برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

انتقاد بوناچيچ از بازيكنان مس: / بيانيه مي‌دهم تا مردم واقيت‌ها را بدانند / علت اشتباهات فاحش خط دفاعم را نمي‌دانم / برخي مي‌خواهند با بدرفتاري از من امتياز بگيرند

سرمربي تيم فوتبال صنعت مس در آستانه بازي مقابل السد قطر در كرمان، انتقاد سختي از برخي بازيكنان تيمش انجام داد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، لوكا بوناچيچ، سرمربي تيم فوتبال صنعت مس كرمان در كنفرانس خبري پيش از ديدار تيم‌هاي السد قطر و مصر در جمع خبرنگاران گفت: بايد در اين ديدار خود را آماده كنيم تا حداقل با كسب پيروزي جبران شكست بازي رفت را انجام دهيم.

وي افزود: در ديدار رفت ما ظرف 10 دقيقه سه امتياز بازي را از دست داديم. در نيمه دوم وضعيت كاملا دگرگون شد، اما نيمه اول بازيكنان دستورات من را در زمين به خوبي اجرا كردند.

سرمربي مس كرمان تصريح كرد: اميدوارم فردا عصر بازيكنان مس با ارائه يك بازي تماشاگرپسند و هجومي، كاري كند كه حداقل آن كسب جايگاه دوم تيمي در اين گروه باشد.

لوكا خاطر نشان كرد:‌السد بازيكنان با كيفيتي دارد. ما بايد با استفاده از نقاط ضعف آنها كاري كنيم كه در اين ديدار پيروز شويم، اما تنها مسئله‌اي كه كمي كار را براي ما سخت كرده است، اعتماد به نفسي است كه از پيروزي ديدار رفت نصيب قطري‌ها شده. ما بايد همانند بازي مقابل الاهلي مقابل آنها بازي كنيم.

لوكا در پاسخ به سوالي مبني بر درگيري‌اش با مهدي رجب زاده مهاجم تميش در تمرينات روز گذشته اين تيم گفت: متاسفانه اينجا يك بازيكن به راحتي به مربي توهين مي‌كند. در صورتي كه من تنها از وي خواستم بيشتر تلاش كند و بيشتر در زمين بدود. او به راحتي با من درگير مي‌شود و به من مي‌گويد حرف تو را قبول ندارم. اينجا چهار ماه است كه برخي بازيكنان با من اينچنين رفتاري دارند. البته با كمك شما خبرنگاران. چطور امكان دارد بازيكني كه 5 روز سر تمرين نمي‌آيد، درخواست كند كه من در تركيب باشم.

سرمربي مس افزود: اين مسائل تنها در ايران رخ مي‌دهد. از شما سوالي دارم اگر به عنوان يك خبرنگار هفت روز در سر كار خود حاضر نشويد، چگونه پاسخگوي رييستان خواهيد بود؟ حال اگر يك بازيكن تمرين نكند چگونه بايد در تركيب تيم قرار گيرد؟

افرادي همچون فاطمي و بيگدلي نيز در تمرينات انگيزه خوبي ندارند و درست تمرين نمي‌كنند آنوقت شماها از آنها حمايت مي‌كنيد. به نظر من يك عده از بازيكنان مي‌خواهند با اين كار از من امتيازگيري كنند. اگر به بازيكن بي نظم اهميت دهم آنوقت جواب ساير بازيكنانم را چه دهم؟

فوتبال در تمام دنيا دوستي و محبت ايجاد مي‌كند، اما در اينجا ما هميشه دنبال جنگيدن هستيم. من كار خودم را انجام خواهم داد و اين تفكر شماست كه مي‌گويد من مربي ضعيفي هستم.

وي ادامه داد: چرا بيگدلي هر وقت دلش خواست بايد سر تمرين بيايد در ديدار مقابل وقتي كه با كمبود بازيكن مواجه شديم به او گفتم خودت را براي رفتن به زمين آماده كن، اما او گفت من سرم درد مي‌كند و نمي‌توانم بازي كنم. من در اينجا براي فعاليت پليسي نيامده‌ام. ضمن آنكه به تنهايي نيز نمي‌توانم تمام امور را انجام دهد.

وي ادامه داد: شما خبرنگاران بايد به من كمك كنيد، البته اگر بخواهيد. من تحت هيچ شرايطي از بازيكن بي نظم و ضد باشگاه حمايت نخواهم كرد.

طي چند روز آينده بيانيه‌اي صادر خواهم كرد و آن را در معرض افكار عمومي قرار مي‌دهم تا مردم واقعيت‌ها را بدانند.

لوكا در پاسخ سوالي مبني بر ضعف خط دفاعي تيمش گفت: خودم هم تعجب كردم كه اينگونه طي 4 دقيقه سه گل از السد خورديم. به عنوان مربي مي‌توانم تغييرات تاكتيكي را براي رفع نقاط ضعف انجام دهم، اما اشتباهات فردي بازيكنان به من ربطي ندارد و اين اشتباهات است كه چهره بدي از تيم برجاي گذاشته و بايد به اين نكته اذعان كنم كه اين ضعف علاوه بر بازي‌هاي حاشيه‌اي در ديدار مقابل السد در ديدار مقابل پيكان نيز نمايان شد.

لوكا خاطر نشان كرد: ما در ليگ در پنج بازي گلي دريافت نكرديم كه اين نشان دهنده عملكرد مثبت خط دفاعي ماست، اما نمي‌دانم چرا و به كدامين علت مدافعان ما اشتباهات فاحشي را در برخي مواقع انجام مي‌دهند.

لوكا در مورد انجام تغييرات در خط دفاع و دروازه بان تيمش نيز گفت:‌به طور قطع در اين ديدار تغييراتي خواهيم داشت. از اول حضورم در كرمان، محمدي دروازه بان اول ما بود، اما انجام برخي اشتباهات از سوي وي موجب شد تا به سامان صفا ميدان دهم. به نظر من دروازه‌بان مثل بازيكن يك پست معمولي نيست كه به راحتي آنرا تغيير دهم. پيش از انجام اين ديدار تصميمات جدي تري خواهم گرفت.

قبول دارم صفا طي سه ديدار گذشته كه در دروازه مس بوده در باقي مقابل السد ضعيف عمل كرد، اما نمي‌توانم سرش را از تنش جدا كنم. بايد كمك كنم تا او ديگر از اين اشتباهات انجام ندهد. اگر بار ديگر اين چنين ضعيف عمل كرد تصميم به تغيير خواهم گرفت. من حرف شما خبرنگاران را مبني بر ضعف خط دفاعي‌ام قبول دارم و قطعا تغييراتي را در اين ديدار در اين نقطه از زمين خواهم داشت.

سرمربي مس كرمان تصريح كرد: باشگاه مس باشگاه جواني است. اين تيم تنها پس از سه سال حضور در ليگ برتر موفق شد تا جواز حضور در مسابقات بزرگي همچون جام قهرمانان آسيا را به دست آورد. ما علاوه بر مسائل حاشيه‌اي اطراف باشگاه با كمبود تجربه نيز مواجه هستيم. اميدوارم بازيكنانم تا قبل از انجام چهارمين ديدار خود از اعتماد به نفس وتجربه بيشتري بر خوردار شده باشند.

وي افزود: امروز خوشبين هستم كه با فرصت دادن به برخي بازيكنانم و اعتقاد به بازي جوانانم آنها را از لحاظ روحي و رواني به سطحي برسانم كه حداقل با كسب پيروزي در اين ديدار و ديدارهاي آتي جايگاه دوم اين گروه را به دست آوريم.

وي در پايان گفت: اميدوارم به عنوان نماينده ايران بتوانيم با جمع آوري امتيازات لازم از اين گروه صعود كنيم.

انتهاي پيام

كد خبر: 8901-00844
تاریخ: 1389/1/9
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: