برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

دختران فوتبالیست بدون مقنعه می روند؟

خبرگزاری بین المللی زنان ایران : سخنگوی فیفا اعلام کرد که این سازمان با فدراسیون فوتبال ایران توافق کرده تا تیم ملی فوتبال زنان زیر 15 سال ایران با پوشش مورد توافق در بازی های المپیک نوجوانان در سنگاپور شرکت کنند

خبرگزاری زنان ایران – تهران

سرویس ورزشی – فدراسیون

 

خبرگزاری بین المللی زنان ایران : سخنگوی فیفا اعلام کرد که این سازمان با فدراسیون فوتبال ایران توافق کرده تا تیم ملی فوتبال زنان زیر 15 سال ایران با پوشش مورد توافق در بازی های المپیک نوجوانان در سنگاپور شرکت کنند .

 

به گزارش خبرگزاری زنان ایران و به نقل از وب سایت " استریت تایمز " یک سخنگوی فیفا که نامی از او برده نشده به این وب سایت گفته است که فیفا حدود دو ماه پیش با مسئولان فدراسیون فوتبال ایران بر سر پوشش زنان فوتبالیست ایرانی توافق کرده است .

این مقام فیفا گفت : " فیفا و فدراسیون فوتبال ایران روی پوشش تیم دختران زیر 15 سال ایران توافق کردند . فدراسیون فوتبال ایران پذیرفت که آنها مقنعه را به عنوان لباس ورزشی کنار بگذارند و در عوض و به جای مقنعه از "سر بند "(شبیه کلاه شنا) استفاده کنند".

وی افزود که توافق فدراسیون فوتبال ایران با فیفا در اول می 2010 ( اوایل خرداد 1389 ) انجام شده است .

" سربندی " که تیم ملی فوتبال زنان ایران از آن استفاده خواهند کرد شبیه سربندهایی است که زنان شناگر در مسابقات از آن استفاده می کنند ، با این حال سه هفته پیش مرضیه اکبر آبادی معاون سازمان تربیت بدنی لباس جدید طراحی شده را نا مناسب دانسته بود .

فیفا دراکتبر سال گذشته میلادی ( مهر ماه 1389) طی نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که حضور تیم دختران ایران در این رقابتها به دلیل داشتن حجاب و سرپیچی از قانون چهار بازی در فیفا ممکن نیست.

این تصمیم با مخالفت فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک ایران مواجه شد و فدراسیون فوتبال ایران در نامه ای رسمی به " بن همام " که عضو کمیته اجرایی فیفا هم هست رسما اعتراض خود را اعلام کرد اما در نهایت در جلسه کمیته اجرایی حضور ایران تایید نشد.

به همین دلیل و پس از محرومیت فوتبال دختران زیر 15 سال ایران ، علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال و امید جمالی عضو کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال در روز 14 آوریل 2010 (25 فرودین 89) به مقر فیفا در سوییس رفتند و مذاکراتی در این باره با سپ بلاتر رئیس و جرومه والکه دبیرکل فیفا انجام دادند .

پس از بازگشت کفاشیان و جمالی از سوئیس ، فدراسیون فوتبال با تنظیم نامه ای برای رییس فیفا ، نحوه پوشش دختران ایران و همچنین عکس و فیلم پوشش جدید پیشنهادی دختران ایران به همراه تمامی فاکتورهایی که قانون چهار را راعایت کند به فیفا فرستاد .

 

کد خبر :89050730

تاریخ: 1389/5/7
موضوع: ورزش زنان
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: