برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

نوربخش: كشتي نوجوانان را نبايد با معيار نتيجه گرايي سنجيد

ورزش. كشتي. نوربخش
تهران - سرمربي تيم كشتي فرنگي جوانان كشورمان كه به تازگي به عنوان سومي آسيا دست يافت، گفت: به هيچ عنوان نبايد آناليز و برنامه ريزي كشتي نوجوانان را با توجه به نتايج بدست آمده اين رده در ميادين مختلف بين المللي انجام داد.

ناصر نوربخش روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: به عنوان يكي از مربيان عرصه ملي كشتي معتقدم كه نبايد نوجوانان را پس از قهرماني در آسيا به حال خود رها كرد و كادر فني اين تيم بايد هر چه زودتر برنامه و اردوهاي آماده‌سازي خود براي رقابتهاي آتي را پيگيري كنند.

وي ادامه داد: تيم كشتي فرنگي نوجوانان كشورمان در مسابقات قهرماني آسيايي تايلند نتايج خوبي كسب كرد و من نيز به عنوان سرمربي تيم جوانان بايد براي جايگزيني برخي از نفراتم، توجه ويژه‌اي به آنان داشته باشم.

نوربخش ابراز داشت: همانطور كه مي‌دانيد رده جوانان همواره محل گذر رده نوجوانان به تيم‌هاي ملي بزرگسالان است و ما هر از چندي نوجوانان را تحويل گرفته و پس از مدتي به تيم ملي مي‌سپاريم.

سرمربي تيم كشتي فرنگي جوانان گفت: به همين دليل است كه در رده نوجوانان نبايد كسب نتيجه را در اولويت اول قرار داد، چراكه تاكتيك و تكنيك اين رده بايد طوري تقويت شود كه اين كشتي گيران در رده‌هاي جوانان و بزرگسالان دغدغه اين مسايل را نداشته باشند.

نوربخش اضافه كرد: آموزش مسايل فني و تكنيكي در رده نوجوانان بسيار با اهميت است و متاسفانه هم اكنون ما در رده جوانان با اين مشكلات دست به گريبان هستيم. به عنوان مثال برخي از كشتي گيران ما هنوز مسايل پايه و فني كشتي فرنگي را نمي‌دانند.

وي در خاتمه به نتايج حاصله در رقابتهاي قهرماني جهان در مجارستان اشاره كرد و گفت: به زودي گزارش مكتوب و برنامه‌هاي خود را به فدراسيون ارائه مي دهم، چراكه ما در بحث استعداديابي و آموزش كشتي مشكلاتي داريم كه بايد حداقل براي آن برنامه كوتاه مدتي تدوين و اجرايي شود.


تاریخ: 1389/5/10
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: