برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

كشتي آزاد قهرماني نوجوانان آسيا پنج طلا حاصل تلاش نوجوانان آزادکار ایران

ورزش > کشتی  - همشهری آنلاین:
تیم ایران در پایان رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان آسیا که از صبح روز یکشنبه در تایلند آغاز شده بود با کسب 5 مدال طلا، 2 مدال برنز و 3 مقام پنجمی و کسب عنوان نایب قهرمانی به کار خود پایان داد.

 

در پایان رقابت‌های کشتی قهرمانی آسیا که روز یکشنبه (10 مرداد) در شهر بانکوک تایلند برگزار شد، نوجوانان آزادکار ایران با کسب پنج مدال طلا و دو مدال برنز و با کسب 84 امتیاز عنوان نایب قهرمانی سال گذشته خود را تکرار کردند.

 

بر اساس گزارش واحد مرکزی خبر، در وزن 46 کیلوگرم، مهران شیخی پس از استراحت در دور نخست، در دورهای دوم و سوم کشتی‌گیران ازبکستان و هند را شکست داد و با پیروزی برابر حریف قزاقستانی صاحب مدال طلا شد.

علی شفیع زاد در وزن 69 کیلوگرم با کسب دو پیروزی مقابل کشتی‌گیرانی از تایلند و قزاقستان، در دیدار فینال حریفی از هند را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 76 کیلوگرم علیرضا کریمی موفق شد در دورهای اول و دوم کشتی‌گیرانی از کره‌ جنوبی و ازبکستان را شکست دهد. وی کشتی‌گیری از قزاقستان را نیز شکست داد و سومین مرد طلایی کشتی ایران شد.

در وزن 85 کیلوگرم، حیدر علی‌زایی با شکست کشتی‌گیرانی از ازبکستان و قزاقستان و حریف هندی در دیدار فینال به مدال طلای این وزن رسید.

در وزن 100 کیلوگرم نیز عبداله قمی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم کشتی‌گیری از هند را شکست داد و در دیدار فینال نیز کشتی‌گیر قزاقستانی را مغلوب کرد و صاحب گردن‌آویز طلا شد.

همچنین در وزن 58 کیلوگرم ،جواد ضیایی پس از پیروزی مقابل کشتی‌گیری از ویتنام، در دور دوم مقابل حریف قزاقستانی شکست خورد و به گروه شانس مجدد رفت و با پیروزی مقابل کشتی‌گیر ژاپنی، برای کسب مدال برنز نماینده قرقیزستان راشکست داد.

نیما نعیمی در وزن 63 کیلوگرم  پس از دو پیروزی مقابل کشتی‌گیران ویتنام و ژاپن در دیدار سرگروهی مغلوب حریف قرقیزستانی شد. وی در دیدار رده‌بندی کشتی‌گیر کره‌ جنوبی را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

احسان سنچولی، رسول ثمینی و ناصر ضیایی، کشتی‌گیران اوزان 42، 50 و 54 کیلوگرم کشورمان نیز با شکست در دیدار رده بندی از کسب مدال برنز بازماندند و پنجم شدند.

در پایان این رقابت‌ها تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران با کسب 5 مدال طلا،2 مدال برنز و 3 مقام پنجمی با 84 امتیاز دوم شد، قزاقستان با 88 امتیاز به مقام قهرمانی رسید و هند با 81 امتیاز سوم شد.

تیم ایران سال گذشته در هندوستان با کسب 3 مدال طلا، 1 نقره و 3 برنز و کسب 75 امتیاز پس از تیم هندوستان به مقام دوم دست یافته بود.

 

 

 

 

تاریخ: 1389/5/11
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: