برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

سرپرست فدراسیون بیلیارد:رشته کیواسپورت المپیکی می‌شود

سرپرست فدراسیون بیلیارد از حضور این رشته در المپیک 2012 لندن خبر داد و گفت: کیواسپورت می‌تواند از رشته‌های مدال‌آور در المپیک باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرپرست فدارسیون بولینگ و کیو اسپورت (بیلیارد) در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران از اهداف و برنامه‌های این فدراسیون صحبت کرد و وعده داد قصد همگانی کردن این رشته‌ها را دارد.

اسکندری با اشاره به اهمیت کیو اسپورت در کشورهای مختلف جهان گفت: در سال گذشته کیو اسپورت (بیلیارد) در کشور پر جمعیت چین به عنوان پربیننده‌ترین برنامه ورزشی انتخاب شد که همین موضوع اهمیت این رشته را در کشورهای آسیایی نشان می دهد.

سرپرست فدراسیون بولینگ همچنین از رایزنی این فدراسیون با صدا و سیما خبر داد و افزود: برای آشنایی جوانان با این ورزش و همچنین جذب خانوده‌ها به سوی کیو اسپورت و عوض کردن نگاه آنها به این ورزش، در برنامه‌های کوتاه مدت خود قصد داریم مقدمات پخش لیگ کیو اسپورت را از تلویزیون مهیا کنیم. البته در این مورد صحبت‌هایی با مسولان صدا و سیما صورت پذیرفته است و طبق قول آنها پس از تاسیس شبکه ورزش این کار عملیاتی خواهد شد.

اسکندری سپس از تغییر محل فدراسیون خبرداد و گفت: متاسفانه پیش از این محل فدراسیون بولینگ و کیواسپورت در جای نامناسبی قرار داشت. تنها دو اتاق تو در تو در گوشه‌ای از ورزشگاه شهید کشوری به مدیریت این رشته‌ها اختصاص داشت که خوشبختانه پس از عهده‌دار شدن مسولیت‌های فدارسیون توانستم ساختمان آبرومندانه‌ای را در خیابان سئول فراهم کنم. ما عقیده داریم برای پیشرفت این رشته‌ها در کشور باید همه چیز را از ابتدا جدی تلقی کرد تا بتوانیم به اهداف سازمان ورزش در مورد ورزش‌های همگانی جامه عمل بپوشانیم.

اسکندری در ادامه از خواسته سازمان تربیت بدنی پرده برداشت و گفت: نگاه دولت دهم به این رشته‌ها خوشبختانه متفاوت از گذشته است. از این رو آقای سعیدلو از ما خواسته است که با جدیت در بحث همگانی کردن این رشته‌ها و همچنین مدال‌آوری فعالیت کنیم چرا که قرار است از المپیک لندن، کیو اسپورت در رشته‌های مختلف حضور داشته باشد که سر جمع مجموع مدال‌های توزیع شده در این رشته‌ها به 68 عدد می رسد بنابراین ما می توانیم با برنامه ریزی بلند مدت این رشته‌ها را به جمع رشته‌های مدال‌آور مان در المپیک بیافزائیم.

در ادامه این نشست خبری نایب رئیس فدارسیون از برگزاری جام رمضان در رشته بولینگ و همچنین راه اندازی سالن چمران خبر داد و گفت: قصد داریم در تاریخ ششم شهریورماه سال جاری از تمامی خطوط بولینگ مجموعه شهید چمران بهره برداری کنیم تا این مجموعه ورزشی میزبان رقابت‌های جام رمضان باشد.

دهقان همچنین از برگزاری لیگ کیو اسپورت در ماه‌های آتی گفت و ادامه داد: فدارسیون قصد دارد برای ساختن و شناسایی نفرات آماده برای تیم ملی در آینده نه چندان دور لیگ سراسری را راه اندازی کند تا از مجموع این مسابقات بتوانیم نفرات زبده‌ای همانند سهیل واحدی را شناسایی کنیم.

در ادامه این نشست که در ساختمان جدید فدارسیون برگزار می‌شد اسکندری از میزبانی تهران در مسابقات زیر 21 سال اسنوکر خبر داد و گفت: نوروز90 طبق هماهنگی‌های صورت پذیرفته با کنفدراسیون بیلیارد آسیا قرار است کشورمان میزبان این مسابقات باشد. پیش از این قصد داشتیم این مسابقات را در یکی از شهرستان‌ها برگزار کنیم که با توجه به تعطیلی کشور در ایام نوروز و همچنین شلوغ بودن شهرهای توریستی و همچنین خطوط وسائط نقلیه، سرانجام تصمیم گرفتیم این مسابقات را در سالن مجموعه ورزشی آزادی برگزار کنیم.

در ادامه این نشست، اسکندری از حضور 2 ورزشکار کیو اسپورت در بازی‌های آسیایی کوانگژو خبر داد و گفت: سهیل واحدی و سپهر لوابی در این مسابقات حضور خواهند داشت و با توجه به مقام‌های قبلی آنها ما به کسب مدال بسیار امیدواریم.

حرف‌های پایانی سرپرست فدراسیون بولینگ و کیواسپورت در مورد اهمیت اشاعه این ورزش‌ها بود. اسکندری در این باره گفت:« با ارتباطاتی که با مراکز آموزش عالی و همچنین آموزش و پرورش داشته‌ایم قصد مجهز کردن این مراکز را داریم تا کیواسپورت که نام جدید بیلیارد است، به صورت عمومی‌تر در سطح کشور دنبال شود. همچنین لباس‌های جدیدی که برای بانوان مهیا کرده‌ایم مورد موافقت سازمان تربیت بدنی و همچنین کنفدارسیون آسیا قرار گرفته است و از این به بعد شاهد حضور پر رنگ‌تر خانم‌ها در این رشته‌ها خواهیم بود.


تاریخ: 1389/5/8
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: