برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

مسوول انجمن كانگ فوتوآ ‪:۲۱‬ ‪ ۳۰‬هزاررزمي كاردر اين رشته در كشورفعاليت دارند

ورزش. رزمي. كانگ فوتوآ ‪۲۱‬
مراغه- مسوول انجمن كانگ فوتوآ ‪ ۲۱‬گفت: ‪ ۳۰‬هزار رزمي كار در كشور در اين رشته فعاليت دارند.

احمد سلامي خانشان، روز پنجشنبه در حاشيه همايش ‪ ۳۹‬امين كنگره سراسري علمي ، فرهنگي و ورزشي انجمن كانگ فوتوآ ‪ ۲۱‬وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در دانشگاه مراغه درگفت و گوي اختصاصي با ايرنا افزود: از اين تعداد حدود ‪۳۰‬ درصد را بانوان مي‌دهند.

وي گفت: حدود دو هزار مربي فعال دركشور وظيفه آموزش اين افراد را بر عهده دارند و پيش بيني مي‌شود در آينده نزديك با ارتقاي سطح كمي و كيفي مربيان، نه تنها كشور از نظر تعداد مربي در اين رشته اشباع شود بلكه بوسيله آنان زمينه صدور بيشتر مباني اسلام و انقلاب و ديدگاههاي تشيع و بويژه مراجع صالحه به جهان فراهم شود.

وي اظهارداشت: رشته كانگ فوتوآ ‪ ۲۱‬از رشته‌هاي زيرمجموعه كونگ فو بوده و از ‪ ۳۶‬سال قبل در كشور ما بنيانگذاري شده و هم اكنون در ‪ ۵۲‬دانشگاه و تمام استانهاي كشور با استفاده از علم مدرن ورزشي و آموزش دروس تربيت بدني تخصصي در ورزشهاي رزمي آموزش داده مي‌شود.

سلامي خانشان اضافه كرد: ‪ ۹۰‬درصد از اساتيد اين رشته داراي تحصيلات دانشگاهي بوده و سعي مي‌شود براي سال هزار و ‪ ۴۰۰‬در راستاي تحقق منويات رهبر معظم انقلاب ايران در اين سال بنيان علم خواهد بود ، اين ورزش را براي جلوگيري از گسترش پديده اعتياد، گوشه‌گيري جوانان و تقويت بنيه جسماني آنان به تمام نقاط كشور از جمله روستاها توسعه داده شود.

وي با بيان اينكه هم اكنون اين رشته در ‪ ۳۶‬كشور جهان شعبه دارد، گفت:
مكتبي و اسلامي بودن، عملياتي كردن صفات يك هزار و يك اسماء الله جوشن كبير و نبود نياز به امكانات و تجهيزات گران از جمله ويژگيهاي اين رشته رزمي است.

وي با تقدير از تلاشهاي برگزاركنندگان اين كنگره در مراغه هاطرنشان كرد:
ارتقاي ورزشكاران در اين رشته از شال بند سفيد به شال بند سرخ در هفت مرحله بوده و ضمن آموزش و يادگيري ‪ ۲۱‬مرحله فني و اجراي مبارزات كلاسيك و غيركلاسيك رزمي كاران بايد هرسال يك طرح تحقيقاتي مطابق با مقطع تحصيلي كارداني، كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكترا در كنگره اين انجمن ارايه دهند اسلامي خانشان با اشاره به اينكه اين ورزش رزمي مورد توجه وزارت كشور است، گفت: مقرر شده شعبه اين ورزش در تمام استانداريها، فرمانداريها و دهياري ها گسترش يابد.

وي، افزود: هر سال در هر كنگره درخصوص محل و ويژگي كنگره بعدي تصميم‌گيري مي‌شود و با توجه به اينكه استانهاي اصفهان ، كرمان و آذربايجان شرقي نامزد برگزاري چهلمين كنگره اين انجمن هستند پيش بيني مي‌شود يكي از اين استان‌ها در اختتاميه ‪ ۳۹‬امين كنگره كانگ فوتوآ ‪ ۲۱‬از سوي شوراي عالي انتخاب شود.

‪ ۳۹‬امين كنگره كانگ فوتوآ ‪ ۲۱‬در دو بخش همايش علمي و جشنواره هنرهاي رزمي برگزار و همايش علمي آن طي روزهاي ‪ ۱۴‬و ‪۱۵‬مرداد ماه دردانشگاه مراغه و هنرستان كشاورزي و جشنواره هنرهاي رزمي آن نيز عصرجمعه در پارك معلم اين شهرستان بصورت عمومي برگزار مي‌شود.

شهرستان مراغه با ‪ ۲۵۰‬هزار نفر جمعيت در ‪ ۱۴۷‬كيلومتري جنوب غربي تبريز مركز آذربايجان شرقي واقع است.
تاریخ: 1389/5/14
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: