برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

ادعاي سعيدلو در ديدار با سفير چين:ورزش ايران تا 15 سال آينده با چين رقابت خواهد كرد

به گزارش خبرگزاري فارس، علي سعيدلو صبح امروز پذيراي سفير چين در ايران به همراه هيات بلندپايه اي متشكل از مديران يكي از بزرگترين شركت هاي چيني در زمينه توسعه زير ساخت هاي ورزشي بود.
وي ابتدا با خير مقدم به شي شيئوان سفير چين و خانم هونگ بو مدير عامل شركت سي تيك كه قرار است پروژه هاي بزرگ ورزشي و نيمه كاره ايران را تكميل كنند و هيات همراه، گفت: حضور دو باره آقاي سفير در يك ماه گذشته در سازمان تربيت بدني نشان از علاقمندي وي به گسترش ارتباطات ورزشي بين دو كشور ايران و چين دارد. حضور مديرعامل شركت سي تيك در اين جلسه بيانگر جدي بودن شما در راه توسعه و تكميل زيرساخت هاي ورزشي است. خوشبختانه شركت سي تيك يكي از شناخته شده ترين شركت ها در سطح جهان است و در كشور ما هم شما با همكاري در احداث متروي ايران كاملا شناخته شده هستيد.
سعيدلو اظهار داشت: ما براي توسعه و تكميل فضاهاي ورزشي ايران در گذشته جلسات خوبي را دوستان ما با همكاران شما داشته اند. اكنون به مرحله امضاي قرارداد و شروع كار شما در پروژه هاي ورزشي ايران تا سقف يك ميليارد يورو رسيده است.
وي ادامه داد: دولت ما توجه زيادي به توسعه زيرساخت هاي ورزشي دارد؛ به گونه اي كه اكنون نزديك به سه ميليارد يورو فضاي ورزشي در حال احداث داريم كه بايد در سه سال آينده همه آنها تكميل و به مرحله بهره برداري برسد. از اين ميزان يك ميليارد يورو سهم طرف قرارداد چيني خواهد بود. ورزش ايران در همه زمينه ها پيشرفت خوبي داشته و با اجراي اين پروژه هاي ورزشي جهش بزرگي را آغاز خواهد كرد.
رئيس سازمان تربيت بدني عنوان كرد: فكر مي كنم براي شروع كار، در گام نخست ورزشگاه‌هاي بزرگ اصفهان و شيراز را در دستور كار خود قرار دهيد چرا كه در سراسر ايران پروژه هايي را داريم كه بايد آنها را تكميل كنيم. قرارداد ما با شما براي تمامي اين موارد خواهد بود؛ البته تا سقف قراردادي كه امضا خواهد شد.
سعيدلو گفت: متوجه شدم ورزشگاه آشيانه پرنده پكن كه براي بازي‌هاي 2008 آماده شد، با مشاركت شركت سي تيك احداث شده است. علاقمنديم شبيه چنين ورزشگاهي را در تهران احداث كنيد. با تجربه اي كه داريد، يقينا اين مهم زودتر از ورزشگاه پكن در تهران اجرايي خواهد شد.

رئيس سازمان تربيت بدني با اشاره به روابط خوب ايران و چين، گفت: در ورزش آسيا و جهان چين همواره يكي از مدعيان بوده و خواهد بود. در بازي‌هاي آسيايي با اختلاف زياد كاروان ورزشي شما در صدر قرار مي گيرد. تلاش خود را آغاز كرده ايم تا با توسعه زيرساخت ها در 10 تا 15 سال آينده به حدي از رشد در ورزش قهرماني برسيم كه بتوانيم با شما رقابت كنيم؛ هر چند كشورهايي مثل ژاپن و كره جنوبي رقابت نزديكي با هم براي رسيدن به چين دارند؛ ولي اين پتانسيل را در ورزش خود مي بينيم كه با توسعه زيرساخت‌ها و كشف استعدادهاي خوبي كه در سراسر ايران در رشته هاي مختلف وجود دارد، در دو دهه آينده به سطح اول رقابت با چين و ساير مدعيان آسيايي برسيم.

سعيدلو با تاكيد بر اينكه در آينده علاوه بر قرارداد يك ميليارد يورويي فعلي قرارداد بزرگ‌تري را در همه زمينه هاي ورزشي با چين و شركت سي تيك امضا خواهيم كرد، با اشاره به بازي‌هاي آسيايي گوانگجو، گفت: براي حضور در اين بازي‌ها آماده هستيم. همراه ورزشكاران ايراني به كشور شما خواهم آمد. علاقمنديم از امكانات بازديدي داشته باشيم كه يقينا مي تواند براي ما موثر و مفيد باشد.

* سفير چين: سعيدلو را براي مراسم اختتاميه رسما دعوت مي كنم
شي شيئوان، سفير چين با ابراز خرسندي از ملاقات دوباره با رياست سازمان تربيت بدني، گفت: يكي از بزرگترين و معروف ترين شركت هاي چيني را براي احداث و تكميل پروژه هاي ورزشي ايران به شما معرفي كرديم. اميدوارم تبادل خوبي از اين طريق بين دو كشور ايران و چين برقرار شود.

وي با استقبال از درخواست سعيدلو براي بازديد از امكانات گوانگجو، اظهار داشت: خوشحالم رسما از شما براي حضور در مراسم اختتاميه دعوت به عمل آورم كه دكتر سعيدلو اعلام كرد من براي مراسم افتتاحيه هستم. با اين وجود، سفير چين در ايران افزود: مي دانم شما در افتتاحيه هستيد، ولي ما براي اختتاميه مراسم ويژه اي داريم و از تعداد اندكي از روساي ورزش كشورهاي آسيايي براي حضور در آن دعوت كرده ايم كه شما نيز مهمان ويژه اين مراسم خواهيد بود.
انتهاي پيام/

تاریخ: 1389/5/28
کلمات کلیدی: ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: