برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

«بدنسازي بانوان» در آستانه انتشار

نويسنده كتاب «بدنسازي بانوان» كه به تازگي تاليف آن را به پايان رسانده است، اين كتاب را يكي از جامع‌ترين آثار در حوزه بدنسازي بانوان معرفي كرد._مه‌پري قاسم‌نژاد در گفت‌و‌گو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، با بيان اين مطلب اظهار داشت: از آنجا كه تمام كتاب‌هاي بد‌سازي جنبه عام دارند و به صورت مستقل و تخصصي كمتر به اين موضوع پرداخته شده است، اين كتاب مي‌كوشد با نگاهي علمي و جامع به اين رشته ورزشي بپردازد.

وي تصريح كرد: اين اثر مي‌تواند به بانوان علاقه‌مند به اين رشته ورزشي كه تصميم دارند به صورت علمي به آن بپردازند و از حالت آماتوري خارج شوند و همچنين از آقايان اين حوزه الگوبرداري نكنند، در طول آموزش، منبع مناسبي خواهد بود.

به گفته قاسم‌نژاد، اين اثر در پنج فصل تنظيم شده كه به شرح تيپ بدني بانوان پرداخته و قدرت، استقامت، توان و انعطاف‌پذيري را تعريف كرده و درباره هر يك از اين اصطلاحات توضيحاتي را ارايه داده است.

وي افزود: «اصول گرم كردن و سرد كردن»، «تفاوت‌هاي سازگاري‌هاي زنان و مردان»، «اثرات ورزش با فاكتورهاي چاقي، كمردرد، پوكي استخوان، ديابت» و «تمرينات با وزنه» از ديگر فصول اين كتاب به شمار مي‌روند. همچنين اين كتاب به حركاتي اشاره كرده است كه بانوان لازم است در طول بدنسازي انجام دهند  يا حتي حركاتي را بيان كرده كه بانوان به دليل تفاوت فيزيولوژيكي كه با آقايان دارند، نبايد به انجام آن‌ها بپردازند. 

قاسم‌نژاد درباره فصل‌هاي چهارم و پنجم اين اثر گفت: در اين فصول به برنامه‌ها و سيستم‌هاي تمريني بدنسازي بانوان و تغذيه ورزشكاران اشاره كرده‌ام و توضيح داده‌ام كه چرا ورزشكاران براي برنامه‌هاي ورزشي خود نياز به مكمل‌هاي غذايي و دارويي دارند يا چه چيزي باعث مي‌شود كه آن‌ها به سمت دوپينگ گرايش پيدا كنند. 

وي افزود: همچنين در بخش انتهايي اين كتاب به بحث «ماساژ بعد از بدنسازي با نگرش روان‌شناسي» پرداخته‌ام. 

از اين نويسنده همچنين دو عدد لوح فشرده با عناوين «تمرينات كششي با كش و فيتنس بال» و «تمرينات كششي در محيط كار و منزل» به بازار نشر عرضه شده است كه مخاطبان آن كارمندان، خانم‌هاي خانه‌دار و كساني‌اند كه مي‌خواهند در فضاي كوچك با كمترين امكانات به تمرينات كششي بپردازند.

چاپ نخست كتاب «بدن سازي بانوان» اثر مشترك «مه‌پري قاسم نژاد» و «سعيده ايراني صفت» در شمارگان 2000 نسخه از سوي انتشارات بامداد كتاب به زودي چاپ و روانه بازار نشر خواهد شد. قيمت و تعداد صفحات اين كتاب هنوز مشخص نشده است.
تاریخ: 1389/5/4
کلمات کلیدی: ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: