برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

هفته سوم لیگ دهم/شهرآورد تبریز در ورزشگاه خالی/ هدف مشترک استقلال و پرسپولیس

هفته سوم لیگ برتر در حالی طی روزهای پایانی هفته جاری برگزار می شود که همه چیز تحت تاثیر نخستین شهرآورد تیم‌های تبریزی در لیگ برتر و برگزاری دو بازی بدون تماشاگر قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، تا همین فصل گذشته فوتبال آذربایجان شرقی و تبریز در حسرت حضور در لیگ برتر بود اما این فصل با راهیابی شهرداری به سطح اول فوتبال کشورمان دو نماینده در این رقابت‌ها خواهد داشت. این دو تیم از قضا در هفته سوم لیگ برتر به هم رسیدند تا برگزارکننده نخستین شهرآورد تبریزی‌ها در لیگ برتر باشند.

عصر پنجشنبه ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز میزبان این دو تیم خواهد بود اما به مانند بازی هفته گذشته تراکتورسازی - راه آهن شهرری بازهم در این ورزشگاه به غیر از بازیکنان، مربیان و عوامل اجرایی دو تیم تماشاگری حضور نخواهد داشت تا شهرآورد آذری‌ها خاص‌ترین شهرآورد چند سال اخیر فوتبال ایران شود. شهرآورد تبریز به این خاطر بدون تماشاگر برگزار می شود که تیم شهرداری به خاطر تخلفات تماشاگران این تیم در دیدار با استقلال تهران در هفته اول لیگ برتر، به برگزاری یک بازی بدون تماشاگر محکوم شده است که این محرومیت را در دیدار با حریف همشهری پشت سر خواهد گذاشت.

دو تیم شهرداری و تراکتورسازی در شرایطی کاملا متفاوت مقابل هم صف آرایی خواهند کرد. شهرداری متاثر از دو شکست مقابل استقلال و نفت تهران پای به دیدار با تراکتورسازی می گذارد تا شاید طلسم ناکامی‌های لیگ برتری را بشکند. تراکتورسازی اما با روحیه‌ای مضاعف و خوشحال از پیروزی مقابل راه آهن شهرری به کسب یک پیروزی دیگر، این بار در مصاف با تیم همشهری می اندیشد.

ذوب آهن اصفهان - استقلال تهران
جدال این دو تیم طی یکی، دو فصل گذشته حساسیتی ویژه پیدا کرده است. رقابت نزدیک ذوب آهن و استقلال در فصول گذشته جدال آنها را حساسیت و جذابیتی دوچندان بخشیده است، تا جائیکه از این بازی به عنوان اولین تقابل جذاب لیگ دهم یاد کرده‌اند. دو تیمی که در فصول هشتم و نهم لیگ برتر همیشه بین سه تیم بالای جدول بوده‌اند، دیدارشان قطعا یک بازی معمولی نیست.

ذوب آهن فصل دهم لیگ را با صلابت آغاز کرده است. کسب حداکثری امتیاز از دو بازی و ایستادن بر سکوی دوم نشان می دهد، تیم ابراهیم زاده لیگ دهم را هم با توپ پر آغاز کرده است. تیم او در حالی به مصاف استقلال می رود که تنها جلال رافخایی را به علت مصدومیت به همراه نخواهد داشت. از سوی دیگر تیم استقلال متاثر از شکست برابر فولادخوزستان تنها به کسب امتیاز مقابل ذوب آهن می اندیشد. تیمی که لیگ را با پیروزی مقابل شهرداری تبریز آغاز کرده بود، مقابل فولادخوزستان تن به شکست داد تا آماج حملات منتقدان قرار گیرد. قطعا پیروزی و کسب امتیاز در اصفهان آتش انتقادات را خاموش می کند و تیم مظلومی را به آرامش می رساند، همین مسئله باعث می شود آبی پوشان به آب و آتش زده تا میدان فولادشهر را بدون امتیاز ترک نکنند.

استیل آذین - نفت تهران
صدرنشین6 امتیازی لیگ برتر در هفته سوم میزبان نفت تهران خواهد بود. در شرایطی که تیم‌های مدعی استقلال، پرسپولیس و سپاهان لیگ را قدرتمند آغاز نکرده‌اند، تیم نفت تهران با یک پیروزی و یک تساوی، تیم چهارم جدول رده بندی است و حتی می توان این تیم را پدیده مسابقات لیگ تا به امروز خواند. یکی از جذابیت‌های دیدار روز جمعه نفت و استیل آذین ایستادن ستاره‌های استیل آذین مقابل تیمی است که حسین فرکی سرمربی آن است. مهدوی کیا، کریمی، معدنچی، کعبی، زندی و ... در دوره‌ای زیرنظر ایوانکوویچ و فرکی در تیم ملی کار کرده‌اند و حالا روز جمعه باید مقابل مربی سابق خود بایستند.

ملوان بندرانزلی - مس کرمان
مس کرمان را می توان از ضعیف‌ترین تیم‌های لیگ برتر تا به امروز خواند. دو شکست در دو بازی کارنامه مس کرمان و صمد مرفاوی را تاریک و سیاه کرده است و شاید اگر این ناکامی ها تداوم یابد، مرفاوی اولین مربی اخراجی لیگ شود. او که در هفته جاری بیشتر در تهران بوده تا در تمرینات تیمش، از وضعیت نارنجی پوشان کرمانی ناراضی است. مشکلات شخصی، صادر نشدن کارت مربیگری دستیارانش و ... مرفاوی را از کرمان فراری کرده است. تیم او بعدازظهر جمعه میهمان تیم ملوان است، تیمی که برای پیروزی بی تابی می کند و امیدوار است تیم بحران‌زده مس را از پیش رو بردارد.

پاس همدان - پیکان قزوین
در این بازی علی اصغر مدیرروستا مقابل تیمی قرار می گیرد، که با هدایت آن به سطح اول فوتبال ایران بازگشت. تا زمانیکه کامران صاحب پناه مدیرعامل باشگاه پیکان بود، مدیرروستا انگیزه زیادی برای بازی با پیکان داشت تا خود را به او نشان دهد اما این فصل دیگر نه صاحب پناه مدیرعامل پیکان است و نه درخشان این تیم را هدایت می کند. با این حال مدیرروستا برای اثبات خود به مدیران پیکان همچنان انگیزه دارد، که اگر نداشت، تا این اندازه تیمش را برای بازی روز جمعه تجهیز نمی کرد. تیم پیکان هم در بحرانی‌ترین شرایط موجود به دیدار پاس می رود. دو شکست در دو هفته ابتدایی لیگ، احمدزاده را روی لبه تیغ قرار داده است، شاید تحمل یک شکست دیگر او را به پرتگاه نزدیک‌تر کند، به ویژه اینکه اگر آن شکست مقابل تیم مدیرروستا باشد.

راه آهن شهرری - صنعت نفت آبادان
این بازی تداعی کننده خاطرات دیدار دو تیم در مرحله پلی‌آف لیگ دسته اول در سال 84 است، مسابقات پر حاشیه‌ای که حواشی آن تا سال‌ها دامن گیر فوتبال ایران بود. عصر جمعه صنعت نفت در آرمانی‌ترین وضعیت خود طی چند سال اخیر و در حالیکه بالانشین جدول رده بندی است به دیدار راه آهن شهرری خواهد آمد که با یک تساوی و یک شکست جزو قعرنشینان است. راه آهن در دیدار خانگی مقابل صنعت نفت به پیروزی می اندیشد تا شاید در همین هفته های ابتدایی لیگ حساب خود را از فانوس بدستان جدا کند.

پرسپولیس - سایپا کرج
پس از مدت‌ها ورزشگاه آزادی خالی از تماشاگر می شود تا شاید هواداران پرسپولیس تادیب شوند و دیگر حرکات زشتی که در بازی با تراکتورسازی انجام دادند را تکرار نکنند. شاید اگر آنها در ورزشگاه حاضر می بودند، بازی عصر جمعه پرسپولیس - سایپا جذاب و تماشایی تر می شد.

این مسابقه، رویارویی دوباره علی دایی و محمدمایلی کهن است. آنها که طی چند سال گذشته همیشه در تقابل با هم بوده‌اند و کارشان هم به محکمه و دادگاه کشیده است، روز جمعه در جامه مربیان پرسپولیس و سایپا مقابل هم قرار می گیرند. آخرین جدال آنها در فروردین ماه سالجاری به برتری 2 برصفر تیم مایلی کهن انجامید، باید دید در دیدار عصر جمعه کدام تیم برنده از زمین خارج می شود، سایپا حاج مایلی یا پرسپولیس دایی.

پرسپولیس و سایپا هم شرایطی تقریبا یکسان دارند. یک پیروزی و یک شکست، این دو تیم را در میانه جدول قرار داده است، فقط تیم دایی فشار منتقدان را بیشتر از نارنجی پوشان تحمل کند و راه نجاتش از زیر نگاه تیزبین آنها کسب پیروزی در دیدار با سایپاست.

فولاد خوزستان - سپاهان اصفهان
این مسابقه جنگ فولادی‌هاست، فولاد خوزستانی و اصفهانی. مجید جلالی و تیمش سرمست از پیروزی مقابل استقلال عصر جمعه به دیدار سپاهان خواهند رفت. رجوع به دیدارهای گذشته امیر قلعه نویی و مجید جلالی نشان می دهد، تیم آقا مجید هیچ وقت برابر امیرقلعه نویی و تیمش از پیش بازنده نبوده‌اند. در بازی برگشت دو تیم سپاهان و فولاد، تیم جلالی در شرایطی تیم قلعه نویی را متوقف کرد که برای قهرمانی ترکتازی می کرد و این نشان می‌دهد، تیم جلالی واهمه‌ای از امیر قلعه نویی و تیمش ندارد.

امیرقلعه نویی و سپاهان اما فصل را خوب آغاز نکرده‌اند. مدافع عنوان قهرمانی لیگ با توقف در دو دیدار مقابل راه آهن شهرری و ملوان بندرانزلی در میانه پایین جدول جای دارد. تساوی‌های اخیر تیم پرستاره قلعه نویی را تحت تاثیر قرار داده و ترکش‌های آن دامن گیر محسن بنگر، مدافع ناراضی این تیم شده است. از باشگاه سپاهان خبر می رسد، بنگر به دلیل اعتراض به تصمیمات قلعه نویی اخراج شده که این نشان می دهد، اوضاع زردپوشان چندان آرام نیست.

شاهین بوشهر - صبای قم
محمود یاوری به بوشهر برمی گردد و عصر جمعه با تیم صبای قم مقابل شاهین می ایستد، همان تیمی که فصل گذشته با چنگ و دندان آن را در لیگ برتر حفظ کرد. دو تیم درحال حاضر شرایطی تقریبا یکسان دارد، فقط انگیزه و توان روحی شاگردان یاوری متاثر از پیروزی مقابل پرسپولیس بیش از میزبان بوشهری است. 

- برنامه هفته سوم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور به شرح زیر است:
پنجشنبه - 14/5/89
* شهرداری تبریز - تراکتورسازی تبریز، ساعت 17:20، ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز
* ذوب آهن اصفهان - استقلال تهران، ساعت 19:20، ورزشگاه فولادشهر اصفهان
جمعه - 15/5/89
* استیل آذین تهران - نفت تهران، ساعت 17:30، ورزشگاه دستگردی تهران
* ملوان بندرانزلی - مس کرمان، ساعت 18:15، ورزشگاه تختی بندرانزلی
* پاس همدان - پیکان قزوین، ساعت 18:15، ورزشگاه قدس همدان
* راه آهن شهرری - صنعت نفت آبادان، ساعت 19:30، ورزشگاه اکباتان تهران
* پرسپولیس - سایپا کرج، ساعت 19:30، ورزشگاه آزادی تهران
* فولاد خوزستان - سپاهان اصفهان، ساعت 20:30، ورزشگاه تختی اهواز
* شاهین بوشهر - صبای قم، ساعت 20:30، ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر


تاریخ: 1389/5/13
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: