برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

می خواهیم بعد از سالها ایران را قهرمان اسیا کنیم/قطبی:بازیکن ملی باید شخصیت داشته باشد / سند حضور قطبی در آفریقا به نمایش درآمد!/بله کولر نداشتیم، که چی؟/ کریمی با باشگاهش باشد به نفعش خواهد بود/ هرکس بخواهد با تیم ملی باشد نباید حاشیه سازی کند!

سند حضور قطبی در آفریقا به نمایش درآمد

وی در باره حضورش در جام جهانی گفت من 11 بازی را از نزدیک مشاهده کردم اما خیلی متاسفم که برای اثبات حضور خود در افریقای جنوبی باید بلیط مسابقات را در این برنامه به بینندگان نشان بدهم. گل -  افشین قطبی با حضور در برنامه ورزش از نگاه 2 به خیلی از ابهامات پاسخ داد. بخش مصاحبه با قطبی در حالی آغاز شده بود که ووله ای با عکسهای قطبی با مربیانی مثل هیدینک ، ادووکات و سمپسون آغاز شده بود و خود قطبی هم با یادآوری سوابقش داستان حضورش در فوتبال به عنوان یک مربی را مرور کرد.

از مربیان عذر می خواهم

قطبی ابتدا به مصاحبه های ضبط شده تعدادی از مربیان لیگ از جمله علی دایی و پرویز مظلومی  نگاه کرد و در پاسخ چنین عنوان کرد: همیشه دیدگاهها و نظرات مختلفی وجود دارد ومن به همه انها احترام می گذارم.

قطبی علت دعوت از 35 بازیکن را یک رسم عنوان کرد که همه جا وجود دارد وگفت من باید احتمال وجود مشکل برای بازیکنان مانند عدم صدور ویزا و مصدومیت بازیکنان را بدهم.من همیشه در هر پست چند نفررا دعوت میکنم ولی این رابدانید هیچ کسی از تیم خط نخورده.

قطبی ضمن عذر خواهی از مربیان لیگ برتری افزود من مربیان باشگاهها را درک میکنم چون خودم هم مربی باشگاهی بوده ام.اما وقتی تیمی بازیکن ملی پوش انتخاب می کند کیفیت و تجربه بازیکن ملی را به باشگاه وارد میکند اما باید قبول کند که مدتی این بازیکن را در اختیار نداشته باشد.

فقط 10 درصد لیگ در تیم ملی بود

به گزارش گل قطبی با اشاره به برنامه ریزی اردوی اتریش ادامه داد:این اردو 15 روز نبود و زمانش کم شد و ما حتی بازی والنسیا را از دست دادیم .ما برای اردوی اتریش از 4 ماه قبل برنامه ریزی کرده بودیم و باشگاهها از این موضوع مطلع بودند.ما چون در طول مدت جام جهانی حق برگزاری دیدار تدارکاتی نداشتیم این زمان از نظر ما بهترین موقع بود.اگر توجه کرده باشید اکثر بازیکنان ملی پوش در هفته اول برای تیمهایشان مثمر ثمر بودند .ما فقط 10درصد لیگ را برداشتیم و از هر تیم حداکثر 3 بازیکن انتخاب کردیم و این تعداد نمیتواند زیاد به باشگاهها فشاری وارد کند.این اردوی 12 روزه استارتی بود برای 6 ماه اینده.

بازی لاتزیو ومشکل فرهنگی ما

وقتی مجری برنامه از قطبی درباره کیفیت بازیهای تدارکاتی حرف زد ، قطبی با اشاره به اینکه لاتزیو به جز 2 بازیکن همه چهذه هایش را داشت ، گفت:یکی از مشکلات فرهنگ ما این است که وقتی در مقابل حریفی نتیجه مطلوبی کسب میکنیم عنوان میکنند که تیم حریف ضعیف بوده و هیچ وقت عنوان نمی شود که تیم ملی موفق بوده.اما من از بازی لاتزیو راضی هستم و حتما تاثیرات این بازیها را خواهید دید.

بله کولر نداشتیم، که چی؟

قطبی در مورد محل اردو عنوان کرد:در یک سال اخیر تیمهای ملی کامرون-مقدونیه رومانی و.... وهمچنین تیمهای سوسیه داد بوخوم و خیلی از تیمهای دیگر در این مکان اردو برپا کرده اند. اما درست است هتل تیم ملی 4 ستاره بود و کولر نداشت اما  اکثر هتلهای این منطقه به دلیل اب و هوای مطلوب کولر ندارند. عده ای فقط تصاویر منفی به ایران فرستادند و به نظر من به تیم ملی کمک نکردند.ما در حد بودجه اردوی خوبی داشتیم و من اگر بازهم تیمی داشته باشم سعی می کنم تیمم را به این منطقه زیبا و کوهستانی ببرم.امابعضی  نیمه خالی لیوان را می دیدند و منفی بافی میکردند.قطبی وجود هر گونه گاو را در داخل کمپ تکذیب کرد!!! و عنوان کرد مهمترین چیز برای من در این اردو ارامش بود که به ان رسیدم.

کریمی نابغه است

سرمربی تیم ملی درباره علت خط خوردن علی کریمی 2 پهلو حرف زد. او گفت: کریمی در اتریش مصدوم شد و یک بازی تیمش را از دست داد و در بازی بعد هم یک نیمه بازی کرد . من فکر کردم اگر او با باشگاهش باشد به نفعش خواهد بود ضمن اینکه این فرصتی برای جوانترهاست تا تجربه کسب کنند.علی کریمی یک نابغه است که به خاطر تجربه اش هر وقت به تیم ملی دعوت شود کیفیت عالی خودش را نشان خواهد داد.

قطبی اما درباره مسائل کریمی در اردو هم حرفهایی زد:من از کریمی به خاطر تمرکزش در اردو متشکرم او در 2 بازی گل زد و وقتی با او حرف زدم از چیزی گله نکرد اما ...(مکث)اتفاقهایی هم افتاد که حالا باید تصمیم بهتری درباره اش بگیریم.اما من کلی می گویم هرکس بخواهد با تیم ملی باشد باید حاشیه سازی نکند ومثل  یک سرباز مطیع باشد.

 بازیکن ملی باید شخصیت داشته باشد

از قطبی در مورد شهاب گردان هم سئوال شد که او گفت :وقتی یک بازیکن به تیم ملی دعوت می شود فکر می کند تا ابد در تبم ملی می ماند . من همیشه در اردوهای بلند 4 دروازه بان می برم چون همیشه به دروازه بان چهارم این فرصت می رسد که در شرایط ملی تمرین کند اما ما در بازیهای دوستانه 3 گلر دعوت می کنیم.ما از او خواستیم در بازی آخر به همراه بقیه تمرین کند که او این کار را انجام نداد. همانطور که گفتم بازیکن ملی باید شخصیت  ملی داشته باشد.  مصاحبه ای که گردان در مورد من کرد اصلا جالب نبود ومن انتظار داشتم ایشان حرفه ای تر باشد چون در جام ملتها هم ممکن است هرگز به گلر 2 یا 3 فرصت بازی نرسد و این خیلی مهم است که آنها تحمل سکو یا نیمکت را داشته باشند و تیم را به هم نریزند.

احمدی شاهد حضور قطبی در آفریقا

برنامه ورزش از نگاه 2 برای بار اول عکسهای قطبی در آفریقای جنوبی را به همراه بلیتهای بازیها و پروازهایش به نمایش گذاشت.

وی در باره حضورش در جام جهانی گفت من 11 بازی را از نزدیک مشاهده کردم اما خیلی متاسفم که برای اثبات حضور خود در افریقای جنوبی باید بلیط مسابقات را در این برنامه به بینندگان نشان بدهم.

او گفت :آقای احمدی سرپرست سابق پرسپولیس هم مرا آنجا دید و او تنها ایرانی ای بود که من در آفریقا دیدم...

قطبی در پایان گفت: من از مردم بابت انرژی و حمایتشان ممنونم . ما تیم خوبی داریم و به بچه ها هم گفته ام که می خواهیم بعد از سالها ایران را قهرمان اسیا کنیم.
تاریخ: 1389/5/16
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: