برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

در گفتگو با مهر عنوان شد:نتایج جلسات کنفدراسیون فوتبال آسیا/ پرسپولیس مقصر کاهش تماشاگران

رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال نتایج جلسات اخیر کنفدراسیون فوتبال آسیا را تشریح کرد که مهمترین آن مخالفت AFC با درخواست چهار کشور غرب آسیا برای حضور در لیگ قهرمانان قاره کهن است.

عزیزالله محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: نشست‎های تخصصی کنفدراسیون فوتبال آسیا از روز گذشته دوشنبه آغاز شد. دیروز یک جلسه مشترک بین مسئولان فدراسیون‌ها، نمایندگان باشگاه‌ها و سازمان لیگ فدراسیون‎های مختلف در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شد.

براساس اعلام رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال در جلسه روز گذشته AFC مسئولان بازاریابی لیگ برتر انگلستان و باشگاه فولهام این کشور حضور داشتند و برای حاضرین در نشست مطالبی را در خصوص وضعیت کاری، بازاریابی، درآمدزایی، حضور تماشاگران، راهکارهای درآمدزایی، جذب تماشاگران و ... عنوان کردند که با استقبال مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا و شرکت کنندگان در نشست‎های تخصصی AFC روبه‌رو شد.

نشست روز دوشنبه کنفدراسیون فوتبال آسیا از ساعت 11 صبح آغاز و تا ساعت 18 به طول انجامیده بود. محمدی در خصوص موضوعات مطرح شده در این نشست نیز اظهار داشت: در جلسه عصر دوشنبه بیشتر بحث‌ها حول و حوش مسابقات لیگ حرفه‌ای در آسیا بود که با حضور رئیس لیگ فوتبال ژاپن (جی لیگ) و نمایندگان دو باشگاه برتر این لیگ برگزار شد. در این نشست "سوزوکی" و دیگر نمایندگان لیگ ژاپن نکاتی را در خصوص چگونگی برگزاری، درآمدزایی و سازماندهی این رقابت‌ها عنوان کردند.

علی فتح الله زاده، سرپرست باشگاه استقلال صبح امروز در نشست باشگاه‌های فوتبال آسیا شرکت کرد و رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال نیز در جلسه‌ای با موضوعیت لیگ قهرمانان آسیا حضور یافت. محمدی در تشریح این جلسه به خبرنگار مهر گفت: در ابتدا آقای "سوزوکی" توضیحاتی را در خصوص برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و شرایط کشورهای حاضر در این رقابت‌ها ارائه کرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین مباحثی که در جلسه لیگ قهرمانان آسیا مطرح شد، افزایش تعداد تماشاگران در رقابت‌های مختلف باشگاهی بود که در این بین پنج پیشنهاد به حاضرین در نشست و نمایندگان سازمان‎های لیگ فدراسیون‌های آسیایی ارائه شد که شامل؛ شرح وظایف تیم‌ها و کشورهای میزبان، توجه به امر تبلیغات، افزایش کیفیت مسابقات، افزایش خدمات، ایجاد امنیت بیشتر در ورزشگاه‌ها و ... بود.

محمدی به عنوان نماینده و رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال به حاضرین در این نشست پیشنهاد داده است با استفاده بیشتر از مربیان و بازیکنان مطرح خارجی کیفیت و میزان توجه تماشاگران و علاقمندان به فوتبال را به این پیکارهای باشگاهی بیشتر کنند.

یکی از مهمترین مواردی که در نشست تخصصی لیگ قهرمانان آسیا بدان توجه شد، رسیدگی به درخواست هفت کشور خواهان حضور در این مسابقات بود. سه کشور سنگاپور، ویتنام و تایلند از شرق آسیا و کشورهای قرقیزستان، پاکستان، اردن و فلسطین از غرب این قاره متقاضی حضور در لیگ قهرمانان آسیا و کسب سهمیه این رقابت‌ها بودند که بطور مشخص تنها دو کشور تایلند و سنگاپور شرایط ابتدایی حضور در پیکارهای لیگ قهرمانان را دارا هستند. در جلسات آتی کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص اعطای سهمیه لیگ قهرمانان به این دو کشور تصمیم گیری خواهد شد.

عزیزالله محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان این مسائل خاطر نشان کرد: در ادامه بحثی مطرح شد در خصوص یکی از باشگاه‎های لیگ برتر کره‎جنوبی که ظاهرا شرایط لازم برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا را ندارد. این باشگاه که اتفاقا تیم چهارم لیگ کره‎‌جنوبی است، نتوانسته استانداردهای لازم را برای حضور در لیگ قهرمانان کسب کند. حاضرین در جلسه تخصصی لیگ قهرمانان آسیا پیرامون این موضوع که از کره جنوبی یک سهمیه کسر شود یا اینکه تیم پنجم لیگ این کشور در لیگ قهرمانان حضور یابد، بحث کردند که به نتیجه لازم نرسیدند.

فوتبال امارات هم با مشکلی مشابه با کره‌ای‌ها دست به گریبان است. فصل گذشته تیم الامارات قهرمان جام حذفی باشگاه‌های امارات شده است و از قضا نتوانسته امتیازات لازم برای بقا در لیگ برتر را کسب کند و به لیگ دسته اول این کشور سقوط کرده است. موضوع چگونگی حضور تیم الامارات در لیگ قهرمانان آسیا نیز در جلسه امروز AFC مطرح شد که آیا این تیم در لیگ قهرمانان حضور یابد یا تیمی دیگر از امارات جایگزین شود که مقرر شد اگر تیم الامارات شرایط لازم برای حضور در لیگ قهرمانان را داشت در این رقابت‎‌ها حضور یابد در غیر این صورت تیمی دیگر از امارات جایگزین این تیم شود.

درخواست حضور یک باشگاه نیوزلندی برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا نیز در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت که اعضا به جمع بندی کامل برای اعطای سهمیه به این تیم نرسیدند.

"آیا در نشست‎های تخصصی کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص سهمیه‌های ایران در لیگ قهرمانان این قاره نیز بحثی مطرح شد؟"، محمدی در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر گفت: نه، در این جلسه پیشنهاد شد امتیاز 11 آیتمی که باشگاه‌ها باید برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا رعایت کرده و با کسب امتیاز از این گزینه‎ها سهیمه حضور در لیگ را کسب کنند از 500 به 800 امتیاز افزایش پیدا کند.

وی افزود: براین اساس آیتم‌های تماشاگران، بازاریابی، وضعیت فنی باشگاه‌ها و تیم‌های ملی از 50 امتیاز به 100 امتیاز و برخی آیتم‌های دیگر از 20 امتیاز به 50 امتیاز افزایش پیدا خواهد کرد. در نهایت سقف نهایی امتیازات روی 800 امتیاز خواهد بود.

یکی از محورهای مهمی که در نشست تخصصی لیگ قهرمانان آسیا درخصوص آن بحث و گفتگو شد، کاهش میزان تماشاگران در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا نسبت به فصل 2009 بود.

عزیزالله محمدی در این خصوص به خبرنگار مهر، گفت: آقای بن همام غیبت تیم پرسپولیس در فصل 2010 لیگ قهرمانان آسیا را علت کاهش تعداد تماشاگران عنوان کرد که من از فرصت استفاده کرده و اعلام کردم که هم تیم پرسپولیس و هم تیم استقلال در فصل 2011 لیگ قهرمانان آسیا حاضر خواهند بود که حضور آنها افزایش چشمگیر تعداد تماشاگران را به دنبال خواهد داشت. همچنین به استحضار مقامات AFC رساندم که اگر ورزشگاه نقش جهان نیز آماده بهره برداری شود، تعداد تماشاگران تیم سپاهان افزایش پیدا خواهد کرد که این موضوع خواسته کنفدراسیون فوتبال آسیا در رشد جمعیت تماشاگران را محقق می کند.


تاریخ: 1389/5/5
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: