برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

مربي تيم كشتي جوانان: نتايج جهاني را نبايد به بدنسازي ربط داد

ورزش. كشتي. خرسندل
تهران - مربي بدنساز تيم‌هاي كشتي جوانان و نوجوانان كشورمان گفت: به هيچ عنوان نبايد نتايج آزادكاران جوان در رقابت‌هاي جهاني مجارستان را به نحوه بدنسازي يا عدم آمادگي فيزيكي آنان ربط داد.

اسماعيل خرسندل روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود : تيم كشتي آزاد جوانان كشورمان بيش از آن كه اسير ضعف جسماني يا فيزيكي شود، با مشكل روحي مواجه بودند و در كمال تعجب مي‌ديديم كه برخي از نفرات تيم ما با استرس روي تشك مي‌رفتند.

وي خاطرنشان كرد : از سويي ديگر نبايد حضور و كسب عنوان قهرماني در رقابت هاي آسيايي را دليل محكم و قاطعي براي موفقيت در مسابقات جهاني دانست چرا كه هر پيكار ورزشي را بايد با توجه به اهميت و همچنين سطح توانايي حريفان ارزيابي كنيم .

مربي بدنساز تيم كشتي جوانان گفت: اين تفاوت بين پيكارهاي آسيايي و جهاني ، به نحوه تمرينات اردوي آماده‌سازي كشتي گيران نيز بستگي دارد و هيچگاه نمي توان يك دستور العمل مشخص و معين را به طور مستمر و هميشگي براي آماده‌سازي كشتي گيران تنظيم و اجرايي كرد.

خرسندل در مورد استرس و حواشي مختلف تيم كشتي آزاد جوانان خاطرنشان كرد:
آن طور كه از ظاهر امر مشخص بود، برخي از جوانان اعزامي به رقابت‌هاي جهاني مجارستان گرفتار مسايل حاشيه‌اي و روحي مختلفي بودند كه آنان را از آن عملكرد مطلوب هميشگي دور كرده بود.

وي افزود : وظيفه و مسووليت كادر فني تيم‌هاي جوانان و نوجوانان بسيار حساس تر از رده ملي و بزرگسالان است چرا كه مربيان سطوح پايه با كشتي گيراني طرف هستند كه بايد مورد توجه بيشتر و دقيق تري از لحاظ روحي و رواني قرار داشته باشند.

مربي بدنساز تيم جوانان يادآور شد : به هر حال كسب اين نتيجه پايان كار جوانان و يا نوجوانان نيست چرا كه كادر فني بايد از هم اكنون با آناليز دقيق عملكرد كشتي گيران و همچنين شناسايي نقاط ضعف و قوت آنها، به تغيير در برنامه‌هاي خود اقدام كند .

تاریخ: 1389/5/12
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: