برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

استقلال در حسرت پيروزي مقابل ذوب‌آهن تساوی فولادشهر به نفع سایر مدعیان

ورزش > فوتبال  - تساوی یک بر یک استقلال در خانه ذوب آهن هیچکدام از 2تیم را خوشحال نکرد؛ نه استقلال که می‌خواست شکست روز دوم مقابل فولاد را جبران کند و نه ذوب آهن که در خانه به‌دنبال سومین پیروزی متوالی‌اش بود.

البته حسرت استقلال بابت این تساوی بیشتر از میزبان است؛ چرا که تا دقیقه 79 سه امتیاز را در اختیار داشت.شکست خانگی مقابل فولاد منجر به تغییرات زیادی در ترکیب استقلال شده بود و مبعلی، شیرزاد، صادقی و طالب‌لو قربانیان اصلی این شکست بودند که روی نیمکت نشستند.

در عوض کیانوش رحمتی، آندره لوییز، امیر آبادی و محمد محمدی برای نخستین بار در ترکیب اصلی قرار گرفتند. علاوه بر تغییر نفرات، مظلومی آرایش تیم را هم از 3-3-4 به 1-3-2-4 تبدیل کرده بود. استفاده از 2هافبک دفاعی به استقلال کمک کرد که بر خلاف 2بازی قبلی، ساختار دفاعی مطمئن‌تری داشته باشد. فرهاد مجیدی خیلی زود تصور کرد که نخستین گلش در لیگ دهم را به ثمر رسانده ولی کامرانی‌فر، کمک داور حاضر در جام جهانی 2010 این صحنه را آفساید تشخیص داد. در نهایت کاپیتان استقلال در دقیقه 39 موفق به گلزنی شد. این گل شباهت زیادی به گل استقلال مقابل شهرداری داشت که آن هم روی فرار دسوزا از جناح چپ زده شد.

ذوب آهن نیمه دوم را تهاجمی‌تر شروع کرد و استقلال برای دفاع از گل زده‌اش، ترجیح داد دفاع کند. به‌نظر می‌رسید ترفند مظلومی مؤثر باشد؛ چرا که با وجود مالکیت بیشتر ذوب آهن، دروازه محمدی به ندرت تهدید شد. اما در شرایطی که خلعتبری و حدادی‌فر، ملی‌پوشان ذوب‌آهن توسط مدافعان میهمان مهار شده بودند، سید محمد حسینی دیگر ملی پوش ذوب تیمش را از نخستین شکست فصل نجات داد.

در دقایق بعد از گل هر دو تیم برای زدن گل پیروزی تلاش کردند ولی نتیجه تغییری نکرد تا بیش از همه به نفع سایر مدعیان شود.
مظلومی درباره بازی گفت:«بازی خوبی بود و به بخشی از اهداف‌مان رسیدیم. ما به‌دنبال کسب 3امتیاز بودیم اما با توجه به اینکه از نظر تاکتیکی تا حدودی در این دیدار موفق بودیم، کسب یک امتیاز هم ارزشمند بود.» مظلومی اضافه کرد که برنامه‌اش مهار هافبک‌های حریف بوده است:«می‌خواستیم روی ضدحملات به گل برسیم.

فکر می‌کنم گل اول‌مان هم آفساید نبود و اگر گل مجیدی مردود نمی‌شد می‌توانستیم با پیروزی زمین را ترک کنیم.» او درباره گل تساوی ذوب گفت:« به بازیکنانم گفته بودم مواظب نفوذهای حسینی باشند اما آنها سهل‌انگاری کردند و بازیکن ذوب آهن در شرایطی دروازه ما را باز کرد که 2بازیکن دفاعی‌مان مقابلش قرار داشتند. من به خاطر این سهل‌انگاری با آنها برخورد خواهم کرد. اگر این بازی را مقابل فولاد انجام می‌دادیم قطعا تیم پیروز مسابقه بودیم. قطعا همه بازیکنان هفته به هفته بهتر می‌شوند.»

ابراهیم‌زاده اما معتقد است که ذوب در این بازی شایسته پیروزی بود:«اگر بخواهم این دیدار را در یک جمله خلاصه کنم باید بگویم استقلال از دست ما فرار کرد. استقلالی‌ها راه متوقف کردن قدرت ذوب آهن را پیدا کرده بودند و با استفاده از 4دفاع و 3هافبک دفاعی سعی در کنترل تیم ما و استفاده از ضدحملات داشتند. آنها در نیمه نخست تنها 2موقعیت گلزنی داشتند که ضربه اول آفساید و ضربه دوم به گل تبدیل شد.

بازیکنان ما در نیمه دوم کاملا بر بازی مسلط بودند. سعی داشتیم با فرستادن توپ به نقاط کور تیم استقلال به گل برسیم که این اتفاق تنها یک بار رخ داد اما در مقابل، تیم استقلال تنها به فکر ضدحمله بود و با تکیه بر این روش بازی مقابل ما به یک امتیاز دست پیدا کرد. نوع فوتبال آنها کار ما را برای رسیدن به پیروزی سخت کرد.» وی افزود: «هدف همه اعضا و کارکنان باشگاه ذوب آهن رسیدن به قهرمانی است، به همین دلیل نباید در چنین مسابقاتی به راحتی امتیاز از دست بدهیم.»

تاریخ: 1389/5/15
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: