برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

/مسابقات كشتي آزاد قهرماني آسيا - هند/ / ايران با ‌٢ طلا و يک نقره در صدر / قزاقستان و کره جنوبي در تعقيب ايران

در پايان روز نخست مسابقات کشتي آزاد قهرماني آسيا، تيم ملي کشتي آزاد ايران با دو طلا و يک نقره و کسب 29 امتياز در صدر قرار گرفت و قزاقستان و هند نزديکترين رقيبان ايران هستند.

به گزارش خبرنگار اعزامي ايسنا به دهلي نو، در رقابت هاي سه وزن نخست کشتي آزاد قهرماني آسيا که با حضور کشتي گيران 17 کشور برگزار مي شود، تيم ملي کشتي آزاد ايران در وزن هاي 60 و 96 کيلوگرم توسط مسعود اسماعيل پور و رضا يزداني صاحب مدال طلا شد و سعيد رياحي در 74 کيلوگرم نقره گرفت. ايران در پايان روز اول با 29 امتياز صدرنشين است و قزاقستان و کره جنوبي به ترتيب با 25 و 24 امتياز نزديکترين تعقيب کننده هاي ايران هستند.

در ديدار پاياني وزن 60 کيلوگرم مسعود اسماعيل پور در يک کشتي حساس و نزديک در سه تايم شوگو مائدا از ژاپن را شکست داد و بر سکوي نخست آسيا ايستاد. اسماعيل پور در حالي که در وقت اول يک بر صفر عقب بود در دو ثنيه پاياني حريف خود را در خاک نشاند و تايم اول را يک بر يک برنده شد. در وقت دوم کشتي گير ژاپني در 10 ثانيه پاياني از اسماعيل پور يک امتياز گرفت و برنده شد تا کار به وقت سوم بکشد. در اين تايم سرنوشت ساز اسماعيل پور يک بار حريفش را خاک کرد و در ادامه کشتي را بست تا با يک خاک ديگر برنده مسابقه شود و به مدال طلا برسد.

همچنين در فينال وزن 74 کيلوگرم سعيد رياحي مقابل يارسينگ ياداو از کشور ميزبان قرار گرفت که تايم اول را يک بر يک باخت. در تايم دوم هم در رياحي ابتدا يک بار حريف خود را خاک کرد اما در 30 ثانيه به پايان مسابقه يک امتياز از دست داد. در ثانيه هاي پاياني رياحي براي زيرگيري يورش برد و به نظر مي رسيد که حريف خود را در يک کش و قوس خاک کرد اما داوران به او امتيازي ندادند. اعتراض مربيان براي بازبيني فيلم هم ره به جايي نبرد تا رياحي تايم سوم را يک بر يک ببازد و مدال نقره بگيرد.

به نظر مي رسيد رياحي در اولين ميدان برون مرزي خود تا حدودي تحت تاثير جو سالن و تشويق تماشاگران هندي قرار گرفته بود.

مسابقه فينال وزن 96 کيلوگرم نيز بين رضا يزداني و نورجان کاتايف دارنده مدال طلاي سال 2006 آسيا از قزاقستان قرار گرفت. يزداني در تايم اول با يک زير گيري از مچ پا و سپس با در اختيار گرفتن سر و دست حريف دو امتياز به دست آورد و 2-0 برنده شد. يزداني تايم دوم را طوفاني شروع کرد و با يک پيش انداز و تاباندن حريف دو امتياز گرفت. کاتايف که حرفي براي گفتن مقابل يزداني نداشت دو بار ديگر خاک شد و سپس با يک فتيله پيج نتيجه 6 بر صفر شد و يزداني مدال طلاي وزن 96 کيلوگرم جهان را بر سينه زد.

رده بندي سه وزن نخست مسابقات کشتي آزاد قهرماني آسيا:

60 کيلوگرم: 1- مسعود اسماعيل پور(ايران) 2- شوگو مائدا (ژاپن) 3- لي سئونگ چول(کره جنوبي) و دارن ژوماگازيف (قزاقستان) 5- اولان نادربيک(قرقيزستان) و گائو فنگ (چين)

74 کيلوگرم: 1- نارسينگ ياداو (هند) 2- سعيد رياحي(ايران) 3- سيف الدين عثمان اف(قزاقستان) و لي يون سئوک (کره جنوبي) 5- ايلگيز ژاکيپکوف (قرقيزستان) و مندسايهان (مغولستان)

96 کيلوگرم: 1- رضا يزداني (ايران) 2- نورجان کاتايف (قزاقستان) 3- تاکائو ايسوکاوا(ژاپن) و کيم جائه گانگ (کره جنوبي) 5- بکبولسان (قرقيزستان) و فرخود آناکولوف (تاجيکستان)

انتهاي پيام

كد خبر: 8902-14500
تاریخ: 1389/2/23
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: