برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

علیزاده خبر داد:نشست مسئولان آکادمی باشگاه های لیگ برتر برگزار می شود

رئیس آکادمی ملی فوتبال از برگزاری نشست مسئولان آکادمی های باشگاه های لیگ برتر با هدف الزام باشگاه ها به راه اندازی مدارس و آکادمی فوتبال پایه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسین علیزاده با علام این خبر افزود: چهارشنبه هفته جاری درهتل آکادمی ملی فوتبال، نشستی با حضور مسئولان آکادمی های تیم های لیگ برتری برگزارخواهیم کرد تا در این نشست باشگاه های لیگ برتری ملزم شوند تا نسبت به راه اندازی آکادمی ها و مدارس فوتبال پایه اقدام کنند.

علیزاده با اشاره به اینکه فرایند تولید بازیکن و شناسایی استعدادها از این طریق جلوه دیگری می یاید گفت: تا زمانی که باشگاه های لیگ برتری وارد فرایند تولید بازیکن و شناسایی استعدادها نشوند، چرخه تولید بازیکن معیوب است .   رئیس آکادمی ملی فوتبال با اشاره به توجه باشگاه های مطرح دنیا مثل بارسلونا، رئال مادرید، منچستر یونایتد، چلسی ، لیورپول، اینتر میلان ، آث میلان و یوونتوس و دیگر باشگاه های بزرگ اروپایی به فوتبال پایه و مدارس فوتبال گفت: اغلب باشگاه های بزرگ اروپایی بازیکنان خود را ازتیم های پایه جذب می کنند و حالت مصرف کننده صرف ندارند، اما در ایران اکثر باشگاه های لیگ برتری به مصرف کنندگانی تبدیل شده اند که تنها به دنبال نام ها و ستاره های دیگر تیم ها هستند. این فرایند قیمت بازیکنان را به صورت کاذب بالا می برد .   وی تصریح کرد : اگر باشگاه های لیگ برتر مدارس فوتبال تاسیس کنند هزینه هایشان کاهش محسوسی خواهد یافت.
  علیزاده در ادامه با اشاره به تدوین آئین نامه آکادمی فوتبال برای باشگاه ها گفت: آکادمی ملی فوتبال درتمامی مراحل نسبت به عملکرد مدارس فوتبال نظارت خواهد کرد و تلاشش بر این است که بهترین بازیکنان در سنین پایه وارد این باشگاهها شوند.
  رئیس آکادمی ملی فوتبال درپاسخ به این سئوال که با ورود باشگاهها آیا مدارس فوتبال خصوصی دچارمشکل نخواهند شد، گفت: مطمئنا ممکن است در آغاز شاهد مشکلاتی باشیم اما باید این مدارس به نوعی زیرنظر باشگاهها قرار بگیرند تا جلوی برخی سوء استفاده ها گرفته شود که البته هدف ما از بین رفتن همین سوء استفاده هاست اما مطمئنا فوتبال پایه با ورود باشگاه های لیگ برتری استحکام بیشتری خواهد یافت.
تاریخ: 1389/5/11
کلمات کلیدی: ، ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: