برخي رسانه‌ها كه اعلام كرده بودند، قطبي مخالف حضور تيموريان در بازي با ارمنستان بوده است، گفت: به هر حال اين آرزوي هر فوتباليستي است كه براي تيم ملي كشورش بازي كند. من هم از اين قاعده مستثني نيستم. 4 سال در فوتبال اروپا بودم. نمي‌خواهم ارزش ساير بازيكنان لژيونر را كم كنم اما هر زمان كه به تيم ملي دعوت شدم با جان و دل به ساير بازيكنان تيم ملي اضافه شدم. براي اين رسانه‌ها متاسفم كه چنين اخباري مي‌نويسند. قطبي به من گفت كه اسمم براي بازي با ارمنستان در ليست قرار دارد. خودم هم خيلي علاقه داشتم به ارمنستان سفر كنم. مي‌توانست سفر خاطره‌انگيزي براي من باشد. اما مسوولان باشگاه بلكبرن اصرار داشتند براي مشخص شدن وضعيتم در انگليس بمانم. به همين خاطر نتوانستم با نخستين پرواز به ايران سفر كنم و در واقع پرواز بعدي براي همراهي تيم ملي در ديدار برابر ارمنستان دير بود. به همين خاطرنتوانستم به همراه تيم ملي به ايروان سفر كنم.

بازيكن مياني تيم ملي در ادامه در پاسخ به اين سوال كه چقدر براي تيم ملي ايران شانس قهرماني در جام ملت‌هاي آسيا قائل هستيد، گفت: وقت بسيار كمي تا بازي‌هاي جام ملت‌هاي آسيا باقي مانده است. تا زماني كه باقي مانده بايد همه دست به دست هم بدهيم تا تيم ملي شرايط لازم را كسب كند. تيم‌هاي آسيايي در جام جهاني عملكرد خوبي داشتند اما فكر نمي‌كنم قهرماني ايران در جام ملت‌هاي آسيا دور از دسترس باشد. با اين حال همه حريفان قدرتمندند و هر تيمي كه به دوحه سفر مي‌كند، هدفش قهرماني است.

تيموريان درباره‌ي تغيير نسل فوتبال ملي ايران هم گفت: اين طبيعي است كه با كنار رفتن بازيكنان باتجربه، بازيكنان جديد جاي قديمي‌ترها را بگيرند. اين شرايط در تيم ملي ايتاليا و تيم ملي فرانسه هم به وجود آمده است. ما بازيكنان خوبي داشته‌ايم كه هر كدام بنا به دلايلي كه اعلام كرده‌اند از تيم ملي خداحافظي كرده‌اند. فكر مي‌كنم جوان بودن تيم ملي مي‌تواند خودش يك حسن باشد. با اين حال بايد به اين تيم جوان فرصت هم داد.

 

تاریخ: 1389/5/27
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: