برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

همراه با اوقات فراغت در دل تاريخ

مدير مسوول انتشارات بامداد كتاب از انتشار كتاب «اوقات فراغت با نگرش بر فعاليت‌هاي ورزشي» اثر دكتر حسين پور‌سلطاني زرندي و آزاده غيبي‌زاده به‌زودي خبر داد و گفت: اين كتاب به موضوع اوقات فراغت با رويكرد ورزشي پرداخته است.مهدي صادقي در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، با بيان اين كه اين اثر در شش بخش تنظيم شده است، اظهار داشت: «فراغت و تفريح؛ تعاريف و مفاهيم»، «تاريخچه فراغت و تفريح»، «اوقات فراغت در اسلام»، «بررسي ديدگاه‌ها و نظريات در خصوص فراغت»، «كاركردهاي اوقات فراغت و تفريح» و «اوقات فراغت و فعاليت‌هاي جسماني» عناوين اين بخش‌ها را تشكيل مي‌دهند. 

وي ادامه داد: در بخش نخست اين كتاب، مخاطب با معني و مفهوم لغت فراغت آشنا مي‌شود. همچنين اصطلاح اوقات فراغت از ديدگاه فرهنگ معين، فرهنگ انگليسي وبستر، لاروس و فرهنگ عربي به فارسي در اين بخش از كتاب نقد و بررسي شده است. 

صادقي با اشاره به اين كه «جوامع بشري از ابتداي پيدايش تاكنون دوره‌هاي مختلفي را سپري كرده‌اند كه نويسنده اين كتاب آن‌ها را به پنج دسته جوامع اوليه، جوامع جهان قديم، جوامع جهان جديد، جوامع عصر ميانه و جوامع مدرن تقسيم كرده است» اظهار داشت: نويسنده در اين اثر به اين جوامع از نظر نوع اوقات فراغت پرداخته است. به طور مثال، او مي‌نويسد كه در دوره رنسانس بيشتر اوقات فراغت صرف امور مذهبي مي‌شد. 

به گفته صادقي، در بخش سوم، اوقات فراغت بر اساس آيات قرآني، احاديث و روايات متعدد از ائمه اطهار(ع) توضيح داده شده است و
در بخش چهارم اين كتاب، مخاطب با ديدگاه‌هاي جامعه‌شناسان، فلاسفه و روان‌شناسان از جمله «ادگين تون»،«استنلي پاركر» و «راسل» درباره اوقات فراغت آشنا مي‌شود. نويسنده همچنين در بخش پنجم، كاركردهاي جسماني، اجتماعي و عاطفي و روان‌شناختي اوقات فراغت را عنوان كرده و به توضيح زير‌مجموعه‌هاي هر يك از اين كاركرد‌ها پرداخته است. مخاطب در بخش ششم اين كتاب با چرخه تندرستي، سلامت جسماني، سلامت رواني و اجتماعي اوقات فراغت آشنا مي‌شود. 

چاپ نخست كتاب «اوقات فراغت با نگرش بر فعاليت‌هاي ورزشي» در شمارگان 2000 نسخه، 160 صفحه و قيمت 35 هزار ريال از سوي انتشارات بامداد كتاب به زودي روانه بازار نشر خواهد شد.
تاریخ: 1389/4/28
کلمات کلیدی:
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: