برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

کشتی نوجوانان آسیا-تایلندفرنگی کاران نوجوان ایران قهرمان آسیا شدند

در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا تیم کشورمان با کسب پنج مدال طلا، یک نقره و سه برنز و کسب 85 امتیاز با اقتدار قهرمان قاره کهن شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا که امروز جمعه در شهر بانکوک تایلند برگزار شد، نوجوانان ایرانی با کسب پنج مدال طلا، یک نقره و سه برنز با اقتدار همانند سال گذشته قهرمان قاره کهن شدند.

در پایان این رقابت‌ها تیم ایران با کسب 85 امتیاز قهرمان شد و تیم‌های قرقیزستان و قزاقستان به ترتیب با 74 و71 امتیاز دوم و سوم شدند.

براین اساس، در وزن 46 کیلوگرم بهروز ملکی در دور نخست حریفی از قزاقستان را شکست داد و با پیروزی مقابل حریف قرقیزستانی به دیدار نهایی راه یافت. وی در دیدار پایانی با شکست کشتی گیری از ژاپن صاحب گردن آویز طلا شد.   رامین گرمسیری در وزن 54 کیلوگرم دومین مرد طلایی کشتی ایران بود که با شکست حریفانی از تایلند و قرقیزستان به دیدار فینال راه یافت و با غلبه بر کشتی گیر کره جنوبی مدال طلای این وزن را بدست آورد.   در وزن 63 کیلوگرم مرتضی انوشه در دور نخست کشتی گیری از ازبکستان را مغلوب کرد و در دور دوم حریف قزاقستانی را پشت سرگذاشت و عصر امروز با شکست کشتی گیر هندی سومین مدال طلا را برای تیم ایران به ارمغان آورد.   محمد رسولی در وزن 69 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دورهای دوم و سوم کشتی گیرانی از تایوان و هند را مغلوب کرد تا در دیدار فینال با پیروزی مقابل حریف قزاقستانی صاحب مدال طلا شود.   در وزن 100 کیلوگرم بابک دژبانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم نماینده‌ای از ژاپن را شکست داد و با پیروزی مقابل حریف تایلندی به دیدار پایانی راه یافت. دژبانی با شکست کشتی گیر هندی پنجمین مدال طلای تیم ایران را بدست آورد.   فرشاد رستمی کیا در وزن 85 کیلوگرم مرد نقره‌ای تیم کشتی فرنگی ایران بود. وی در کشتی نخست نماینده کره جنوبی را مغلوب کرد و با پیروزی مقابل حریف قزاقستانی به دیدار نهایی راه یافت اما در دیدار فینال مقابل حریف قرقیزستانی شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.   نوجوانان کشتی گیر کشورمان در این مسابقات همچنین به سه مدال برنز دست یافتند. رضا خدری در وزن 42 کیلوگرم در کشتی نخست حریف ازبکستانی را مغلوب کرد اما در دومین مبارزه مقابل حریف قرقیزستانی شکست خورد و عصر امروز با غلبه بر حریفی از هند صاحب مدال برنز شد.   همچنین در وزن 50 کیلوگرم رامین طاهری در کشتی نخست خود حریفی از قزاقستان را مغلوب کرد اما در دیدار دوم و سرگروهی مقابل حریفی از قرقیزستان شکست خورد. وی در دیدار رده بندی با پیروزی مقابل کشتی گیر تایلندی مدال برنز پیکارهای قهرمانی آسیا را بر گردن آویخت.
  امیرحسین مولایی نیز در وزن 76 کیلوگرم در کشتی نخست خود مقابل کشتی گیری از ژاپن به پیروزی رسید اما در دیدار سرگروهی مغلوب حریف قزاقستانی شد. وی با شکست حریفی از تایلند همچون خدری و طاهری به مدال برنز آسیا بسنده کرد.   تنها چهره ناکام کشورمان در مسابقات کشتی قهرمانی نوجوانان آسیا سهیل مقبلی بود که در وزن 58 کیلوگرم با شکست مقابل حریفی از کره جنوبی شانس راهیابی به مراحل بالاتر را از دست داد و بدون کسب مدال صحنه پیکارهای آسیایی را ترک کرد.   پیش از این قرار بود مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا از ظهر امروز و به صورت یکسره تا شب برگزار شود که مسئولان برگزاری این مسابقات برنامه رقابت‌ها را تغییر دادند و کشتی گیران نوجوان صبح و بعدازظهر به روی تشک رفتند.   رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان آسیا روز یکشنبه 10 مردادماه در شهر بانکوک تایلند برگزار می شود.
تاریخ: 1389/5/8
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: