برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

عزیز محمدی در گفتگو با مهر:افزایش قیمت بلیتها برای جبران هزینه هاست/ بلیت هنوز ارزان است

رئیس سازمان لیگ برتر افزایش صددرصدی قیمت بلیت مسابقات لیگ برتر در فصل جاری را به دلیل تامین هزینه های بالای برگزاری مسابقات و نگهداری از ورزشگاه ها عنوان کرد.

عزیز محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان این مطلب افزود: بلیت مسابقات لیگ برتر ظرف دو سال گذشته هیچگونه افزایشی قیمتی نداشته ولی امسال به با توجه به افزایش قیمت ها برای تامین هزینه های جاری ناگزیر به بالا بردن قیمت بلیت فروشی شدیم.  

وی یادآور شد: باشگاه ها برای برگزاری هرجلسه مسابقه در ورزشگاه های اصلی کشور رقمی حدود 25 میلیون بابت اجاره پرداخت می کنند که باید از محل درآمدهای خود هزینه داور، ناظر ، اورژانس ، آتش نشانی ، انتظامات و ... تامین کنند و طبیعی است که باید بخشی از این هزینه ها از طریق بلیت فروشی جبران شود. 

عزیز محمدی تصریح کرد: بلیت فروشی یکی از راه های درآمدزایی و تامین هزینه های سنگین باشگاه های حرفه ای است و برای گردش فعالیت باشگاه ها نیاز است تا متناسب با افزایش قیمت ها به منابع درآمدزایی باشگاه ها نیز بطور ویژه توجه شود.

رئیس سازمان لیگ برتر با تاکید بر اینکه افزایش سالیانه قیمت بلیت فروشی در آئین نامه سازمان لیگ دیده شده و همه ساله با تصویب هیئت رئیسه لیگ قابل اجراست، اظهار داشت: نمایندگان AFC و فیفا نیز در بازدید های اخیر خود بر روی پایین بودن قیمت بلیت فروشی مسابقات لیگ برتر در ایران تاکید داشتند و از سازمان لیگ خواستند تا برای کمک به درآمدزایی باشگاه ها، قیمت های قبلی تعدیل شود که بخشی از اقدام امسال سازمان لیگ برای افزایش قیمت بلیت فروشی به همین علت بود.

وی با بیان اینکه هنوز قیمت بلیت مسابقات لیگ در ایران نسبت به سایر کشورهای آسیایی پایین است، گفت: قیمت متوسط بلیت بازیهای لیگ در ایران 4 هزار تومان است در حالیکه متوسط قیمت بلیت در سایر کشورهای آسیایب نزدیک به 10 دلار است که این نشان می دهد هنوز بلیت مسابقات لیگ در ایران بسیار ارزان در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال با بیان اینکه سازمان لیگ برای علاقمندان فوتبال احترام قائل است و وظیفه خود می داند تا شرایط حضور آنها را در ورزشگاه ها تسهیل کند اظهار داشت: می دانیم که بخش عمده ای از تماشاگران فوتبال را اقشار کم درآمد و جوانان علاقمند تشکیل می دهند و رشد فوتبال کشور در سایه حمایت های تماشاگران از تیم ها و مسابقات محقق خواهد شد از همین رو امسال حداقل افزایش قیمت را برای مسابقات داشته ایم .

عزیز محمدی یادآور شد: برای حمایت از افرادی که شاید استطاعت مالی لازم را ندارند طبقه دوم ورزشگاه آزادی که 55 درصد ورزشگاه را شامل می شود با قیمت 2 هزار تومان اختصاص یافته ضمن اینکه طبقه اول ورزشگاه ازادی 4 و طرفین جایگاه 8 هزار تومان تعیین شده است. ضمن اینکه در تمامی شهرستانها قیمت بلیت مسابقات 2 هزار تومان است.


تاریخ: 1389/5/10
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: