برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

پرسپوليس - سايپا (14 مرداد ساعت 19:30) حکایت قدیمی دایی و مایلی‌کهن

ورزش > فوتبال  - دایی و مایلی کهن یک بار دیگر به هم رسیدند؛ 2پرسپولیسی که معمولا روابط خوبی با یکدیگر نداشته‌اند؛ چه آن زمان که دایی در تیم ملی بازیکن مایلی‌کهن بود و چه بعد از آنکه دایی به‌عنوان یک مربی جوان روبه‌روی مربی سابقش قرار گرفت و حتی یک بار کار به شکایت رسید

دایی اما با گذشت زمان ترجیح می‌دهد کمتر وارد حاشیه شود و روی کار فنی تیمش تمرکز کرده، درحالی‌که مایلی‌کهن هنوز هم مصاحبه‌های پرسر‌و‌صدایی انجام می‌دهد.در آستانه بازی فردای پرسپولیس مقابل سایپا که این‌دو مربی روبه‌روی هم می‌ایستند، مایلی کهن یک بار دیگر علیه دایی موضع‌گیری کرد.

او تاکید دارد که دایی نباید بابت باقیمانده قراردادش، از فدراسیون فوتبال شکایت می‌کرد:«مشکلی با دایی نداشته و ندارم و اگر حرفی زدم تنها به خاطر مصالح و منافع ملی بوده است. تنها می‌گویم آقای دایی به‌عنوان کسی که بیشترین بازی تدارکاتی تیم ملی در زمان او بوده و نتوانسته تیم ملی را به جام جهانی ببرد، اگر از ملت عذرخواهی نکرد، حداقل سکوت می‌کرد و درباره حق و حقوقش صحبت نمی‌کرد. در کشورهای پیشرفته وقتی تیمی به جام جهانی نمی‌رود فدراسیون فوتبال و سرمربی تیم ملی از مردم عذرخواهی می‌کند ولی در اینجا دوستان به جان هم افتاده‌اند و به‌دنبال حق و حقوق دو، سه‌ ساله‌شان هستند.»

مایلی کهن اضافه می‌کند:« در همه جای دنیا شرکت‌های تولیدکننده لباس برای اینکه تیم‌های ملی لباس‌هایشان را بپوشند به فدراسیون‌ها پول می‌دهند اما در اینجا دایی مدعی است که شرکتش به خاطر لباس‌هایی که به تیم ملی داده، طلبکار است.» حال باید دید واکنش دایی به حرف‌های مایلی کهن چه خواهد بود.

بدون تماشاگر

سایپا و پرسپولیس معمولا رقابت نزدیکی داشته‌اند. سایپا در دور برگشت فصل قبل توانست با پیروزی 2 بر صفر مقابل حریف پرطرفدارش شگفتی ساز شود. این بار پرسپولیس تماشاگرانش را هم ندارد و این موضوع به نفع سایپا خواهد بود. دایی درباره محرومیت یک جلسه‌ای پرسپولیس به‌دلیل اتفاقات بازی مقابل تراکتور می‌گوید: «من این تصمیم را اصلا قبول ندارم؛ چرا که تماشاگران ما هیچ تخلفی در آن بازی نکردند اما ما چاره‌ای نداریم و باید به این تصمیم احترام بگذاریم. همه اتفاقاتی که در بازی تراکتورسازی افتاد نمایانگر مظلومیت پرسپولیس بود و همه مردم دیدند که در آن بازی پرسپولیس مظلوم واقع شد. امیدوارم با یک بازی خوب جای تماشاگران را پر کنیم.»

دایی اما بدون تماشاگر هم باید راهی برای گرفتن 3 امتیاز پیدا کند، به‌ویژه پس ازشکست غیرمنتظره روز دوم در خانه صبا. او با یاد آوری آن بازی می‌گوید:«متأسفانه در بازی قبل به‌دلیل یکسری مشکلات فردی و بد‌شانسی بازی را واگذار کردیم درصورتی که خیلی بهتر از دیدار اول بازی کرده بودیم. ما تیم خیلی خوبی داریم و سعی می‌کنیم روز جمعه هم 3امتیاز بازی را بگیریم و با تمام قدرت برای کسب این سه‌امتیاز برابر سایپا به میدان خواهیم رفت. »

دایی از بازیکنانی که مقابل صبا اشتباهات فردی داشتند نامی نمی‌برد ولی گفته می‌شود که او پس از بازی از شیث رضایی و حقیقی به خاطر گل‌های خورده انتقاد کرده و در این بازی به احتمال زیاد آنها را نیمکت‌نشین خواهد کرد. در این صورت رحمان احمدی برای نخستین‌بار درون دروازه پرسپولیس می‌ایستد و سپهر حیدری، زوج نورمحمدی در قلب دفاع خواهد بود.

موفقیت این دو بازیکن می‌تواند سرنوشت این بازی را هم رقم بزند. در بازی فصل گذشته انصاری فرد، خیری و منوچهری، مهاجمان جوان سایپا بارها دفاع پرسپولیس را به هم ریختند و در این بازی هم تهدید اصلی خواهند بود. سایپا هم که در روز دوم در آبادان مغلوب صنعت نفت شد، مثل پرسپولیس 3امتیازی است و در این بازی به پیروزی فکر می‌کند.

تاریخ: 1389/5/13
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: