برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

هيچ‌گاه سياه‌ كار و عوام‌ فريب نبود‌ه‌ام/ مرد همیشه جنجالی فوتبال ایران : دايي اگر عذرخواهي نكرد، حداقل سكوت مي‌كرد / براي دهن‌ كجي به «واعظ» مخالفش را به استقلال آوردند / هیچ رییس جمهوری مثل احمدی نژاد

سرمربي تيم فوتبال سايپا در آستانه‌ي ديدار با پرسپوليس با انتقاد از علي دايي گفت: من مشكلي با او ندارم و اگر حرفي مي‌زنم تنها به خاطر مصالح و منافع ملي بوده است.

محمد مايلي كهن ، درباره‌ي ديدار اين هفته تيمش برابر پرسپوليس گفت: چندي پيش يك سري جوان كه پول مي‌گيرند و بوق مي‌زنند سروصدا كردند و گفتند مايلي يادت باشه، پرسپوليس سرورته. من همان جا گفتم پرسپوليس نه تنها سرور من كه تاج سرم است. در فوتبال هرچه داشته‌ام اول از خدا و بعد از مادر خدا بيامرزم و سپس از اعتباري بوده كه پرسپوليس به من داده است. خودم را هميشه مديون پرسپوليس مي‌دانم و هيچ وقت هم اين طور نبود كه در بازي‌هاي مقابل پرسپوليس عوام‌فريبي بكنم و با سياه‌كاري بگويم مقابل پرسپوليس روي نيمكت نمي‌نشينم. هميشه مقابل پرسپوليس روي نيمكت نشسته‌ام و به دنبال بازي جوانمردانه بودم. اين بار هم شرايط تفاوتي ندارد. تلاش‌مان اين است مقابل تيم بزرگ پرسپوليس ارائه‌گر يك بازي خوب باشيم.

وي درباره‌ي محروميت تماشاگران از حضور در ورزشگاه آزادي گفت: از اين اتفاق بسيار ناراحتم چرا كه فوتبال بدون هوادار معنا ندارد. خيلي دوست داشتم هواداران خونگرم پرسپوليس در ورزشگاه بودند اما متاسفانه اين اتفاق نيفتاد. بارها گفته‌ام كه باخت فني برايم لذت‌بخش‌تر است تا بردي كه بخواهم به هر طريقي به آن برسم.

مايلي كهن ادامه داد: ما هفته گذشته برابر صنعت نفت شكست خورديم. آن هم در شرايطي كه تيم من حتي نبايد مساوي مي‌كرد و ما شايسته پيروزي بوديم اما ديديد كه كسي را متهم نكرديم و به بازيكنان و كادرفني صنعت نفت تبريك گفتيم. نفت پس از گلي كه زد از تاكتيكي استفاده كرد كه توانست موفق باشد. دليلي ندارد كه بگويم تيم حريف 10 نفره دفاع كرد. آن‌ها با تاكتيكي مناسب از گل‌شان دفاع كردند. در همين تيم جواني 18 ساله حضور داشت به نام سجاد مشكل‌پور كه در مركز خط دفاعي بازي مي‌كرد. اميدوارم اين حرف من باعث غرور اين بازيكن نشود اما او بسيار مسلط و پخته بازي مي‌كرد. همين جا به دوست و برادرم غلام پيرواني توصيه مي‌كنم كه اگر مي‌تواند اين بازيكن را به اردوي تيم اميد دعوت كند و او را مورد آزمايش قرار دهد. اين بازيكن اگر مغرور نشود و از حواشي به دور باشد، نويد يك مدافع وسط خوب را به فوتبال ايران مي‌دهد.

وي درباره‌ي پرسپوليس هم گفت: پرسپوليس امسال تيم بسيار خوبي است و مهره‌هاي بسيار خوبي خريده و طبعا مبالغ خوبي را هم براي اين بازيكنان پرداخت كرده است. پرسپوليس بايد با اين مهره‌ها روز به روز بهتر باشد.

مايلي كهن درباره‌ي رويارويي‌اش با علي دايي گفت: مشكلي با دايي نداشته و ندارم و اگر حرفي زدم تنها به خاطر مصالح و منافع ملي بوده است. تنها مي‌گويم آقاي دايي به عنوان كسي كه بيشترين بازي تداركاتي تيم ملي در زمان او بوده و نتوانسته تيم ملي را به جام جهاني ببرد، اگر از ملت عذرخواهي نكرد، حداقل سكوت مي‌كرد و درباره‌ي حق و حقوقش صحبت نمي‌كرد. من حرفم را مي‌زنم چرا كه وظيفه‌ام است. من حاضر نيستم يك خار در پاي دشمنم برود اما اگر حرفي مي‌زنم تنها به خاطر وظيفه ملي‌ام است و تا زماني كه جان داشته باشم، اين حرف‌ها را عنوان مي‌كنم. من كشور، مردم و نظامم را دوست دارم و وظيفه‌ام اين است كه اين حرف‌ها را بزنم. خوشبختانه در وضعيتي هم نيستم كه بگويند با اين حرف‌ها به دنبال منافع شخصي‌اش است.

وي ادامه داد: در كشورهاي پيشرفته وقتي تيمي به جام جهاني نمي‌رود فدراسيون فوتبال و سرمربي تيم ملي آن كشور از مردم عذرخواهي مي‌كند ولي در اينجا دوستان به جان هم افتادند و به دنبال حق و حقوق دو، سه‌ ساله‌شان هستند. اين نشان دهنده بي‌تدبيري، بي‌بصيرتي و كم‌دانشي مسوولان فدراسيون فوتبال است. چند روز پيش از آنكه فدراسيون فوتبال سرمربي تيم ملي براي جام جهاني 2010 را معرفي كند، دايي با ناراحتي در گفت‌وگو با برنامه 90 گفت كسي سرمربي تيم ملي مي‌شود كه لابي قوي‌تري داشته باشد و 48 ساعت بعد او به عنوان سرمربي تيم ملي انتخاب شد. اين نشان مي‌دهد كه او لابي قوي‌تري داشته است. اگر مسوولان فدراسيون فوتبال بينش داشتند و كاربلد بودند بايد از دايي پول هم مي‌گرفتند تا او رابه عنوان سرمربي تيم ملي انتخاب كنند.

وي ادامه داد: من 30 سال است كه در ورزش كشور حضور دارم. روساي جمهور زيادي در اين 30 سال بوده‌اند و همه آن‌ها به فراخور خودشان زحمات زيادي كشيده‌اند اما هيچ كدام از اين روساي جمهور ميزان علاقه‌مندي دكتر احمدي‌نژاد را به ورزش نداشتند. افزايش چند برابري بودجه ورزش كشور نشان دهنده اين علاقه است. وقتي هر تيم ورزشي به موفقيت مي‌رسد و رييس جمهور از خودش هزينه مي‌كند و پيام مي‌دهد نشان دهنده علاقه رييس جمهور به ورزش است. با اين حال علي‌رغم علاقه‌ام به رييس جمهور، اين ايراد را مي‌بينم كه همچون ادوار گذشته در اين دو دوره نيز افرادي در راس ورزش كشور قرار گرفته‌اند كه به دليل عدم آگاهي‌شان به ورزش نتوانستند خدمات لازم را ارائه كنند. در اين مدت 30 ساله هر رييس ورزشي طرح‌هايي را ارائه داد. طرح‌هايي كه با هزينه‌هاي بسيار زيادي مطرح شد. تنها در يك مقطع زماني و در دوره‌ي هاشمي طبا، طرح پايگاه ورزش‌هاي قهرماني ارائه شد كه از هر كس بپرسيد، مي‌گويد بي‌نظيرترين برنامه ورزش كشور بوده و اين برنامه دليل موفقيت ورزش ايران در سيدني و آتن بوده است. اين اتفاق در زمان دولت اصلاحات افتاد اما وقتي هاشمي طبا رفت و مهرعليزاده آمد اين طرح با ثمره فراوانش به كنار زده مي‌شود. پس از آن طرح جامع با ميلياردها تومان هزينه مطرح مي‌شود و پس از آن در زمان مهرعليزاده به خاطر يك حسادت مهم‌ترين كرسي ورزش ايران در كميته بين‌المللي المپيك از ورزش ايران گرفته مي‌شود. همه اين‌ها در يك دولت اتفاق افتاده است. بعد از مهرعليزاده، علي‌آبادي مي‌آيد. او هم طرح جامع را در گنجه سازمان تربيت بدني مي‌گذارد و طرح المپياد ايرانيان را علم مي‌كند. طرحي كه هزينه زيادي براي آن شد. ما مي‌دانيم كه استان‌ها براي اعزام تيم‌ها چه مشكلي دارند اما مجبور بودند به خاطر اين المپياد در عرض يك ماه در دو بخش آقايان و خانم‌ها و در تمامي رده‌ها تيم‌هايشان را اعزام كنند. پس از رفتن علي‌آبادي اين طرح چه شد؟ مي‌بينيم كه اين اتفاق‌ها هم در يك دولت اصول‌گرا مي‌افتد. درد من اين است افرادي كه به عنوان مسوول سازمان تربيت بدني انتخاب مي‌شود، آشنايي خاصي با ورزش ندارند. به خدا افرادي كه در سازمان هستند، آشنايي و بينش‌شان بسيار بيشتر از بيروني‌هاست.

مايلي كهن با بيان اينكه تا يك نفر انتقاد كرد نبايد او را دشمن فرض كنيم، گفت: استنباطم اين است كه وقتي مي‌خواهيم به يك مستحق كمك كنيم به خودمان بسيار سخت مي‌گيريم اما به من گردن‌كلفت پول‌هاي درشت مي‌دهيم. اين به عدم مديريت و عدم آشنايي برمي‌گردد. اين اتفاق مربوط به حالا نيست. در 30 سال گذشته و قبل از انقلاب هم رخ داده است اما اگر ما انقلاب كرديم، به خاطر بهبود وضعيت بود چه بسا در بسياري از بخش‌ها هم تاثيرات بسيار شگرفي ديديم. من 24 سال قبل از انقلاب و 32 سال بعد از انقلاب حضور داشتم. حسم اين است كه اگر حسادت‌ها را كنار بگذاريم كارها بهتر انجام مي‌گيرد. به عنوان نمونه يك نفر مانند واعظي آشتياني به استقلال مي‌آيد و تلاش مي‌كند ساختار نسبي‌اي را در باشگاه استقلال ايجاد كند. درست است شايد برخي رفتارها هم اشتباه بوده اما به هر حال اين فرد پايه‌هايي را ايجاد كرده است اما، تا اين شخص در يك جلسه محكم صحبت مي‌كند و نقدي را مطرح مي‌كند، به صبح نرسيده، او را بركنار مي‌كنيم و براي دهن‌كجي به او هم كه شده مخالف صددرصدش را به عنوان جانشينش انتخاب مي‌كنيم. اين‌ها مشكل ورزش ماست.
تاریخ: 1389/5/15
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: