برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

واليبال كاپ آسيا؟ ايران ژاپن را شكست داد و به نيمه نهايي رفت

ورزش. ورزش‌هاي توپي. واليبال. كاپ آسيا
اروميه - تيم ملي واليبال ايران عصر پنجشنبه در سومين ديدار از مرحله يك چهارم نهايي دومين دوره مسابقات واليبال مردان آسيا ، ژاپن را از پيش رو برداشت و راهي نيمه نهايي شد.

به گزارش ايرنا، تيم واليبال كشورمان كه در مرحله مقدماتي در گروه اول مقام نخست را كسب كرده بود، در مرحله يك چهارم نهايي به مصاف تيم چهارم گروه دوم، ژاپن رفت و با حساب ‪ ۳‬بر صفر اين تيم را شكست داد.

تيم ايران گيم نخست اين ديدار را با نادي، نظري افشار، عليزاده، كمالوند ، موسوي، محمد كاظم و معروف آغاز كرد و هرچند كه ملي پوشان در اين گيم حريف را دست كم گرفته بودند، اما در نهايت ‪ ۲۶‬بر ‪ ۲۴‬پيروز شدند.

تيم ملي ژاپن كه در اصل تيم اميد اين كشور است در گيم دوم سعي كرد كه بازي هماهنگ تري را ارائه دهد، اما در اين كار ناكام ماند و اين گيم را با نتيجه ‪ ۲۵‬بر ‪ ۱۶‬واگذار كرد .

در گيم سوم هر دو تيم نسبتا اشتباهات زيادي داشتند كه دقت نكردن در زدن سرويس و دفاع بر روي تور از جمله اشتباهات بازيكنان ايران بود اما باز هم ملي پوشان كشورمان با امتياز ‪ ۲۵‬بر ‪ ۲۲‬ژاپن را شكست دادند و در مجموع با حساب ‪ ۳‬بر صفر فاتح اين بازي شدند.

تيم‌هاي واليبال ايران و ژاپن تا كنون ‪ ۲۲‬ديدار رسمي با يكديگر داشته اند كه ‪ ۱۷‬پيروزي براي ژاپن و ‪ ۵‬شكست براي اين تيم نتيجه آن بوده است.

پنج پيروزي‌هاي ايران از سال ‪ ۲۰۰۲‬ميلادي به بعد بوده است كه دو بازآن با سرمربيگري حسين معدني بود.

تا كنون تيم‌هاي ايران، تايوان و چين مجوز حضور در مرحله نيمه نهايي و رقابت براي كسب عنوان‌هاي اول تا چهارم را بدست آوردند و برنده بازي هند با كره جنوبي نيزچهارمين تيم اين گروه خواهد بود.

تيم‌هاي استراليا، قزاقستان، ژاپن و بازنده ديدار كره و هند نيز تيم‌هاي شركت‌كننده در مرحله نيمه نهايي براي كسب عنوان‌هاي پنجم تا هشستم خواهند بود.

دومين دوره مسابقات واليبال قهرماني مردان آسيا از دهم مردادماه در اروميه آغاز و روز شنبه ‪ ۱۶‬ماه جاري به پايان مي‌رسد.

حاشيه‌هاي بازي امروز ايران و ژاپن

*جمع كثيري از ملي پوشان سابق تيم ملي واليبال كشورمان از جمله رسول صالحي، جمشيد قديمي، احمد شوشتري، مهدي صادق پور، امير حيدري، منوچهر آقايي، مهدي ابوترابي، محمد تركاشوند، اكبر كهن و ... از شهرهاي مختلف ايران براي مشاهده بازي دو تيم ايران و ژاپن به سالن غدير اروميه آمده بودند.


*يك ساعت قبل از آغاز مسابقه سالن شش هزارنفري شهر اروميه تكميل شده بود.


*نيروي انتظامي و دست اندركاران اين رقابتها براي برقراري نظم و هماهنگي در اين دوره از مسابقات تلاش زيادي دارند كه در بازي امروز اين تلاش‌ها به عينه قابل مشاهده بود.

تاریخ: 1389/5/14
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: