برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

کامرانی‌فر در گفتگو با مهر:خداحافظی‌ام برای توجه بیشتر به داوری بود/ می‌خواهم به زندگی‌ام برسم

کمک داور حاضر در جام جهانی 2010 عمده ترین دلیل طرح موضوع خداحافظی خود از دنیای داوری را توجه بیشتر و تغییر نگاهها به جامعه داوری عنوان کرد.

حسن کامرانی فر در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان این مطلب افزود: مطرح کردن بحث کناره گیری‌ام از فوتبال تنها به این خاطر بود که به قشر داوران فوتبال کشور بیشتر توجه شود و نگاهی که امروز به داوری فوتبال وجود دارد ، تغییر کند.

کامرانی فر تصریح کرد: متاسفانه بعضی ها این موضوع را به غرور ناشی ازحضور در جام جهانی نسبت دادند و آن را جریانی برای مطرح کردن خودم دانستند درحالیکه چنین قضاوت هایی به هیچ وجه منصفانه نبود.

وی اضافه کرد: برای رسیدن به جام جهانی از بسیاری خواسته هایم گذشتم و دو - سه سال ازبهترین سالهای عمرم را صرف کردم و با خداحافظی از فوتبال می خواستم بیشتر برای زندگی شخصی و ادامه تحصیلم وقت بگذارم.

تنها داور ایرانی جام جهانی آفریقای جنوبی با بیان اینکه در مسابقات جام جهانی عملکرد خوب برخی داوران باعث مطرح شدن نام کشورهایشان درسطح دنیا شد، گفت: قضاوت های خوب راوشان ایرماتوف باعث شد نام کشور ازبکستان حتی بیشتر از تیم فوتبال این کشور بر سر زبانها بیفتد و یک داور به تنهایی برای یک کشور افتخارآفرینی کند.

کامرانی فر اضافه کرد: در بازی مکزیک و فرانسه آنچه بیش از همه درصدر اخبار این مسابقه قرار گرفت و نام کمک داور ایرانی و تصمیم او در صحنه مشکوک به آفساید تیم مکزیک مطرح شد که نشان می دهد حضور یک داور در چنین رویداد بزرگی تا چه اندازه می تواند مهم و تاثیرگذار باشد.

وی تاکید کرد: بنابر این یک داور می تواند به تنهایی برای یک کشور افتخارآفرین باشد و به همین خاطر تاکید دارم که باید نگاهها به داوری تغییر کند و توجه به این قشر بیشتر باشد.

کمک داور مشهدی فوتبال ایران یادآور شد: پس از مطرح کردن بحث کناره گیری ام از دنیای فوتبال بسیاری از بزرگان و اساتید داوری فوتبال کشور با من تماس گرفتند و از من خواستند با توجه به روحیه تازه ای که در جامعه داوری بوجود آمده و انگیزه ای که در داوران فوتبال کشور ایجاد شده از تصمیم ام صرفنظر کنم که تا این لحظه به توصیه این بزرگان عمل کردم و پافشاری بر روی این موضوع را از نظر اخلاقی درست ندیدم.

کامرانی فر در عین حال گفت : البته تصمیم ام برای خداحافظی از دنیای داوری به شرایط آینده بستگی خواهد داشت و فعلا از کمیته داوران خواسته ام داوریهای کمتری به من بدهد تا فرصت بیشتری برای زندگی شخصی ام داشته باشم تا بعدها بطور قطعی در این زمینه تصمیم گیری کنم.


تاریخ: 1389/5/16
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: