برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

سهام باشگاه فوتبال ليورپول انگليس به زودي در جيب يك ميلياردر چيني

ورزش. خارجي. فوتبال
تهران - خبرهاي منتشره حاكي از آن است كه باشگاه فوتبال ليورپول انگليس در چند روز آينده به يك ميلياردر چيني فروخته مي‌شود .

به گزارش روز سه شنبه ايرنا به نقل از خبرگزاري فرانسه، گفته مي‌شود كني هوآنگ رييس شكست سرمايه‌گذاري ‪ QSL Sports‬در هنگ كنگ در حال مذاكره با رويال بانك اسكاتلند است تا باشگاه ليورپول را كه از ماه آوريل به فروش گذاشته شده، يكجا بخرد.

يك منبع نزديك به هوآنگ در اين مورد گفت: اين قرارداد بايد قبل از پايان فصل نقل و انتقالات بسته شود.

هوآنگ پيشنهاد داده است كه علاوه بر صاف كردن بدهي‌هاي ليورپول، بودجه لازم را در اختيار روي هاجسون سرمربي اين تيم در فصل نقل و انتقالات قرار دهد.

وي همچنين قصد دارد يك ورزشگاه جديد براي اين باشگاه بسازد.

او ظاهرا تنها متقاضي جدي خريد باشگاه ليورپول به شمار مي‌رود كه يك بار در سال ‪ ۲۰۰۸‬به دليل قيمت بالاي ‪ ۶۵۰‬ميليون پوندي باشگاه، اين شانس را از دست داد ولي حالا قرار است در ازاي ‪ ۳۵۰‬ميليون پوند مالكيت آن را به دست آورد .

هوآنگ به خاطر علاقه‌اي كه به بيسبال و بسكتبال دارد در چين معروف است و سال گذشته نيز ‪ ۱۵‬درصد از سهام باشگاه كلولند كاواليرز از تيم‌هاي ليگ بسكتبال حرفه‌اي آمريكا (‪ )NBA‬را خريداري كرد.

او قصد دارد علاوه بر تقويت تيم ليورپول، كار ساخت ورزشگاه ‪ ۶۰‬هزار نفري جديد اين باشگاه در استنلي پارك را هم بعد از سه سال وقفه تمام كند.

تام هيكس و جرج ژيلت مالكان آمريكايي ليورپول در مارس سال ‪ ۲۰۰۷‬در ازاي ‪۹‬ /‪ ۲۱۸‬ميليون پوند موفق به خريد اين باشگاه شدند اما در نهايت بدهي ‪۱۰۵‬ ميليون پوندي را براي قهرمان ‪ ۱۸‬دوره ليگ برتر انگليس بالا آورده از همين رو مرتبا با اعتراض هواداران ليورپول روبرو بوده اند.
تاریخ: 1389/5/12
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: