برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

دادرس: مايلي‌كهن بعد از صعود ايران به جام جهاني زانوي غم بغل گرفت

مهدي دادرس در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، در مورد اظهارات محمد مايلي كهن عليه خود پس از برتري برابر ملوان، اظهار داشت: در اظهارات مايلي كهن ذلت را احساس كردم. هر كس به من بدي كرده، او را بخشيده‌ام؛ حتي اگر آن را فراموش نكرده باشم. ايشان كه ادعاي شجاعت و مسلماني مي‌كند، عقل خود را تعطيل كرد، چشمانش را بست، عزمش را سياه و دهانش را باز كرد. در اين ماه مبارك رمضان تهمت زد و دروغ گفت.
وي ادامه داد: گفته بودم كه مايلي كهن خبرنگاران را زده، از فنس‌ها بالا رفته و حتي داور را كتك زده است. او از خودش دفاع نكرد و فقط گفت دادرس اين حرف‌ها را به من زده است. تاريخ را مي‌توان تحريف كرد؛ اما نمي‌شود به طور كامل منكر آن شد.
مديرعامل اسبق باشگاه سايپا با اشاره به سوابق ورزشي خود، عنوان كرد: 4 باشگاه درست كرده‌ام كه يك نمونه آن سايپا است. در زمان مديريتم در اين باشگاه، 3 قهرماني در 2 سال، فقط در فوتبال كسب كرديم؛ آن هم در حالي كه در اولين سال حضورمان، حتي يك ملي‌پوش هم نداشتيم.من و دوستانم سايپا را ايجاد كرديم كه اكنون محمد مايلي كهن در اين باشگاه حضور دارد و ميليون‌ها تومان حقوق مي‌گيرد.

دادرس در مورد حضورش در ساير رشته‌ها گفت: با پيكان پرافتخارترين تيم واليبال را داشتم. در بسكتبال نيز 2 بار قهرماني كسب كردم. 3 بار سرپرست تيم واليبال بودم. در پوسان هم سرپرست تيم ملي بودم كه بعد از 44 سال دوم شديم.
وي ادامه داد: مثل ايشان نيستم كه فقط به فوتبال چسبيده و پول مي‌خورد و بعد هم مي‌گويد فوتبال ناپاك است.همه چيز فوتبال ناپاك است؛ به جز پولش؟ ظاهرا پول فوتبال پاك است تا ايشان خانه بسازد و بساز و بفروشي كند. به پسرش خيلي احترام مي‌گذارم چرا كه بر عكس خودش كه سلام كردن بلد نيست، همواره با متانت و وقار رفتار مي‌كند؛ اما ايشان يك بار گفت من بي‌غيرت بودم كه در حضور پسرم فحش ناموس دادند. بايد به او بگويم، اگر غيرت داشتي فوتبال را كنار مي‌گذاشتي تا ديگر نزد پسرت به تو فحش ناموسي ندهند. فقط مي‌خواهد پول فوتبال را بگيرد و حساب بانكي‌اش را پر كند.

دادرس با اشاره به اينكه مايلي كهن گفته صحبت‌هايش را صدا و سيما به طور كامل پخش نمي‌كند، گفت: ظاهرا تصور مي‌كند رئيس‌جمهور است و همه دنيا بايد حرف‌هاي ايشان را بشنوند. حرف‌هايي كه ايشان مي‌زند، بيشتر هجويات است. او به مزدك ميرزايي تهمت مي‌زند و مي‌گويد، به او پول دادم. بايد بگويم ميرزايي سر سفره پدرش بزرگ شده و پدري كه عاشقانه او را تربيت كرده است تا مثل خود مايلي كهن ليسانس بگيرد. ميرزايي يكي از گزارشگران پاكدامن صدا و سيما است. مسئولان صداوسيما بچه نيستند كه به حرف‌هاي بي‌منطق شما گوش كنند.
سرپرست اسبق تيم ملي فوتبال ايران در مورد اينكه مايلي كهن او را قهرمان پرش ارتفاع خوانده بود، گفت: پرش ارتفاع به خاطر صعود تيم ملي ايران به جام جهاني از افتخارات من است چرا كه به عنوان يك قطره كوچك از درياي 65 ميليوني ملت ايران از موفقيت كشورم خوشحال شدم. مايلي‌كهن و دو سه نفر ديگر تنها افرادي بودند كه از صعود ايران به جام جهاني ناراحت شدند و زانوي غم به بغل گرفتند.
وي ادامه داد: دليل ناراحتي ايشان هم مشخص بود. مصطفوي مايلي‌كهن را بركنار كرد و زماني كه سرپرست تيم ملي شدم، از مايلي كهن خواستم آرم‌ها و پرچم‌ها را به من بدهند تا به كاپيتان تيم بدهم. ايشان آن زمان هم سرمربي و هم تداركات و هم همه كاره تيم ملي بود. ابتدا او از دادن اين آرم‌ها و نشان‌ها امتناع مي‌كرد؛ اما زماني كه به او گفتم اين رفتار در شأن شما نيست، آنها را به من داد؛ اما گفت بعد از اينكه ايران ببازد من مي‌دانم چه رفتاري بكنم.
دادرس خاطر نشان ساخت: ايشان آرزو داشت تيم ملي ايران ببازد و شكست بخورد. من از شادي ملت شاد شدم و به همراه آنها شادي كردم. من كه 8 تيم حرفه‌اي را سرپرستي كردم و مديريت چند باشگاه را بر عهده داشتم، در ورزش هيچ كاره هستم؛ اما ايشان كه مدام در فوتبال حضور دارد و پولش را مي‌گيرد تا جيبش چاق‌تر شود، در ورزش حضور دارد و به قول خودش پول پفك‌نمكي نوه‌هايش 300 هزار تومان است.

وي خطاب به مايلي‌كهن گفت: نبايد در اين ماه عزيز دروغ و تهمت مي‌زد. اگر به خدا اعتقاد داشته باشد، شب احيا اول خودش را پاك مي‌كند و بعد طلب مغفرت مي‌كند. مي‌خواستم بگويم برادر رسم مردانگي نيست؛ اما به ايشان مي‌گويم، آقاي خيلي پاك، اين رسم مردانگي نيست. دشمن هم بايد در دشمني‌اش مردانگي داشته باشد.
انتهاي پيام/

تاریخ: 1389/5/29
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: