برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

در گفتگو با مهر عنوان شد:دوپینگی‏ها ناشناخته نمی‌مانند/ بدون گواهی سلامت با خارجیها همکاری نشود

دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) با اشاره به رای محرومیت این ستاد برای 12 ورزشکار دوپینگی گفت: بزودی اسامی ورزشکاران دوپینگی نیز اعلام خواهد شد.

لطفعلی پورکاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اینکه اسامی ورزشکاران متخلف همزمان با رای محکومیت و محرومیت آنها اعلام نشده است دلیلی بر پنهان ماندن همیشگی نام آنها نیست.

* اما معمولا نام ورزشکاران محکوم به استفاده از مواد نیروزا همزمان با رای محرومیت آنها اعلام می‎شد. چرا این بار این کار با تاخیر انجام می‌شود؟

وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر تصریح کرد: اعلام نام ورزشکاران دوپینگی نیازمند بررسی شرایطی بود. نام این ورزشکاران ناشناخته نمانده و بزودی از طریق سازمان تربیت بدنی معرفی می‎شوند.

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی همچنین به مراجعه‌هایی که طی هفته‌های گذشته از سوی برخی فدراسیون‌ها و برای تست سلامت ورزشکاران یا مربیان خارجی آنها انجام شد، اشاره کرد و گفت: بخشنامه‌ای که چند سال پیش مبنی بر اجباری بودن تست سلامت خارجی‎ها به تمام فدراسیون‎ها و باشگاه‎ها ابلاغ شده بود همچنان به قوت خود باقی است.

پورکاظمی خاطرنشان کرد: طی این مدت بازیکنان یا مربیان خارجی که برای تست سلامت به فدراسیون پزشکی ورزشی مراجعه کرده‏‎اند مشکلی بابت دریافت گواهی سلامت خود نداشتند به همین دلیل مانعی برای همکاری آنها با تیم‎های ایرانی وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه همکاری با بازیکن یا مربی خارجی که به هر دلیلی برای آنها گواهی سلامت صادر نشده ممنوع است، ادامه داد: در صورت همکاری با اینگونه افراد، فدراسیون پزشکی ورزشی هیچ مسئولیتی را نخواهد پذیرفت و تمام عواقب کار بر عهده خود فدراسیون یا باشگاهی است که اقدام به انعقاد قرار داد کرده است.

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی تاکید کرد: سلامت جامعه ورزش ایران مهمتر از هر مسئله دیگری است. بنابراین به هیچ عنوان اجازه حضور افراد خارجی که به هر دلیلی فاقد سلامت کامل هستند، نمی‎دهیم مگر اینکه اصلا تست نشده باشد که این کار هم ممنوع است.


تاریخ: 1389/5/10
کلمات کلیدی: ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: