برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

رقابت براي سرمربي جديد تيم ملي آرژانتين آغاز شد

ورزش. خارجي. فوتبال
تهران - پس از منتفي شدن تمديد قرارداد مارادونا با تيم ملي فوتبال آرژانتين، رقابت بين گزينه‌هاي جانشيني وي بالا گرفته است.

به گزارش ايرنا، در حالي كه برخي از رسانه‌ها از احتمال انتخاب سرخيو باتيستا مربي موقت اين تيم به عنوان سرمربي آينده خبر مي‌دهند برخي منابع خبري ديگر از الخاندرو سابلا سرمربي استوديانتس نام برده اند.

گفته مي‌شود تكليف باتيستا بعد از دو ديدار دوستانه آتي تيم ملي آرژانتين مقابل ايرلند و سپس قهرمان جام جهاني ‪ ۲۰۱۰‬يعني اسپانيا در روزهاي ‪۳۰‬ مرداد و ‪ ۱۶‬شهريور مشخص مي‌شود.

خوليو گروندونا رييس اتحاديه فوتبال آرژانتين در اين‌باره اظهار داشت: در صورت پيروزي آرژانتين در اين دو بازي، مربيگري دايمي باتيستا تاييد خواهد شد.

باتيستا سه شنبه هفته گذشته بعد از بركناري مارادونا، به طور موقت هدايت تيم ملي آرژانتين را بر عهده گرفت.

وي پيش از اين مربيگري تيم جوانان آرژانتين را بر عهده داشت و توانست اين كشور را به مدال طلاي مسابقات فوتبال بازي‌هاي المپيك ‪ ۲۰۰۸‬پكن برساند.

الخاندرو سابلا، كلوديو بورگي سرمربي بوكاجونيورز، كارلوس بيانچي و ديه گو سيمونه از ديگر گزينه‌هاي مربيگري آرژانتين هستند.

در همين راستا اتحاديه فوتبال آرژانتين مذاكرات خود را با سابلا هم آغاز كرده است.

هافبك ‪ ۵۹‬ساله سابق تيم شفيلد يونايتد در حال حاضر مربيگري باشگاه استوديانتس را بر عهده دارد.

وي كه سابقه چهار بازي ملي براي آرژانتين را در كارنامه دارد در سال ‪۱۹۷۸‬ به شفيلد يونايتد پيوست و قبل از بازگشت به آمريكاي جنوبي در سال ‪۱۹۸۱‬ مدتي را هم براي ليديونايتد به ميدان رفت.

سابلا در جام جهاني ‪ ،۱۹۹۸‬دستيار دانيل پاسارلا سرمربي سابق آرژانتين بود و در تيم‌هاي پارما ايتاليا، اروگوئه، مكزيك و برزيل نيز با وي همكاري داشت.

اين مربي در سال ‪ ۲۰۰۹‬به عنوان مربي استوديانتس انتخاب شد و اين باشگاه را به قهرماني در رقابت‌هاي كوپا ليبرتادورس رساند.

تاریخ: 1389/5/9
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: