برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

گزارش كامل هفته پنجم ليگ برتر فوتبال

هفته پنجم ليگ برتر فوتبال باشگاه‌هاي ايران با پيروزي استقلال و پرسپوليس، سومين تساوي استيل‌آذين و ناكامي سپاهان در دربي اصفهان همراه شد.

هفته پنجم ليگ برتر فوتبال باشگاه‌هاي ايران شب گذشته در حالي با برگزاري 2 ديدار همزمان به پايان رسيد كه در رقابت‌هاي اين هفته استقلال و پرسپوليس مقابل حريفان‌شان به پيروزي رسيدند تا چند پله‌اي را در جدول صعود كنند؛‌ استيل‌آذين در سومين هفته پياپي با تساوي به كارش خاتمه داد؛ شاگردان قلعه‌نويي در دربي اصفهان براي چهارمين سال متمادي مقابل ذوب‌آهن ناكام ماندند و راه‌آهن و پيكان نيز با قعرنشيني به كارشان پايان دادند.

نتايج كامل هفته پنجم به شرح زير است:

*فولاد مقابل صباي‌قم متوقف شد

ديدار تيم‌هاي فولاد خوزستان و صباي ‌قم با تساوي بدون گل به پايان رسيد.
ديدار تيم هاي فولاد خوزستان و صباي قم شب گذشته در ورزشگاه تختي اهواز در حضور 3000 تماشاگر برگزار شد.
اين بازي در نهايت با تساوي بدون گل به پايان رسيد.
قضاوت اين مسابقه بر عهده سعيد بخشي زاده بود. وي از فولاد به مهدي چمن آرا و از صبا به محسن بيات، عليرضا نيكبخت واحدي، مرتضي كاشي، مرتضي هاشمي زاده و علي ميرشفيعيان كارت زرد نشان داد.

*نخستين پيروزي خانگي استقلال برابر پيكان

تيم فوتبال استقلال 3 بر صفر برابر پيكان به پيروزي دست يافت.
ديدار تيم‌هاي استقلال و پيكان از هفته پنجم ليگ برتر از ساعت 21:45 در ورزشگاه آزادي و با حضور 15 هزار تماشاگر برگزار شد.
بازيكنان استقلال به دنبال اولين پيروزي خود در ورزشگاه خانگي بودند و در نميه اول چند موقعيت گل به دست آوردند؛ اما نتوانستند توپ را وارد دروازه پيكان كنند و با تساوي بدون گل به رختكن رفتند.

استقلالي‌ها در نيمه دوم حملات زيادي را روي دروازه شاگردان احمدزاده انجام دادند و در دقيقه 60 توانستند توسط مدافع خود، پژمان منتظري به گل اول دست يابند.
4 دقيقه پس از اين گل، استقلال ضربه ايستگاهي را پشت محوطه جريمه پيكان به دست آورد كه ميلاد ميداودي توانست گل دوم را به ثمر رساند.
حملات استقلال ادامه داشت و فرهاد مجيدي در دقيقه 78 گل سوم آبي پوشان را وارد دروازه پيكان كرد تا اين تيم 3 بر صفر پيكان را شكست دهد و به اولين پيروزي خود در ديدار خانگي دست يابد.

قضاوت اين ديدار برعهده محسن تركي بود. وي به عليرضا عباس‌فرد و جونيور از پيكان و فيليپ آلوز دسوزا و حنيف عمران‌زاده از استقلال كارت زرد نشان داد.

تركيب استقلال:
محمد محمدي، هادي كوشكي، حنيف عمران‌زاده، مجتبي جباري (ايمان مبعلي-67)، ميلاد ميداودي (يعقوب كريمي،89)، مهدي اميرآبادي، فرهاد مجيدي، پژمان منتظري، فرزاد آشوبي، فيليپه آلوز دسوزا، لوئيز (مجتبي محبوب‌مجاز، 77)
سرمربي: پرويز مظلومي

تركيب پيكان:
ابراهيم ميرزاپور، مجيد خدابنده‌لو (محمود شفيعي،80)، محمود پوراسدا...، مهدي تاجيك، علي سلماني، عليرضا عباسفرد (جهانگير عسگري،76)، علي قرباني، روح‌ا... عطايي، سيد امير ميربزرگي، جونيور تورتا (ناصر آذركيوان، 71)، محسن ارزاني
سرمربي: محمد احمدزاده

*تساوي شاهين و تراكتورسازي در بوشهر

ديدار تيم‌هاي شاهين بوشهر و تراكتورسازي تبريز با تساوي بدون گل به پايان رسيد.
اينب ازي از ساعت 21:30 در ورزشگاه شهيد بهشتي بوشهر آغاز شد كه با تساوي بدون گل به پايان رسيد.
داور اين ديدار جمشيد محمدي بود. وي به ايمان حيدري، محسن ايران نژاد و امجد شكوه مقام از شاهين و عباس محمدي و مرتضي اسدي از تراكتورسازي كارت زرد نشان داد.
بيش از 7 هزار تماشاگر در ورزشگاه شهيد بهشتي بوشهر بازي را از نزديك تماشا كردند.

*پيروزي ذوب‌آهن در دربي و ناكامي شاگردان قلعه‌نويي

تيم فوتبال ذوب‌آهن دربي اصفهان را با پيروزي پشت سر گذاشت.
ديدار 2 تيم ذوب‌آهن و سپاهان از ساعت 21:30 در ورزشگاه فولادشهر و در حضور 8 هزار تماشاگر برگزار شد. در پايان ذوب‌آهن يك بر صفر بازي را برد. تك گل ذوبي‌ها توسط محمدرضا خلعتبري در دقيقه 27 به ثمر رسيد.

مسعود مرادي قضاوت اين ديدار را بر عهدا داشت. وي به احمد جمشيديان و ابراهيم توره از سپاهان و شهاب گردان از ذوب‌آهن كارت زرد نشان داد.
سپاهان با اين شكست 6 امتيازي ماند و ذوب‌آهن نيز با اين پيروزي با 13 امتياز موقتاً صدرنشين شد.

* استيل‌آذين در دقايق پاياني از شكست خانگي فرار كرد

ديدار تيم ‌هاي فوتبال استيل‌آذين و مس كرمان با تساوي يك بر يك خاتمه پيدا كرد.
ديدار تيم‌هاي استيل‌آذين و مس كرمان از هفته پنجم ليگ برتر از ساعت 21:30 در ورزشگاه دستگردي و با حضور 500 تماشاگر برگزار شد.
شاگردان صمد مرفاوي كه در ديدارهاي گذشته تنها يك پيروزي كسب كرده بودند، به دنبال دومين پيروزي خود در تهران بودند؛ اما در نيمه اول نتوانستند به هدف خود برسند و با تساوي به رختكن رفتند.
در نيمه دوم مسي‌ها به حملات خود ادامه دادند و توانستند در دقيقه 51 توسط كيوان امرايي به گل دست يابند؛ اما اين پايان بازي نبود. استيل‌آذيني‌ها در دقيقه 89 توسط سياوش اكبرپور گل تساوي را به ثمر رساندند تا ضمن فرار از شكست خانگي، مانع كسب دومين پيروزي شاگردان مرفاوي شوند.

قضاوت اين ديدار بر عهده هدايت ممبيني بود. وي به سياوش اكبر‌پور از استيل‌آذين و ارشاد يوسفي، مهرداد پولادي، محمد منصوري از مس كرمان كارت زرد نشان داد.

* پاس همدان و نفت تهران به تساوي رضايت دادند

ديدار تيم‌هاي پاس همدان و نفت تهران با تساوي يك بر يك به پايان رسيد.
ديدار تيم‌هاي پاس همدان و نفت تهران از هفته پنجم ليگ برتر فوتبال از ساعت 21:30 در ورزشگاه قدس همدان آغاز شد كه با تساوي يك بر يك به پايان رسيد. براي نفت مارسيو خوزه نارسيسو در دقيقه 42 گل به ثمر رساند. گل پاس را نيز اكمل هولماتف در دقيقه 59 وارد دروازه نفت كرد.

داور اين ديدار منصور نورمحمدي بود. وي به مارسيو خوزه از نفت تهران كارت زرد نشان داد.

* ملوان در خانه مغلوب سايپا شد

ديدار تيم‌هاي فوتبال ملوان انزلي و سايپا با نتيجه 3 بر 2 به سود سايپا به پايان رسيد.
ديدار تيم‌هاي ملوان و سايپا از هفته پنجم ليگ برتر فوتبال از ساعت 21:30 در ورزشگاه تختي انزلي آغاز شد كه با نتيجه 3 بر 2 به سود سايپا به اتمام رسيد.
2 گل‌ ملوان را مهرداد اولادي در دقايق 41 و 55 بر ثمر رساند. گل‌هاي سايپا را نيز ابراهيم صادقي در دقيقه 5، مرتضي ابراهيمي در دقيقه 48 و جابر انصلاري در دقيقه 85 به ثمر رساندند.
قضاوت اين ديدار بر عهده جمشيد دانش‌مهر بود.

*نخستين پيروزي شهرداري تبريز در ليگ دهم رقم خورد

ديدار تيم‌هاي شهرداري تبريز و نفت آبادان با نتيجه 3 بر 2 به سود شهرداري تبريز به پايان رسيد.
ديدار تيم‌هاي شهرداري تبريز و نفت آبادان از هفته پنجم ليگ برتر فوتبال از ساعت 21:45 در ورزشگاه يادگار امام (ره) آغاز شد كه اين بازي با نتيجه 3 بر 2 به سود شهرداري به پايان رسيد تا اين تيم نخستين پيروزي خود را جشن بگيرد.
گل‌هاي شهرداري را در اين بازي ميثم بائو در دقيقه 34، سعيد دقيقي دقيقه 79 از روي نقطه پنالتي و علي كريمي در دقيقه 89 به ثمر رساندند و براي نفت آبادان نيز روح الله عرب در دقيقه 46 و اميد شريفي نسب در دقيقه 80 گلزني كردند.
داور اين ديدار بابك وسيله‌بر بود كه وي به ميلاد رخشان از نفت و رسول پيرزاد از شهرداري كارت زرد نشان داد و همچنين سيد رسول مير طرقي از نفت آبادان را از بازي اخراج كرد.

*برتري نزديك پرسپوليس مقابل راه‌آهن

ديدار تيم‌هاي پرسپوليس و راه‌آهن با نتيجه 3 بر 2 به سود پرسپوليس به پايان رسيد.
ديدار تيم‌هاي پرسپوليس و راه‌آهن از هفته پنجم ليگ برتر از ساعت 21:45 دقيقه در ورزشگاه آزادي با حضور حدود 30 هزار تماشاگر برگزار شد كه اين بازي با نتيجه 3 بر 2 به سود پرسپوليس به پايان رسيد.
در اين ديدار جذاب و نفس‌گير كه با 5 گل همراه بود، براي سرخپوشان اميرحسين فشنگچي در دقيقه 41 و محمد نوري در دقايق 49 و 62 (از روي نقطه پنالتي) گلزني كردند و گل‌هاي راه‌آهن نيز توسط رودريگو لوپز در دقيقه 56 و حميد هدايتي در دقيقه 68 وارد دروازه پرسپوليس شد.

خداداد افشاريان قضاوت اين ديدار را بر عهده داشت. وي به حميد علي عسگر و عليرضا حقيقي از پرسپوليس و ميرهاني هاشمي از راه‌آهن كارت زرد نشان داد. همچنين رسول كربكندي، سرمربي راه‌آهن در دقايق پاياني بازي به دليل اعترا‌ض‌هاي مكررش اخراج شد.

تركيب پرسپوليس:

عليرضا حقيقي، سپهر حيدري، عليرضا نورمحمدي، حميدرضا علي عسگر، عليرضا محمد، مازيار زارع، محمد نوري، مهدي شيري (از دقيقه 39 حسين بادامكي)، امير حسين فشنگچي (از دقيقه 89 شيث رضايي)، غلامرضا رضايي و هادي نوروزي (از دقيقه 76 مجتبي زارعي)
سرمربي: علي دايي

تركيب راه‌آهن:

فرشيد كريمي، حسين پاشايي، ابراهيم كريمي، ابوذر رحيمي، ميرهاني هاشمي، كمال كاميابي (از دقيقه 80 محسن زاهدي)، بهادر عبدي (از دقيقه 66 پيمان ميري)، حميد هدايتي، محسن ميرابي (از دقيقه 63 محمود آمنه)، ريكاردو دسوزا، رودريگو لوپز
سرمربي: رسول كربكندي

پرسپوليس با اين پيروزي در پايان هفته پنجم 12 امتيازي شد و در رده دوم جدول، پشت سر ذوب‌آهن 13 امتيازي قرار گرفت و راه‌آهن نيز با اين شكست با يك امتياز همراه با پيكان در قعر جدول ايستاد.

تاریخ: 1389/5/29
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: