برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

زنان آلمان ناكامي مردان را جبران كردند!

جام جهاني فوتبال زنان 2010 آلمان به پايان رسيد و تيم ميزبان با برتري 2 بر صفر مقابل نيجريه براي دومين بار قهرمان جهان شد تا به اين ترتيب زنان آلمان ناكامي مردان را در فتح جام جهاني جبران كردند.

به گزارش سايت فيفا، تيم فوتبال زنان آلمان كه پيش از اين در مسابقات جهاني تايلند در سال 2004 نيز به مقام قهرماني رسيده بود، اين بار در آلمان و با پيروزي در تمامي ديدارهاي خود به قهرماني مسابقات جام جهاني زنان رسيد.

ماشين گل دويسبورگ الكساندرا پوپ، تيم آلمان را با هدايت مارن ماينرت را بر مدار پيروزي قرار داد تا اين تيم در طول اين بازيها 20 گل به ثمر برساند.

نيمي از اين گل‌ها را الكساندرا پوپبه ثمر رساند.

در اين بين عملكرد تيم فوتبال زنان نيجريه با توجه به عدم ميزباني بيش از قهرماني تيم ميزبان به چشم آمد. تيم نيجريه با كسب نتايج قابل توجه توانست نخستين تيم آفريقايي مدعي مدال در بازي‌هاي جام جهاني زنان باشد.

پيش از اين بازي، تيم كره جنوبي با به ثمر رساندن تنها يك گل توسط برنده كفش و توپ نقره جي سو يون از سد كلمبيا گذشت تا سومين تيم جام جهاني زنان آلمان باشد.

نتايج آخرين روز:
ديدا رده بندي:
كره جنوبي 1 - كلمبيا صفر
ديدار پاياني:
آلمان 2 - نيجريه صفر
بهترين گل: الكساندرا پوپ- در بازي آلمان و نيجريه


در پايان اين مسابقات، كفش و توپ طلايي را الكساندرا پوپ از آلمان تصاحب كرد. بيانكا هنينگر از آمريكا برنده دستكش طلايي و تيم كره جنوبي برنده جايزه بازي جوانمردانه فيفا شد.
 

تاریخ: 1389/5/20
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: