برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

کاراته قهرمانی آسیا/جوانان ایرانی به پنج مدال طلا و نقره دست پیدا کردند

در پایان نخستین روز از رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا نمایندگان کشورمان در رده سنی جوانان موفق به کسب سه مدال طلا و دو نقره شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، در نخستین روز رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا که در هنگ کنگ جریان دارد، تیم جوانان ایران موفق به کسب پنج مدال طلا و نقره در بخش کومیته شد.

پریسا وفایی در وزن 47- کیلوگرم دور اول را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت و سپس حریفانی از قزاقستان و مالزی را از پیش رو برداشت و به فینال رسید. وفایی حریف اندونزیایی را در این مرحله شکست داد و به مدال طلا وزن 47- کیلوگرم دست یافت.

مهتاب اسماعیلی دیگر عضو تیم بانوان ایران در وزن 54- کیلوگرم بعد از شکست حریفانی از تایلند، ژاپن و اردن در دیدار پایانی هم با شکست نماینده چین مدال طلا را در این وزن از آن تیم کشورمان کرد.

در وزن 57- کیلوگرم پسران نیز محمد شایگان رقبای خود از مالزی، هند و کویت را شکست داد و در دیدار پایانی هم کاراته‌کای قزاقستانی را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

محمدامین تقی‌پور، یکی دیگر از کاراته کاهای کشورمان در وزن 52- کیلوگرم با برتری مقابل حریفانی از یمن، قزاقستان و تایوان راهی دیدار فینال شد اما مبارزه برای کسب مدال طلا را به حریف ژاپنی واگذار کرد و به مدال نقره دست یافت. 

در وزن 70- کیلوگرم نیز سجاد بارانی پس از استراحت در دور اول مسابقات، نمایندگان کویت و قزاقستان را شکست داد. این کاراته کا جوان نیز دیدار نهایی را به حریفی از قزاقستان واگذار کرد و نقره گرفت. 

مسعود پرویز ششمین فینالیست تیم کشورمان است. وی که با برتری مقابل نمایندگان چین تایپه و مالزی در وزن 70+ کیلوگرم راهی بازی نهایی شده، فردا برای کسب مدال طلا باید با حریف قزاقستانی خود مبارزه کند.

برای اولین بار نام یک بانوی ایرانی در مسابقات آسیایی کاراته به عنوان داور دیده شد. آزاده عقیلی از داوران بین المللی کشورمان در این دوره از مسابقات به قضاوت پرداخت که بسیار حائز اهمیت بود.

دهمین دوره رقابت‌های جوانان و امید آسیا از صبح امروز در هنگ کنگ آغاز شده است.


تاریخ: 1389/5/14
کلمات کلیدی: ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: