برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

مرفاوي: / مي‌خواهيم اول شويم، حتي اگر به سپاهان بخوريم / پيروزي بر الاهلي را به هواداران استقلال و جامعه فوتبال تقديم مي‌كنم / جباري بايد آماده‌تر شود تا بازي كند

سرمربي تيم فوتبال استقلال ايران با تاكيد بر اين‌كه مي‌خواهيم در گروه‌مان اول شويم، حتي اگر در مرحله بعد به سپاهان بخوريم، گفت: اميدوارم نمايندگان ايران در گروه‌شان همه صدرنشين شوند.

به گزارش خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، عبدالصمد مرفاوي در نشست خبري پس از پايان بازي تيم‌هاي استقلال ايران و الاهلي عربستان كه با نتيجه 2 بر يك به سود نماينده كشورمان پايان يافت اظهار كرد: خدا را شكر مي‌كنم كه به اين برد ارزشمند دست يافتيم و قطعا لطف خداوند، زحمات بازيكنان و محبت هواداران بود كه به اين مهم رسيديم. وي افزود: از هواداران تيم استقلال تشكر مي‌كنم كه هميشه يار و ياور ما بودند و در اين مسابقه هم تا آخرين دقيقه پا به پاي بازيكنان ما تلاش كرده و تيم را تشويق كردند. اين برد را تقديم به همه هواداران استقلال و جامعه فوتبال مي‌كنم.

مرفاوي با بيان اين‌كه اين بازي بسيار سنگين و سخت بود، چراكه الاهلي بازي بسيار باكيفيت و خوبي را در هر دو مسابقه رفت و برگشت نشان داد، تصريح كرد: الاهلي قدرتمندترين حريف ما بخصوص در خط حمله بود. آنها فوق‌العاده با برنامه برابر استقلال بازي كردند و خوشحالم بازيكنان توانستند دستورات تاكتيكي را به خوبي در زمين پياده كرده و اين برد را براي ما رقم بزنند.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا نمي‌خواهيد سرنوشت استقلال را در آخرين بازي اين مرحله خودتان رقم بزنيد و براي آنكه در مرحله بعد احتمالا به تيم سپاهان نخوريد، در گروه‌تان صدرنشين نشويد، گفت: بازيكنان ما از ابتدا اين مسابقه‌ها را با قدرت شروع كردند و مي‌خواهند با قدرت هم تمام كنند. براي ما مهم نيست كه در مرحله بعد به چه تيمي برخورد مي‌كنيم. حذف استقلال از مسابقه‌هاي جام حذفي باعث انگيزه بيشتر بازيكنان ما شده است و ما در بازي پاياني مقابل الجزيره هم سعي مي‌كنيم عملكرد مطلوبي داشته و پيروزي را از آن خود كنيم. حتي اگر به تيم سپاهان هم بخوريم مي‌خواهيم صدرنشين گروه‌مان باشيم و اميدوارم غير از تيم مس كه صدرنشيني را به طور كامل از دست داده است، سه نماينده ديگر فوتبال‌مان به عنوان تيم نخست به مرحله بعدي راه يابند. زيرا آنها هم نمايندگان فوتبال ما هستند و اميدواريم موفق باشند.

مرفاوي گفت: ما در تمام بازي‌ها با برنامه و شرايط خاصي از سوي حريفان‌مان به ميدان رفتيم كه جا دارد از زحمات بازيكنان‌مان در اين مدت تشكر كنم. چه آنهايي كه براي ما به ميدان رفتند و چه كساني كه روي نيمكت به تيم ما كمك كردند. اين نشان مي‌دهد كه همدلي خوبي در مجموعه استقلال وجود دارد.

مرفاوي در ارزيابي‌اش از عملكرد داوري اين بازي با توجه به اظهارات سرمربي تيم الاهلي كه گفته بود داور مقصر شكست آنها برابر استقلال شد، تصريح كرد: من خلاف نظر سرمربي تيم الاهلي را دارم و اتفاقا داور در صحنه‌هاي بيشتري به ضرر تيم ما سوت زد. گرفتن پنالتي هم خيلي سخت‌گيرانه بود.

وي درباره علت بازي ندادن مجتبي جباري در بازي با الاهلي گفت: جباري روز به روز بهتر و آماده‌تر مي‌شود، اما او بايد بيشتر در شرايط تيمي ما قرار بگيرد. او براي بازي كردن مشكلي نداشت اما احساس كردم اگر آماده‌تر شود، براي ما سودمندتر خواهد بود. ضمن اين‌كه قرار بود با تيمي بازي كنيم كه مي‌دانستيم به شدت روي تيم ما فشار مي‌آورد. لذا خواستم از بازيكني استفاده كنم كه آماده‌تر از جباري باشد. ما مي‌خواستيم در اين مسابقه كنترل بازي را به دست بگيريم و شرايط به گونه‌اي بود كه از جباري استفاده نكردم.

انتهاي پيام

كد خبر: 8901-09716
تاریخ: 1389/1/25
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: