برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

ستاره در فکر مربیگری/به احتمال 80 درصد مربي مي‌شوم

 مهاجم تيم فوتبال منچستريونايتد گفت: پس از خاتمه دوران ورزشي به احتمال 80 درصد به كار مربيگري رو مي‌آورم.

 مايكل اوون اظهار داشت: اگر دو سال قبل از من در مورد پرداختن به حرفه‌ مربيگري سئوال مي‌كرديد، پاسخم منفي بود يا اينكه حداكثر 20 درصد احتمال مي‌دادم ولي الان تا 80 درصد احتمال دارد كه به اين حرفه‌ روي بياورم.

اين بازيكن كه سال گذشته به منچستريونايتد ملحق شد، افزود: شما در فوتبال پيوسته پيشرفت مي‌كنيد. در سن 18، 19 سالگي ممكن است كه به خودتان بگوييد مربي خوبي داريد يا اين كه در فصل خوبي حاضر هستيد؛ اما بطور كلي كار خودتان را انجام مي دهيد،‌ به بازي خويش مشغول مي‌شويد و زياد هم در مورد اين‌گونه مسائل فكر نمي‌كنيد. بعد كه سن‌تان بالاتر رفت، قدري بيشتر تعمق مي‌كنيد و به تحليل مسائل مي پردازيد.

اوون تاكيد كرد: در زمان حضور در نيوكاسل تصميم به كار مربيگري گرفتم. يادم هست 27، 28 ساله و مصدوم بودم كه بايد مي‌نشستم و بازي را نگاه مي‌كردم.آن موقع كه ديگر دغدغه آماده‌سازي خود را براي بازي را نداشتم، كم‌كم فكر مربيگري به ذهنم خطور كرد.در اين حالت در كار ديگران دقيق شدم و پيش‌ خود گفتم در مورد مسائل فوتبال بايد چكار كرد تا بهتر انجام شوند. بعد هم ايده هاي تاكتيكي به ذهنم رسيد و فكر كارهاي كه يك مربي انجام مي دهد در ذهنم نقش بست. در اين حال بود كه نگرش متفاوتي نسبت به فوتبال پيدا كردم.

اين بازيكن در مورد آينده‌اش به عنوان بازيكن تصريح كرد: خيلي دوست دارم كه منچستريونايتد آخرين تيم باشگاهي‌ام باشد و با اين تيم از دنياي حرفه‌اي كنار بروم. من در اين تيم بزرگاني همچون رايان گيگز،‌ گري نوويل و پل اسكولز را در كنار خود مي‌بينم و دوست دارم با اين فضا وداع كنم.

اوون ادامه داد: من اكنون 30 سال سن دارم و آرزوي دوراني طولاني را ندارم. در شرايطي ايده‌آل دوست دارم سال‌هاي پاياني كارم را همين‌جا به پايان ببرم.

اوون در سال 1996 براي اولين بار با تيم ليورپول مطرح شد و تا سال 2004 نزد آنفيلدي‌ها باقي ماند.وي براي يك فصل راهي رئال‌مادريد شد وبعد به وطن بازگشت تا به مدت 4 سال براي نيوكاسل يونايتد به ميدان رود.
تاریخ: 1389/5/11
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: