در پايان سومين روز تهران پيشتاز دهمين المپياد دانشجويان پسر دانشگاههاي كشور شد
ورزش. المپياد. ورزش. مازندران
در سومين روز از دهمين دوره المپياد ورزشي پسران دانشگاهها و موسسات آموزش عالي كشور كه در بابلسر برگزار ميشود ، دانشجويان تهراني با كسب ۲۱مدال طلا ، نقره و برنز ، به پيشتازي روز دوم مازندران در اين رقابت ها خاتمه داد و به صدر جدول رده بندي اين رقابتها تكيه زد .
به گزارش خبرنگار ايرنا نتايج حاصل در رشتههاي مختلف ورزشي كه دراين المپياد برگزار ميشود به اين شرح است :
كاراته:
در رشته كاراته ، دانشجويان دانشگاه گيلان با كسب ۱۸امتياز بر سكوي قهرماني ايستادند و تهرانيها با يك امتياز كمتر دوم شدند . در اين رشته دانشگاه تبريز و اراك با امتياز برابر ۱۴به طور مشترك به مقام سومي دست پيدا كردند .
در وزن ۵۵كيلوگرم ، وحيد حسني پور از دانشگاه گيلان صاحب گردن آويز طلا شد . در اين وزن ، حامد پارساي از دانشگاه اراك نائب قهرمان شد و محمدباقر وجيه از دانشگاه بوعلي سينا همدان و محمد انجم شعاع از دانشگاه پيام نور به عنوان مشترك سومي دست پيدا كردند .
در وزن ۶۰كيلوگرم ، محمدرضا محكي از دانشگاه تربيت معلم تهران با پيروزي در فينال مقابل مجيد چراغ چشم از تهران به عنوان قهرماني رسيد. محمد اسلامي پور از دانشگاه يزد و احسان فرازي فر از دانشگاه پيام نور سوم شدند در وزن ۶۷كيلوگرم، عنوان قهرماني به حامد زيگساري از دانشگاه گيلان رسيد ، حامد رشيد زاده از دانشگاه باهنر كرمان نائب قهرمان شد و مقام سوم به طور مشترك به مجيد رستمي از دانشگاه اصفهان و ساسان مددي از دانشگاه علوم كشاورزي ساري رسيد .
در وزن ۷۵كيلوگرم ، كيوان زرين از زنجان موفق شد در ديدار پاياني بر داوود كشاورز از دانشگاه اراك غلبه كند و به مقام قهرماني اين رقابت ها دست يابد . در اين وزن هادي كرامتي از دانشگاه تهران و اشكان مژدهي از دانشگاه گيلان به طور مشترك سوم شدند.
در ۸۴كيلوگرم ، فرزاد عباس نژاد از دانشگاه تبريز قهرمان شد به مدال طلاي اين مسابقات دست يافت . محمد بني بهراني از دانشگاه كرمان دوم شد و حميدرضا آذر شب از دانشگاه تهران و محمدرضا ده شيري از دانشگاه يزد مدال هاي برنز مشترك را به خود اختصاص دادند.
در وزن به اضافه ۸۴كيلوگرم ، علي اسدي از دانشگاه تبريز قهرمان اين وزن شد و در سكوي قهرماني ايستاد . يوسف عليزاده از دانشگاه بينالمللي قزوين دوم شد و عنوان سومي مشترك اين وزن به طور مشترك به علي سينه كوهپيما از دانشگاه پيام نور و ابوالفضل سهيي از دانشگاه اراك رسيد.
در بخش كاتا ، داوود شاهچراغي از دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي به مقام قهرماني رسيد . مهدي زمانيان از دانشگاه بينالمللي امام خميني قزوين نائب قهرمان شد و اميدعامري از دانشگاه صنعتي اميركبير تهران و مجيد زمانيان از دانشگاه تهران به عنوان سوم مشترك قناعت كردند .
هندبال:
در هندبال ، مازندرانيها وداعي زود هنگام داشتند هندباليستهاي مازندراني كه مقابل تيم دانشگاه تربيت معلم تهران قرار گرفته بودند با نتيجه ۳۲بر ۳۸مغلوب شدند و از گردونه اين رقابتها كنار رفتند .
در يكي ديگر از ديدارهاي حساس اين رشته ، دانشگاه اصفهان در مقابل دانشگاه سبزوار ، با نتيجه ۳۲بر ۲۹پيروز شد و اين پيروزي صدرنشيني اين تيم را تضمين كرد .
در ديگر ديدار اين رشته ، تيم دانشگاه پيام نور با نتيجه ۳۹بر ۲۳تيم صنعتي شاهرود را مغلوب كرد و راه خود براي رسيدن به مرحله دوم اين رقابت ها را هموارتر كرد .
تيم هندبال دانشگاه قزوين هم با شكست ۴۳بر ۲۳مقابل دانشگاه تهران ، در آستانه حذف از اين رقابتها قرار گرفت .
قايقراني:
در رشته قايقراني ، مازندران با درخشش ياسر هدايتي و امين بوداغي ، قهرماني اين رشته را از آن خود كرد .
هدايتي در كاياك يك نفره ۲۰۰متر با ثبت ركورد ۴۳ثانيه و ۵۴صدم ثانيه بر سكوي اول بايستد. اروند درويش از تيم دانشگاه تهران با زمان ۴۶ثانيه و ۶۶صدم ثانيه در مكان دوم قرار گرفت. ابوذر قاضي عسگر پاروزن دانشگاه اصفهان با ثبت زمان يك دقيقه و ۲ثانيه و ۵۷صدم ثانيه به مقام قهرماني اين رشته قناعت كرد .
در تورينگ يك نفره ۲۰۰متر ، با ثبت زمان ياسر هدايتي ۵۶ثانيه و ۹۵صدم ثانيه بر سكوي قهرماني اين رقابتها قرار گرفت . آرش بصارت دار از دانشگاه گيلان ، با ركورد ۵۸ثانيه و ۲۳صدم ثانيه نقرهاي شد و علي قدمي از تيم دانشگاه تهران با زمان يك دقيقه و ۳ثانيه و ۲۳صدم ثانيه به مدال برنز رسيد.
در تورينگ دو نفره ۲۰۰متر ،گيلان با سبقت گرفتن از تهران و مازندران قهرمان شد. آرش بصارت دار و پويان حق شمار اعضاي تيم دانشگاه گيلان ، با زمان ۵۱ثانيه و ۲۶صدم ثانيه قهرمان شدند .علي ملايي و مهرگان خيرالهي از دانشگاه تهران و آرش آقاجاني و مسعود خداياري از دانشگاه مازندران به ترتيب دوم و سوم شدند.
در پايان مسابقات قايقراني تيم دانشگاه مازندران با ۳۶امتياز قهرمان شد . گيلان با ۲۷امتياز در سكوي دوم ايستاد و تيم دانشگاه تهران هم با همين تعداد امتياز و به دليل مدالهاي طلاي كمتر، در سكوي سوم قرار گرفت .
بسكتبال :
بسكتباليستهاي تيم دانشگاه مازندران توانستند با نتيجه ۷۳بر ۴۱در مقابل هرمزگان به پيروزي برسند و اولين ديدار را با موفقيت پشت بگذارند . در ديگر ديدار اين رشته ، تيم دانشگاه علم و صنعت تهران ۶۶بر ۳۹تيم دانشگاه كردستان را مغلوب كرد تا به همراه تيم مازندران از گزينههاي اول صعود به مرحله دوم اين رقابتها باشد .
تيم شهيد باهنر كرمان بعد از شكست سنگين در ديدار اول موفق شد ۴۸بر ۳۶ دانشگاه شاهرود را مغلوب كند تا شاهروديها حذف شوند. دانشگاه تهران در دومين ديدارش به سختي توانست با اقبال فراوان با يك اختلاف امتياز پيام نور را ۵۷بر ۵۶شكست دهد. تهران در اين ديدار نشان داد براي قهرماني بسيار مشكل خواهد داشت. صنعتي اصفهان در دومين ديدار هم توانست با نتيجه ۴۸بر ۳۳به پيروزي برسد تا يكي از تيمهاي صعودكننده به مرحله پاياني باشد و شاگردان خان محمدي سرمربي گيلان با شكست در دومين روز حذف شد.
بدمينتون:
در بدمينتون ، دانشگاه تربيت معلم تهران دانشگاه زنجان را شكست داد ، دانشگاه يزد بر دانشگاه علم و صنعت غلبه كرد . در پايان دور اول اين رشته در بخش دوبل، رسول ياعلي و محمدامين نويدي از دانشگاه ترتبيت معلم تهران ،حامد محمدي و اخلاق پسند از دانشگاه زنجان، ميثم شعباني و نويد يزداني از دانشگاه علم و صنعت ، محمد خياط و امين شريفي از دانشگاه يزد، هادي نعمتي و پيمان دولت خواه از دانشگاه تبريز،محمد مهمان پور و فرشيد ايي پك چي از دانشگاه خواجه نصير،ايمان محمدزاده و اميرگلپايگاني از دانشگاه شيراز و محمد زارعي وشهريار كللي از دانشگاه خليج فارس به جمع هشت نفر پاياني صعود كردند.
تنيس روي ميز :
در تنيس روي دانشگاه اروميه با نتيجه ۳بر يك از سد تبريز گذشت ، دانشگاه علم و صنعت با نتيجه ۳بر ۲دانشگاه گيلان را مغلوب كرد ، دانشگاه جامع علمي كاربردي با همين نتيجه بر دانشگاه تفرش غلبه كرد ، دانشگاه فردوسي مشهد هم با نتيجه مشابه ۳بر دانشگاه اميركبير را شكست داد .
فوتبال :
در سومين روز رقابتهاي فوتبال المپياد دانشجويان ، پيام نور كه صعودش به مرحله دوم مسجل شده بود ، بازي جوانمردانهاي را به نمايش گذاشت و با پيروزي قاطع سه بر صفر مقابل تيم دانشگاه خليج فارس ، با ۹امتياز از سه مسابقه رهسپار مرحله دوم اين رقابتها شد .
گلهاي پيام نور را در اين ديدار ، آرش رستم فيض ، جلال بخشي و سجاد بحر خزان به ثمر رساندند .
در ديگر ديدار اين گروه كه از حساسيت زيادي برخوردار بود ، لرستان موفق شد با ارائه يك ديدار كاملا هجومي و با انگيزه فراوان بازيكنانش ، تيم دانشگاه صنعتي شاهرود را با نتيجه ۳بر صفر مغلوب كند و با ۴امتياز و تفاضل گل بهتر نسبت به تيم خليج فارس ، راهي مرحله دوم اين رقابتها شد .
در گروه دوم رقابتهاي فوتبال ، تربيت معلم تهران موفق شد با گلهاي رامين ارغده ، سعيد افتخاري و مهدي كيوان منش ، تيم دانشگاه سيستان را شكست دهد . فردوسي مشهد هم در دومين ديدار اين گروه ، مقابل امير كبير تهران به پيروزي رسيد . براي فردوسي مشهد ، محسن ملكي و كيانوش شجيع و براي اميركبير ، عرفان عرشي زاده گل زني كردند .
فوتسال:
گروه اول رقابتهاي فوتسال المپياد دانشجويان ، با صعود تيم دانشگاه صنعتي شريف و گيلان همراه بود .
در روز سوم اين مسابقات ، ديدار دو تيم مدعي صنعتي شريف و دانشگاه گيلان ، با نتيجه تساوي ۲بر ۲به پايان رسيد . در ديگر ديدار اين گروه ، اگر چه با نتيجه ۴بر صفر مقابل دانشگاه باهنر كرمان به پيروزي رسيد اما با توجه به برد تيم گيلان در بازي مقابل صنعتي شريف و فاصله يك امتيازي با اين تيم ، از صعود به مرحله دوم رقابتهاي فوتسال بازماند و به همراه تيم باهنر كرمان از دهمين المپياد دانشجويان پسر كشور خداحافظي كرد .
با انجام اين ديدار ، پرونده گروه اول اين رقابتها بسته شد و تيمهاي صنعتي شريف و دانشگاه گيلان خود را آماده رويا رويي با حريفان در مرحله دوم خواهند كرد .
در ديگر ديدار اين رشته در گروه دوم ، تيم دانشگاه فردوسي مشهد كه قهرمان دوره گذشته رقابتهاي فوتسال المپياد دانشجويان و مدافع عنوان قهرماني اين مسابقات بود ، مقابل تيم فوتسال دانشگاه تبريز با نتيجه ۳بر ۲شكست خورد تا كار سختي براي صعود به مرحله دوم داشته باشد .
عماد شكوهي از تيم دانشگاه سيستان و مجيد شكوهي از تيم فوتسال دانشگاه باهنر ، با به ثمر رساندن ۴گل ، شانس زيادي براي تصاحب عنوان قهرماني دارند و براي كسب اين عنوان ارزشمند تلاش خواهند كرد .
شنا:
در ۵۰متر كرال پشت ، ساسان خردمند از دانشگاه اصفهان بر سكوي نخست ايستاد ،سيامك دهبر از دانشگاه صنعتي شريف بر سكوي دوم ايستاد وعلي بهرامي از دانشگاه پيام نور سوم شد.
در ۱۰۰متر قورباغه ، علي اميني از دانشگاه پيام نور قهرمان شد ؟ محمد مهدوي سمندري از دانشگاه تبريز نائب قهرمان شد و امير صفاپور از دانشگاه اصفهان در سكوي سوم ايستاد .
در ۵۰متر آزاد ، وحيد اسماعيل فرد از دانشگاه زنجان به مقام نخست رسيد.
عليرضا زارعي از جامع علمي كاربردي دوم شد و كاميار مشايخي از دانشگاه