برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

دفاع قطبی از اردوی اتریش

ورزش > فوتبال  - همشهری آنلاین:
افشین قطبی گفت: اردوی اتریش از هر لحاظ برای تیم ملی مناسب بود و ما میوه آن را در هفته اول لیگ برتر دیدیم.

 به گزارش ایسنا، افشین قطبی پس از پایان جلسه کمیته فنی تیم‌های ملی در خصوص مسایلی که در این نشست مطرح شد، اظهار کرد: جلسه‌ای در مورد اردوی تیم ملی در اتریش و برنامه‌ریزی آینده این تیم با مسئولان فدراسیون داشتیم که از من هم دعوت کرده بودند تا در مورد تیم ملی صحبت کنم. خوشبختانه همه چیز در اتریش خوب بود و ما از اردوی تیم ملی راضی بودیم.

 قطبی ادامه داد: ما در آنجا سه بازی تدارکاتی انجام دادیم و توانستیم در این سه بازی به آن شکل و شیوه‌ای که دوست داشتیم در تیم ملی داشته باشیم برسیم و به نظر من پیشرفت خوبی در این سه بازی برای‌مان حاصل شد و عملکرد خیلی از بازیکنان نیز در این اردو امیدوارکننده بود و من به آینده این تیم بسیار خوشبین هستم.

 قطبی افزود: بحث من در تیم ملی همیشه تیمی بوده است و باید بگویم که وضعیت تیم ملی ما برمی‌گردد به اینکه از لحاظ تیمی خوب هستیم یا نه و چیزی که برای ما مهم است شرایط تیمی ما است. ما تاکنون در تمام تیم‌های معتبر و موفق دنیا دیده‌ایم که شکل تیمی در آنها حرف اول را می‌زند.

 سرمربی تیم ملی درپاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که آیا تیم ملی به بازیکن خاصی مانند "ماکلله" احتیاج دارد، خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم که در این 20 سال اخیر در هر پستی به دنبال بازیکنان خوب بوده‌ایم و بازیکنانی که شکل فوتبال را به خوبی ارائه دهند . ما در اردوی اتریش هم دیدیم که همه بازیکنان هم در کار حمله و هم در کار دفاع شریک بودند و این کار بسیار زیبایی است که در تیم ملی در حال اجراست.

 قطبی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا کم شدن بازیکنان لژیونر ايران در اروپا به سود تیم ملی است یا خیر؟ تصریح کرد: ‌مسلما هر تیمی که موفق است بازیکنانش درسطح بالایی قرار دارند. من فکر می‌کنم که بازیکنی که هر هفته در بالاترین سطح دنیا بازی می‌کند می‌تواند بسیار برای تیم ملی مثمرثمر باشد و البته این نیز مهم است که همه بازیکنان تیم ملی در یک سطح باشند.

 قطبی در ادامه در خصوص برنامه‌های تیم ملی برای حضور در جام ملت‌های آسیا گفت: متاسفانه ما وقت زیادی برای آماده سازی خود تا شروع جام ملت‌ها نداریم. ما یک موقعیت خوب داشتیم که با اردوی اتریش از آن استفاده کردیم و پس از این هم ما فقط دو زمان طولانی مدت دیگر داریم که می‌توانیم از آنها برای آماده سازی تیم ملی استفاده کنیم.

 قطبی ادامه داد: خیلی‌ از باشگاه‌ها از اردوی اتریش انتقاد کردند و گفتند که این اردو در زمان مناسبی برگزار نشده است، اما به نظر من میوه این اردو در هفته اول لیگ برتر نمایان شد و ما دیدیم که چهار تن از گلزنان تیم‌های لیگ برتری از بازیکنان تیم ملی بودند که آن انگیزه و روحیه را با خود از اردوی تیم ملی به باشگاههایشان برده بودند و این نشان از مفید بودن اردوی اتریش دارد.

 قطبی همچنین در پاسخ به این سوالی که موضوع نارضایتی غلامحسین پیروانی از بردن برخی بازیکنان تیم ملی امید به اتریش چه بوده است؟ اظهار کرد: این بحث در کمیته فنی حل شده است و ما هم نمی‌توانیم هیچ بازیکنی را بدون هماهنگی با کمیته فنی به تیم ملی دعوت کنیم. من دوست دارم که بین مربیان تعامل وجود داشته باشد و مطمئنم که هیچ مشکلی در میان نبوده است.

 سرمربی تیم ملی در خصوص احتمال برگزاری دیدار دوستانه تیم ملی در برابر ارمنستان گفت: ‌ما می‌خواهیم از تمام روزهای فیفا دی استفاده کنیم و تمام تاریخ‌های فیفا دی برای ما مهم هستند و دوست داریم که بیشترین استفاده را از این روزها ببریم و سعی می‌کنیم که در برابر ارمنستان دیدار دوستانه‌ای انجام دهیم و فکر می‌کنم که این بازی برای ما مفید باشد چرا که ارمنستان تیم بسیار خوبی است که اگر در نتایج آن دقت کنید می‌بینید که در برابر اسپانیا و دیگر تیم‌های اروپایی نمایش خوبی داشته است و به نظر من این بازی می‌تواند نکات آموزشی خوبی برای تیم ما داشته باشد.

 قطبی در ارتباط با حاشیه‌هایی که در مورد سفرش به هلند ایجاد شد، اظهار کرد: اولا سفر من به هلند نبود، دوم اینکه وقتی فرزندی براثر یک تصادف مصدوم می‌شود پدر آن فرزند باید به عیادت او برود و من هم برای عیادت از فرزند مصدومم به مسافرت رفتم و این یک فرهنگ بسیار زیباست که ما باید آن‌را یاد بگیریم و رعایت کنیم.

 سرمربی سابق تیم ملی فوتبال پرسپولیس در ارتباط با اینکه چرا این‌قدر رسانه‌ها بر روی حرکات او حساس‌اند، گفت: به نظر من روی همه مربیان تیم ملی حساسیت بسیاری وجود داشته است و الان هم که بر روی من حساس‌اند در آینده نیز برروی مربی بعدی حساس خواهند بود. به دلیل آشنایی که با رسانه‌های ايران دارم سعی می‌کنم به مطالبشان زیاد توجهی نکنم تا لطمه‌ای بر روی تمرکزم به تیم ملی وارد نکند.

 قطبی ادامه داد: ما در اردوی اتریش سعی کردیم با بهترین تیم‌هایی که داریم بازی کنیم. من می‌خواستم در این اردو بازی اول و سوم را در برابر تیم‌های قدرتمند برگزار کنیم و بازی دوم‌مان در برابر تیمی متوسط باشد. من باز هم می‌گویم که امکانات خوبی در اردوی اتریش داشتیم و این اردو از هر لحاظ برای ما مفید و مثبت بود.

 وی خاطرنشان کرد: من در زندگی‌ام یاد گرفتم که اگر می‌خواهم موفق باشم باید از سخت‌ترین شرایط بهترین‌ها را بسازم و این تفکر نو و خوبی است که متاسفانه بین ما و بخصوص در ورزش ما وجود ندارد.

 قطبی ادامه داد: من به عنوان سرمربی تیم ملی نمی‌توانم بر روی حوزه‌ها تمرکز داشته باشم و مسایلی که به من مربوط نمی‌شود را کنترل کنم و فقط باید به مسایل خودم فکر کنم و این موضوع که چه تیمی برای بازی تدارکاتی با تیم ملی انتخاب می‌شود در حوزه کاری من نیست و من از هر بازی که برای تیم ملی در نظر گرفته شود استقبال می‌کنم.

 وی ادامه داد: رسانه‌های ايران در مدتی که تیم ملی در اتریش بود به طور بی‌نظیری برای ما حاشیه درست کردند و من با تمرکز در کارم سعی کردم بهترین جوابی را که می‌توانم به این حاشیه‌ها بدهم و همه مسایل را به حاشیه بردند. من دوست دارم که برای ساختن تیم ملی همه به هم کمک کنیم حتی رسانه‌ها هم در این کار با ما شریک باشند.

 قطبی خاطرنشان کرد: من تاکنون تجربه زیادی در اردوهای این چنینی داشتم و با سه تیم ملی و همچنین چند تیم باشگاهی در آسیا و آمریکا به اردوی مختلفی رفته‌ام و به نظر من امکاناتی که در اتریش برای تیم ملی فراهم شده بود در سطح تیم ملی ايران بود و مسایلی که رسانه‌ها در مورد امکانات این اردو مطرح کردند صرفا برای تخریب تیم ملی بود. من واقعا نمی‌دانم در مورد این موضوعاتی که مطرح می‌کنند مثل گرمای هوا و وجود پشه در اردو چه بگویم. من خیلی دوست دارم که فضای رسانه‌ها بیشتر به سمت کمک به تیم ملی پیش برود و اصلا فرهنگ کمک به تیم ملی در رسانه‌های ايران ساخته شود چرا که میوه این ساخت و ساز فرهنگی می‌تواند در بازی پرسپولیس و استقلال نمایان شود. من دوست دارم که ما برای سربلندی تیم ملی به همدیگر احترام بگذاریم و با هم همکاری کنیم.

 قطبی افزود: مشکلات در همه جا وجود دارد اما مهم این است که ما به همدیگر کمک کنیم تا مشکلاتمان را حل کنیم. خود من به شخصه از فوتبال درس‌های زندگی گرفتم و می‌توانیم این فرهنگ را در فوتبالمان به وجود بیاوریم که همگی به یکدیگر کمک کنیم و با فرهنگ جدیدی که می‌سازیم فوتبال خوب و زیبایی داشته باشیم.

 قطبی اضافه کرد: من توقع داشتم که رسانه‌ها مسایل اردو را این قدر زود رسانه‌ای نکنند . به نظر من در تیم‌های بین‌المللی هر چیزی چارچوب خاص خود را دارد. بازیکنان و رسانه‌ها هر کدام جایگاه خود را دارند. من هم سعی کردم در تیم ملی این نظم و انضباط را به وجود بیاورم که هر چیزی در جای خودش باشد اما متا

تاریخ: 1389/5/9
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: