برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

والیبال AVC کاپ آسیا/جام دوم با آرزوی قهرمانی دوباره ایرانی‏ها آغاز می‏شود/ "دومین" طلایی

دومین دوره مسابقات والیبال AVC کاپ آسیا در شرایطی از روز یکشنبه به میزبانی کشورمان آغاز می‎شود که تیم ملی ایران به عنوان مدافع عنوان قهرمانی به دنبال کسب دوباره این مقام است هرچند که فتح دوباره آن را هدف اول قرار نداده است.

به گزارش خبرنگار مهر، براساس تصویب مدیران کنفدراسیون والیبال آسیا (AVC) هشت برتر رقابت‎های جام ملت‎های مردان آسیا در سال‏های زوج برگزارکننده یک دوره مسابقات تحت عنوان AVC  کاپ آسیا هستند. بر این اساس اولین دوره رقابت‏های AVC کاپ آسیا دو سال پیش در تایلند برگزار شد. درهمین راستا از فردا یکشنبه نیز کشورمان در شهر ارومیه میزبان دومین دوره این مسابقات است.

در مسابقات سال 2008 تیم ملی کشورمان به عنوان قهرمانی دست یافت و تیم‏های کره جنوبی و چین نیز به ترتیب دوم و سوم شدند. امسال علاوه بر این سه تیم، چین تایپه، استرالیا هند، ژاپن و قزاقستان نیز شرکت کنندگان در رقابت‎ها هستند. البته اندونزی یکی از تیم‎های شرکت کننده در مسابقات بود اما وجود برخی مشکلات موجب انصراف این تیم و جایگزینی هندی‏ها شد.

مسابقات والیبال AVC کاپ آسیا تا 16 مردادماه ادامه خواهد داشت. اگر تیم ملی کشورمان بتواند به مرحله نهایی این رقابت‎ها صعود کند و در روز پایانی هم حریف فینالیست خود را شکست دهد، برای دومین بار فاتح جام AVC کاپ آسیا خواهد شد. ضمن اینکه سرمربی و بازیکنان تیم ملی کشورمان نیز در صورت قهرمانی، به افتخاری دیگر هم دست پیدا خواهند کرد.

حسین معدنی پس از انتصاب به عنوان سرمربی تیم ملی، نخستین جام قهرمانی را در اولین دوره همین رقابت‌های AVC کاپ آسیا بدست آورد. معدنی در مدت زمان حضور در راس تیم ملی نایب قهرمانی جام ملت‎های مردان آسیا، سهمیه پیکارهای جهانی و همچنین شرکت در مسابقات جایزه بزرگ FIVB را هم برای والیبال کشورمان را کسب کرده است. اما قهرمانی در ارومیه وی را به دومین جام طلایی در دوران سرمربیگری می‎رساند.

همچنین قهرمانی در مسابقات 2010 AVC کاپ آسیا دومین قهرمانی برای تیم ملی کشورمان در این سال به حساب می‎آید. چراکه حدود یک ماه پیش ملی‏پوشان کشورمان موفق شدند در رقابت‎های جام ریاست جمهوری قزاقستان، روسیه را شکست داده و صاحب عنوان نخست شوند. با این همه سرمربی تیم ملی قهرمانی در AVC کاپ آسیا را هدف اصلی خود و تیمش نمی‌داند. حسین معدنی به دنبال این است تا در جریان این مسابقات به شناخت بیشتر و بهتری از تیمش برای حضور در پیکارهای جهانی و بازی‎های آسیایی دست یابد.

مرحله مقدماتی دومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی AVC کاپ آسیا در دو گروه برگزار می‏شود. گروه‌بندی و برنامه دیدارهای مقدماتی این رقابت ها به شرح زیر است:


گروه A: چین تایپه، ایران، چین و هند
گروه B: کره جنوبی، قزاقستان، استرالیا و ژاپن

یکشنبه (10 مردادماه)
* استرالیا - قزاقستان (گروه B - ساعت 10)
* چین تایپه - چین (گروه A - ساعت 13:30)
* کره جنوبی - ژاپن (گروه B - ساعت 15:30)
* ایران - هند (گروه A - ساعت 18)

دوشنبه (11 مردادماه)
* ژاپن - قزاقستان (گروه B - ساعت 10)
* چین - هند (گروه A - ساعت 13:30)
* کره جنوبی - استرالیا (گروه B - ساعت 15:30)
* چین تایپه - ایران (گروه A - ساعت 18)

سه شنبه (12 مردادماه)
* استرالیا - ژاپن (گروه B - ساعت 10)
* هند - چین تایپه (گروه A - ساعت 13:30)
* قزاقستان - کره جنوبی (گروه B - ساعت 15:30)
* چین - ایران (گروه A - ساعت 18)

تیم‏های شرکت کننده روز چهارشنبه (13 مردادماه) استراحت خواهند داشت. سپس طی روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه به ترتیب دیدارهای خود درمرحله یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و نهایی را برگزار می‏کنند.


تاریخ: 1389/5/9
موضوع: توپ و تور
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: