برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

نبايد دايي را از انجام مصاحبه محروم كرد

سرمربي تيم فوتبال شاهين بوشهر گفت: نبايد علي دايي را از انجام مصاحبه محروم کرد.

حميد استيلي در مورد قضاوت داوران در ليگ برتر اظهار داشت: تناقض حتي در نظر کارشناسان داوري نيز زياد است. اين در حالي است که داوري قوانين مشخصي دارد. داوران قشر زحمت کش فوتبال هستند و در 15 مسابقه گذشته در ليگ برتر من اعتراضي به داوري نداشته‌ام. هر چند که در برخي از مسابقات اشتباهات داوري به ضرر ما بوده است.
وي ادامه داد: رئيس کميته داوران بايد بداند ما مربيان با داوران همکار هستيم حتي داور چهارم هم همکار ما مربيان محسوب مي‌شود. با اين حال معتقدم نبايد علي دايي از انجام مصاحبه محروم کنيم. بايد به هم احترام بگذاريم نه اينکه فقط مربيان به داوران احترام بگذارند و داوران به مربيان زور بگويند. خوزه مورينيو به داوري اعتراض کرد و 2 جلسه از همراهي تيمش محروم شد.

وي در مورد ديدار با استقلال گفت: بازي سختي روز آينده با اين تيم در پيش داريم. البته ما تيم خوب داريم و هميشه خوب بازي مي‌کنيم با اين حال در نتيجه گيري موفق نبوده‌ايم و در ليگ برتر چهاردهم هستيم اما فردا در جام حذفي بايد به مصاف استقلال برويم و سعي مي‌کنيم بازي خوبي انجام دهيم.
استيلي در مورد اينکه شاهين بوشهر را بيشتر دوست دارد يا پرسپوليس را گفت: من اول شاهين بوشهر را دوست دارم و بعد پرسپوليس را. به هر تيمي که بروم اول آن تيم را دوست دارم البته پرسپوليس در دل ما است.

استيلي در مورد اينکه چرا تيم‌هاي نوجوانان و جوانان ايران در آسيا موفق نشدند، گفت: فدراسيون تدارک خوبي براي اين دو تيم در سطح ملي ديد و مسئولان فدراسيون زحمت کشيدند اما مشکل اساسي اين است که باشگاه‌ها تيم‌هاي پايه را رها کردند. بايد باشگاه‌ها در زمينه تيم‌هاي پايه سرمايه گذاري کنند. در باشگاه شاهين بوشهر تيم 12 ساله‌اش اکنون قهرمان استان است سرمايه گذاري خوبي در زمينه تيم‌هاي پايه انجام داده است. بايد از وزير آموزش و پرورش هم تشکر کنم که مدرس عالي ورزش را راه انداخته است.
استيلي با اشاره به قانون تخصيص يک درصد از بودجه به ورزش گفت: متاسفانه اين مسئله مصوب نشد اما بايد توجه داشت که فقط بحث ورزش قهرماني نيست. ما براي گوانگجو 2 سال سرمايه گذاري کرديم و اکنون نتيجه آن را مي‌بينيم که چه مدال‌هاي رنگارنگي کسب مي‌کنيم و خانم‌ها هم براي ايران مدال آور شده‌اند.

استيلي در مورد علت جدايي‌اش از استيل آذين گفت: تشخيص مديريت بود که در 3 بازي آخر فصل از اين تيم جدا شوم. برخي‌ تيم‌ها دچار بحران مي‌شوند و اکنون نيز استيل آذين به اين مسئله گرفتار شده است. اين تيم بازيکنان و مديريت خوبي دارد. امير مهريزي واقعا براي استيل آذين زحمت کشيد. اميدوارم پيرواني، عابدزاده و شاهرودي بتوانند اين بحران را پشت سر بگذارند. پروين که اسطوره فوتبال کشور است مي‌تواند حلقه گمشده تيم که همان اتحاد و يکدلي است را پيدا کند.

اين مربي در مورد وضعيت تيم ملي گفت: بازيکنان خوب و قدرتمندي داريم و مي‌توانيم در جام ملت‌هاي آسيا موفق شويم. حتي تيم باشگاهي ما يعني، مس، استقلال، سپاهان و ذوب آهن و ليگ قهرمانان آسيا نتايج خوبي گرفتند و اين نشان مي‌دهد که فوتبال ما رو به جلو حرکت مي‌کند اما سرعتش به کندي است. در تيم ملي به مديريت و برنامه ريزي قوي نيازمنديم و فدراسيون تشخيص داده که افشين قطبي سرمربي تيم ملي شود و اکنون که وظيفه ما است که از او حمايت کنيم که رسانه‌ها به خوبي از او حمايت کردند. البته بايد نقد هم باشد و فقط تعريف و تمجيد نباشد.
وي ادامه داد: مردم و رسانه‌هاي ما فوتبال را به خوبي مي‌فهمند و به نکاتي اشاره مي‌کنند که مربيان بزرگ نيز به آن اشاره کرده‌اند.

استيلي گفت: بايد به اين نکات دقت و عمل کنيم نه آن بگوييم که بازيکنان با اتحاد و همدلي مي‌توانند در جام ملت‌ها موفق شوند. قطبي نيز بايد تمام تمرکزش را بر روي تيم ملي بگذارد نه اينکه بگويد اين تيم به اين مربي و آن مربي مي‌دهد. اين فدراسيون فوتبال است که تصميم مي‌گيرد که چه کسي سرمربي تيم ملي باشد. تيم ملي مال تمام ملت ايران است و بعد از جام ملت‌ها مشخص مي‌شود که چه کسي سرمربي تيم ملي باشد.
استيلي با تشکر از حشمت مهاجراني، مديران باشگاه شاهين و هواداران اين تيم اظهار داشت: من قرار داد يکسالي با اين باشگاه دارم و به اين قرار دادم نيز پايبند خواهم بود.
 

تاریخ: 1389/8/30
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: