برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

شروع روز دوم ليگ برتر؛ استيل آذين - پاس، مس - ذوب‌آهن بازگشت علی کریمی

 - حضور علی کریمی در هفته دوم لیگ، مهم‌ترین خبر برای استیل آذین است. کریمی که در اردوی تیم ملی در اتریش مصدوم شد، در مسابقه استیل آذین مقابل فولاد نتوانست بازی کند

موضوعی که تومباکوویچ، سرمربی صرب را نگران کرده و حالا به‌نظر می‌رسد این نگرانی برطرف شده است

کریمی البته تنها مصدوم این تیم نیست و مهرزاد معدنچی نیز یکی دیگر از بازیکنانی بود که در اردوی اتریش آسیب دید. این دو بازیکن امروز می‌توانند این تیم را در ورزشگاه دستگردی مقابل پاس همدان همراهی کنند. افشین پیروانی، مربی استیل‌آذین با تایید این خبر می‌گوید: «کریمی و معدنچی تمرینات‌شان را شروع کرده‌اند و اگر شرایط بازی کردن داشته باشند با نظر کادر فنی در ترکیب قرار می‌گیرند.»

ظاهرا لوبیسا تومباکوویچ این دو بازیکن و به‌خصوص علی کریمی را برای بازی با پاس آماده کرده است. سرمربی استیل آذین امید بسیاری به پیروزی در مسابقه امروز دارد و چنین پیش‌بینی می‌کند: «ممکن است با پیروزی در این بازی صدرنشین شویم اما صدرنشینی در هفته‌های ابتدایی برای من اهمیت زیادی ندارد. مهم این است که ابتدای لیگ اعضای تیم به هماهنگی لازم دست یابند و با نظم روند خودمان را حفظ کنیم.»

او البته پاس را تیمی جوان می‌داند و خبر می‌دهد که مسابقه اول پاس را دیده و همین‌طور اطلاعات دیگری درخصوص این تیم به دست آورده است. تومباکوویچ می‌گوید: «از نظر من هیچ بازی آسان نخواهد بود.» همچنین حسین کعبی می‌گوید که استیل آذین باید در هر مسابقه پیروز شود تا به برد عادت کند.

تقابل استیل‌آذین - پاس همدان تقابل 2 تیم پیروز در هفته اول لیگ دهم است. استیل آذین در روز اول فولاد را شکست داد و پاس توانست با یک گل مقابل مس کرمان به پیروزی برسد. علی اصغر مدیرروستا، سرمربی پاس می‌گوید: «استیل‌آذین یک تیم پرقدرت با ستاره‌های فراوان و امکانات مناسب است ولی ما هیچ هراسی از این تیم و ستاره‌هایش نداریم و خیلی‌ هم امیدواریم که با دست پر تهران را ترک کنیم.»

او اضافه می‌کند که استیل‌آذین هیچ نقطه ضعفی ندارد ولی قطعا ضعف قلب دفاع این تیم در بازی اول را دیده و روی آن برنامه‌ریزی کرده است. به گفته افشین پیروانی، رویارویی 2 تیمی که بازی هفته اول را با پیروزی پشت سر گذاشته اند، به کیفیت و جذابیت بازی اضافه می‌کند.

نگرانی مرفاوی

شرایط برای مس کرمان مساعد نیست. این تیم در مسابقه هفته اول مقابل پاس شکست خورد و صمد مرفاوی که پیش از شروع فصل از وضعیت این تیم ابراز نگرانی کرده بود، بیشتر از قبل نگران شد؛ طوری که سرمربی مس در روزهای گذشته مشاور فنی این باشگاه را اخراج کرد.

با وجود این، مدیرعامل مس سعی می‌کند شرایط این تیم را عادی توصیف کند. فتح‌الله‌نژاد زمانی می‌گوید: «مس جوان شده و در دراز مدت به آینده تیم‌مان خوشبین هستیم.» و تاکید می‌کند که احتمال جدایی صمد مرفاوی از مس شایعه است.
در عین حال، ذوب‌آهن با کسب 3 امتیاز در هفته اول خود را چون 2‌فصل گذشته مدعی قهرمانی می‌داند.

منصور ابراهیم‌زاده در تلاش است در سومین فصل حضورش در ذوب آهن به قهرمانی دست یابد و حتی در کرمان هم به پیروزی می‌اندیشد. اما رویارویی این دو تیم یادآور مسابقه مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیاست. این دو تیم که به مرحله دوم لیگ قهرمانان صعود کرده بودند، چندی پیش مقابل هم قرار گرفتند؛ مسابقه‌ای که با تک گل کاسترو به سود ذوب آهن به پایان رسید.

ذوب آهن در حال حاضر در مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان به میدان نرفته و پیش از آن، امروز در لیگ دوباره با مس در کرمان بازی می‌کند. در نبود لوکا بوناچیچ، آیا صمد مرفاوی می‌تواند انتقام بازی لیگ قهرمانان را از ذوب‌آهن بگیرد؟

 

تاریخ: 1389/5/8
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: